Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE50ES5500 - Jak podłączyć do amplitunera Yamaha RX-V363?

Matius_guitar 26 Wrz 2013 12:52 7881 8
  • #1 26 Wrz 2013 12:52
    Matius_guitar
    Poziom 11  

Witam,

Mam problem z podłączeniem TV LED Samsung UE50ES5500 do amplitunera Yamaha RX-V363. Dokładniej chodzi mi o to jak podłączyć te sprzęty, żeby móc odbierać dźwięk ze zwykłej naziemnej telewizji przez kolumny. We wcześniejszym TV Sony miałem z boku dodatkowe wejścia i chinchami podłączałem TV do dowolnego wyjścia w amplitunerze. Tutaj z tego co widzę za bardzo tego zrobić nie mogę. Czy pozostaje mi połączenie "optyczne"?
    Dla rozjaśnienia sytuacji załączam zdjęcia panelu TV i amplitunera (sorry za tą lampę).

Z góry dzięki za pomoc.

1 8
  • #2 26 Wrz 2013 12:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Podłącz zwykły kabel euro 2 chinch audio stereo.
    Samsung UE50ES5500 - Jak podłączyć do amplitunera Yamaha RX-V363?

Matius_guitar napisał:
    Czy pozostaje mi połączenie "optyczne"?

Też można, tylko może być problem, bo będziesz musiał wyłączyć w ogóle głośniki w tv.

0
  • #3 26 Wrz 2013 13:36
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Wystarczy ze wyciszy głosniki - wcale nie trzeba ich wyłączać. Poziom głośności na zero i po problemie. Inaczej dźwięk z Yamahy i głośników TV będzie przesunięty w czasie. Dodatkowo połączenie optyczne pozwoli na oglądanie filmów z pena z dźwiękiem DD 5.1 o ile takowy posiadają. Możliwe będzie także przesyłanie dźwięku 5.1 podanego z HDMI (np z DVD, dekodera SAT lub kablówki cyfrowej) oraz przesyłanie 5.1 z kanałów cyfrowej telewizji naziemnej.

0
  • #4 26 Wrz 2013 14:30
    Matius_guitar
    Poziom 11  

Dzięki panowie :)
    Rozumiem, że ten kabel optyczny podłączam w amplitunerze do digital input dtv/cbl, a w tv do digital audio out?

0
  • #5 26 Wrz 2013 14:36
    PUPILANDER
    Poziom 15  

Podłącz przez HDMI - HDMI, będziesz miał dodatkowo możliwość sterowania głośnością kolumn z pilota TV.

We wzmacniaczu - HDMI (DTV/CBL)
    w TV - HDMI 1 lub 2

1
  • #6 27 Wrz 2013 03:07
    Matius_guitar
    Poziom 11  

Niestety, ale podłączenie przez HDMI jest możliwe dla oddzielnych kanałów: 1,2,3. W przypadku głosu z TV nie widzę takiej możliwości.

Kupiłem kabel optyczny, podłączyłem tak jak opisałem wcześniej i wszystko pięknie śmiga. Fakt faktem w telewizorze trzeba było zmienić ustawienia głośników na "zewnętrzne", więc dźwięku z TV nie ma, ale to żaden problem.

Mam natomiast kilka pytań:
    1) Aktualnie dvd mam podłączone do TV przez HDMI, a dźwięk jest puszczany przez kabel optyczny z telewizora do amplitunera. Czy miałbym lepszą jakość dźwięku gdybym połączył np. kablem optycznym albo coaxialem bezpośrednio dvd z amplitunerem?
    2) Nie wiem czemu, ale jak dla mnie, gdy zmienię w TV dźwięk z PCM na Dolby Digital jest gorzej, a przede wszystkim o wiele ciszej? Czy to normalne?

0
  • #7 27 Wrz 2013 07:39
    PUPILANDER
    Poziom 15  

O jakie oddzielne kanały Ci chodzi?
    Nie mam co prawda amplitunera Yamahy ale Sony i u mnie to działa wyśmienicie włączając wspomnianą regulację amplitunera z TV bo po to jest standard żeby wszystkie zgodne z nim urządzenia działały tak samo.
    Poczytaj o technologiach HDMI-CEC i Anynet+ nie trzeba nic przełączać wszystko robi się automatycznie.

0
  • #8 27 Wrz 2013 12:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Matius_guitar napisał:
    1) Aktualnie dvd mam podłączone do TV przez HDMI, a dźwięk jest puszczany przez kabel optyczny z telewizora do amplitunera. Czy miałbym lepszą jakość dźwięku gdybym połączył np. kablem optycznym albo coaxialem bezpośrednio dvd z amplitunerem?

Lepszej jakości by nie było, aczkolwiek mogłoby to być bardziej "szczegółowe" połączenie, po prostu amplituner dekodowałby strumień danych bezpośrednio z DVD, omijając tv, a jak wiadomo tv nie jest jednostką specjalizowaną do dekodowania DD, DTS.

Matius_guitar napisał:
    2) Nie wiem czemu, ale jak dla mnie, gdy zmienię w TV dźwięk z PCM na Dolby Digital jest gorzej, a przede wszystkim o wiele ciszej? Czy to normalne?

Wszystko jest ok, PCM to zwykłe stereo, a DD, to dźwięk KD, a tym samym rozchodzący się na więcej niż dwa (stereo) głośników w Twoim KD.

0
  • #9 08 Paź 2013 09:56
    grubs
    Poziom 32  

Matius_guitar napisał:
    1) Aktualnie dvd mam podłączone do TV przez HDMI, a dźwięk jest puszczany przez kabel optyczny z telewizora do amplitunera.

Przede wszystkim to przy tym połączeniu nie uzyskasz DD 5.1. przy oglądaniu filmów z DVD. Telewizor wyśle dźwięk do ampli tylko w stereo. Dopiero podłączając DVD do ampli (jak piszesz) uzyskasz ten efekt.

0