Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak utworzyc partycje pod Samsung Recovery Solution

23 Cze 2012 20:48 18316 35
  • Poziom 8  
    Witam
    Kupiłem laptopa i popełniłem katastrofalny błąd.
    Chciałem utworzyć partycje gdyż posiadam dysk 720Gb i miałem systemowy 50gb oraz partycje SAMSUNG 100MB i dysk localny D o pojemności 680GB chciałem zrobić sobie z 4 dodatkowe partycje lecz wyskakiwał błąd ze nie może być więcej niż 4 podstawowe partycje. Sciągnołem taki program na gparted i niestety jestem zielony i usunołem wszystkie partycje. Teraz chciałbym powrócić do momentu z przed tego błędu posiadam płytkę recovery . Co teraz zrobilem :
    - Zainstalowałem System Win7 z dołączonej plyty od samsunga z WIN7 HP 64bit
    Chciałbym utworzyć partycje pod płytkę recovery i przywrócić stan laptopa z przed pierwszego uruchomienia czyli Systemowy dysk 50gb , localny 680 i SAMSUNG RECOVERY 100MB. Bardzo bym prosił jeżeli jest obecny jakiś dobry człowiek który napisałby mi pomoc do powrotu systemu. Z góry będę wdzięczny. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    sonR napisał:
    Zainstalowałem System Win7 z dołączonej plyty od samsunga z WIN7 HP 64bit

Jak masz płytę, to nie potrzebujesz HDD recovery.

Jak się upierasz, to napisz do kolegi linuks, on pomaga w takich sprawach.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jak masz DVD recovery to wystartuj z niej komputer i przywróć stan fabryczny jeżeli nie zależy na danych. Jak zależy na danych to je wcześniej odzyskaj na inny nośnik. Napisz dokładnie co w gparted robiłeś.
  • Poziom 8  
    Chciałem utworzyć dodatkowe partycje bo z windowsa nie mogłem utworzyć dodatkowych partycji nie wiem dlaczego wyskakiwał komunikat ze brak wystarczającego miejsca. Chciałem z dysku lokalnego D o pojemności 640gb zrobić 3 partycje o 200 200 i 240 GB trzy partycje. Tak jak napisałem nie mogłem z windowsa bo jakiś komunikat wyskakiwał ze zle nawet jak dałem mniej tez nie dało rady. Wiec poszukałem w necie jak zrobić to programem ludzi pisali ze gparted dobry wiec zbootwalem na CD odpaliłem i później chciałem utworzyć te partycje lecz wyskakiwał komunikat ze tylko 4 podstawowe można i przez przypadek nacisnąwszy excended czy coś takiego partiction i nagle miałem 720GB wolnego nieprzypisanego zauważyłem ze usunołem wszystkie. Później chciałem za pomocą F4 przywrócić recovery lecz nic się nie działo tylko migający ekran. Wiec zainstalowałem win7 i znów próbowałem F4 lecz nadal nie działa

ps
    Dodam że probowalem zainstalować program samsung recovery solution lecz pojawia sie komunikat ze nie ma obszaru przywracania samsung. Zależy mi na stanie laptopa po pierwszym uruchomieniu czyli programy dolaczone z oprogramowaniem samsunga easy software manager oraz posiadanie tej partycji recovery
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    sonR napisał:
    Wiec zainstalowałem win7 i znów próbowałem F4 lecz nadal nie działa

I prawidłowo, że nie działa, został przecież usunięty.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    F4 teraz nie będzie działać. W każdym systemie można utworzyć 4 partycje. jak chcesz więcej to trzeba partycję rozszerzoną a na niej kilka dysków logicznych. Gparted to dobry program. Sam używam. Piszesz ,że masz DVD recovery zrobione zaraz po zakupie laptopa ? Jaki to laptop i jakie płyty były dołączone bo trochę dziwne ,że do laptopa była dołączona DVD instalacyjna windowsa. Przeważnie tego nie ma tylko system jest na partycji recovery i zaraz po zakupie trzeba zrobić DVD recovery. Jest to w instrukcji laptopa. Z czego instalowałeś windowsa ?
  • Poziom 8  
    Tak posidam recovery zrobione po zakupie laptopa oraz dołączona płyte w folii z instrukcjami o nazwie Systen Recovery Media Windows 7 HP SP1

Tak jak napisalem chce przywrocic laptopa do stanu po pierwszym uruchomieniu
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    To uruchom komputer z tego recovery zrobionego po zakupie i przywróć stan fabryczny. W instrukcji laptopa jest napisane.
  • Poziom 8  
    Podczas uruchamiania mam cos zrobic dokładnie ?
    Wcisnac jakis klawisz ?
  • Spec od komputerów
    Masz dać bootowanie z CD. Dobrze że recovery zrobiłeś. Większość tego nie robi a potem płacz.
  • Poziom 8  
    No ustawione mialem bootwoanie lecz nic sie nie dzieje system uruchamia sie ponownie
  • Spec od komputerów
    Czyli DVD recovery co zrobiłeś nie bootuje ? Z innych bootowalnych CD startuje ?
  • Poziom 8  
    No wkladam tą druga płytke i działa. Recovery co zrobilem przy pierwszym uruchomieniu nie chce bootwac

ps

Przy tej drugiej to windows chce mi sie instalowac ale ja juz mam wina
  • Spec od komputerów
    Napisz jak robiłeś DVD recovery i ile DVD wyszło ? Co to za druga płyta jest ? Prawidłowo zrobione DVD recovery to pierwsza DVD jest bootowana. Jeżeli nie bootuje to albo nie zrobiłeś DVD recovery albo był błąd przy ich wykonywaniu.
    Jaki to model laptopa ?
  • Poziom 8  
    DVD recovery przy właczaniu była opcja backup. Ale ja ja zrobiłem za pomoca programu SAMUSNG RECOVERY SOLUTION ilość plyt 1. Druga dołaczona z instrukcjami plyta o nazwie Systen Recovery Media Windows 7 HP SP1

Model Samsung 300E7A-S04PL
  • Spec od komputerów
    To na jednej DVD recovery się nie zmieści bo 4,7 GB to zdecydowanie za mało. Nie było żadnego błędu ? Postępowałeś zgodnie z instrukcją dołączoną do laptopa? Napisz wreszcie co to za laptop. Wróżka nie jestem.
  • Poziom 8  
    CHodzi mi głownie o stworzenie tej partycji aby program SAMSUNG RECOVERY SOLUTION mogł zostac zainstalowany wtedy z płytki tej ktora zrobilłem pojdzie przywrocenie

Dodano po 1 [minuty]:

Błedu nie było model napisalem SAMSUNG 300E7A-S04PL postepowałem zgodnie z zaleceniami programu SAMNSUNG RECOVERY SOLUTION

Dodano po 3 [minuty]:

To jest płyta z Backupem Oprogramowania Systemowego
  • Poziom 43  
    Kolejny dowód, że programy do backupu od producentów laptopów są nic nie warte.
    Było zrobić czymś normalnym, Acronisem, lub jakimś linuxem, itp.
  • Poziom 8  
    Robiłem 4 lata temu do HP recovery i jakos nie bylo problemu wiec uwazalem z tym razem rowniez bedzie dobrze
  • Poziom 43  
    I pełne recovery HDD z Win7 z HP zajmowało 1 DVD??

Ciesz się, że masz model laptopa do którego dają tłoczone DVD z Windows 7.
  • Poziom 8  
    Nie zajmowało, ale myslalem ze jak tu dostalem plytke w zestawie to dlatego tylko 1 poszla
  • Spec od komputerów
    artaa napisał:
    Kolejny dowód, że programy do backupu od producentów laptopów są nic nie warte.
    Było zrobić czymś normalnym, Acronisem, lub jakimś linuxem, itp.

To jest oczywiste.Zawsze przy nowym laptopie robię kopie partycji pod linuksem.
    Z tego wniosek że DVD recovery się nie zrobiło bo nie ma szans zmieścić na 1 DVD recovery. Diabli wiedzą co jest na tym DVD bo na pewno nie recovery. Pokaż zawartość tego DVD.
    Rozumiem ,że win7 zainstalowałeś z obcej płyty bo albo producent laptopa daje DVD instalacyjne systemu (nie spotkałem jeszcze takiego) albo system jest na partycji recovery i trzeba samemu zrobić DVD recovery.
    Chyba pozostanie próba odzyskania partycji recovery o ile nie została nadpisana przez instalację windowsa i ręczne przywracanie systemu.
  • Poziom 8  
    Robii sie offtopic jak ktos może tylko napisac jak zrobic ta partycje aby ten zasrany program mogl wczytac stare ustawienia wtedy zrobie odrazu backup inny programem

Dodano po 2 [minuty]:

jak zrobic zrzut ekranu bez przyscisku pritscreen
  • Spec od komputerów
    Jaką partycję chcesz zrobić ? Programów do robienia zrzutów na windows jest dużo. Pobierz jakiś.
  • Poziom 8  
    Jak utworzyc partycje pod Samsung Recovery Solution

Dodano po 1 [minuty]:

ta pod ten program SAMSUNG RECOVERY SOLUTION czyli partycje recovery zeby byla ukrtyta

Dodano po 2 [minuty]:

SYSTEM instalowalem z płyty o nazwie Systen Recovery Media Windows 7 HP SP1
  • Spec od komputerów
    Po co ci pusta partycja recovery to nie wiem ale można zrobić w gparted. Jednak sugerowałbym spróbować odzyskać oryginalną partycję recovery. Może instalacja windowsa jej nie nadpisała.Bez partycji recovery z plikami obrazu nie odzyskasz oryginalnego systemu. A DVD recovery nie masz.
  • Poziom 8  
    Wiec zrobmy tak jak mowisz tylko ja nie wiem jak ;p
  • Spec od komputerów
    Daj zrzut z zarządzania dyskami albo z gparted to zobaczymy co tam masz.
  • Spec od komputerów
    System instalowałeś na dysku bez partycji. Kto utworzył te partycje ? Dziwna to sytuacja. Jest coś na tych partycjach czy są puste ?
    Obrazki dodawaj przy pomocy "dodaj obrazek" bo się forum rozjeżdża i ciężko czytać.