Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowa demon rq480

Zelo31 05 Jul 2012 08:58 12750 4
    Zelo31
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam kosę spalinowa demon rq 480, mam z nią problem, mianowicie po tym gdy ja odpalę pochodzi sobie chwile na ssaniu, zagrzeje sie, kiedy bym nie wyłączył tego ssania dusi ją i zaraz gaśnie. Próbowałem regulacji tą śrubka od gaźnika i nic, dodatkowo teraz tak sie popiepszyło że, gdy chce ja wyłączyć przełączam starter na (0) ona nadal pracuje, dopiero gdy zupełnie wyłączę ssanie ona gaśnie. Poradźcie mi coś. Pozdrawiam!
    markus84
    Level 14  
    Zacznijmy od początku: przeczyść i sprawdź szczelinę świecy zapłonowej, wlej prawidłowe paliwo (benzyna plus olej w stosunku 1:25), przeczyść połączenia elektryczne, przeczyść filtr powietrza, sprawdź czy nie ma nagaru w tłumiku i posprawdzaj śrubki od tłumika i gaźnika czy nie poluzowały.

Odpal kosę wcześniej lekko wkręcając śrubkę od przepustnicy, śrubkę od składu mieszanki (ta ze sprężynką) wkręć do oporu i wykręć o pół obrotu jak będzie pracować to doreguluj gaźnik tak aby szybko wchodziła na obroty a na końcu dopasuj obroty jałowe tak aby nie telepało silnikiem i wkręcał się na obroty.
    Mam nadzieję że pomogłem.
    Zelo31
    Level 9  
    Dziękuje za instrukcje, jestem ogromnie wdzięczny teraz przynajmniej wiem od czego zacząć :)
    Zelo31
    Level 9  
    Zacząłem rozkrecac kose, zdjąłem osłone z filtra powietrza,(te osłone z gaznika) okazało się żę zaraz przed otworem przepustnicy jest taki dławik plastikowy. Reguluje sie jego zamkniecie z zewnatrz taką dzwigienka z ON na OFF, sprzedawca powiedział mi że to jest ssanie i po włączeniu piły mam dać na OFF (wyłaczyc), a gdy tak robie ten dławik totalnie zamyka przepustnicy dopływ powietrza, no i dla tego kosa mi gasła. Dramat. To byłoby to chyba? Co o tym sadzicie.
    blazej.1994
    Level 24  
    Spotkałem się już z tym:-) Skośnoocy się pomylili:-)