Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS 126540 W - problem z włączaniem programów - zerowanie czas

Krampek 08 Lip 2012 13:25 5835 10
  • #1 08 Lip 2012 13:25
    Krampek
    Poziom 16  

Witam

Wczoraj pojawił się problem z pralką jak w temacie.

Opis ostatniego prania wg info żony ;)

Ustawiony był program z praniem - pranie zakończyło się około 13 - nie zostało wyciagnięte. Pralka była włączona do 17 - widoczny czas do końca programu = 0 - czyli koniec cyklu. Potem nagle w jakimś momencie zaczęła sama odpompowywac wodę - nie wiadomo dlaczego.. ? Po wyciągnieciu prania nastąpiła próba włączenia nowego prania i od tego momentu jest problem bo niezależnie jaki program się wybierze to po starcie pralka próbuje odpomować wodę i po około 15 sekundach czas zmienia się na 0 - czyli koniec prania. Żadna zmiana parametrów ( temp, wirowanie, czas prania ) nie zmienia nic.. Macie jakiś pomysł co mogę zrobić? Pralka na szczęście na gwarancji. Ale może coś jestem w stanie zrobić sam.

Z góry dzięki za pomoc.

0 10
  • #2 08 Lip 2012 13:47
    euro2L
    Poziom 41  

Zrobić reset a jak nie pomoże to SERWIS

4
  • #3 08 Lip 2012 13:51
    Krampek
    Poziom 16  

A jak zrobić reset ?

2
  • #4 08 Lip 2012 16:33
    eldom
    Poziom 21  

Wezwać serwis, jest jakiś błąd. Jak jest gwarancja nie ma co kombinować.
    Przed zgłoszeniem przygotować dane typu:
    PNC 91452920900 (lub podobny ;))
    Nr seryjny
    Nr karty (jeśli jest)
    I ewentualnie datę sprzedaży. To ułatwi serwisowi pracę i lepiej ich nastawi :D

1
  • #5 09 Lip 2012 09:08
    Krampek
    Poziom 16  

Cytat:
    Zrobić reset a jak nie pomoże to SERWIS

Jak zrobić takowy reset i czy nie wpłynie to na gwarancję ?

0
  • #6 09 Lip 2012 09:31
    eldom
    Poziom 21  

Ustawić pokrętło na zero :)
    Stop i wylanie wody bez kodu błędu dla użytkownika to błąd którego Użytkownik sam nie usunie. Proste błędy (piana, brak prawidłowego napięcia itp.) są ignorowane przy kolejnym załączeniu. To znaczy pralka działa pomimo błędu w pamięci. Tu może być usterka modułu bądź falownika. Czy warto grzebać? By uszkodzić jakiś zatrzask i narazić się na problem z serwisem?

0
  • #7 09 Lip 2012 09:48
    Krampek
    Poziom 16  

No to sam wykonałem reset parę razy - bez wiedzy ;). Pytałem bo myślałem że może jest jakaś kombinacja klawiszy czy coś .. W takim przypadku nie tykam pralki i dzwonię na serwis. Jak będę miał diagnozę to dam znać co było uszkodzone - tak dla potomnych..

1
  • #8 12 Lip 2012 22:56
    patryk0402
    Poziom 11  

Witam
    Chciałem wysłać PW, ale stwierdziłem że moje pytania mogą się przydać dla potomnych. Właśnie jestem w trakcie wyboru nowej pralki, i proszę o trochę informacji jaka ona jest.
    Jak długo ja posiadasz, ile cię kosztowała ?
    Czy rozważałeś zakup EWS126510W ? I dlaczego wybór padł na ten model.
    Jest głośna, dobrze pierze, ogólnie jak się sprawuje.

Bo staram się szukać jakiś opinii nt tego modelu i również ww ale trudno znaleźć coś realnego i dokładnie opisującego tą pralkę.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

0
  • #9 13 Lip 2012 12:06
    Krampek
    Poziom 16  

Aktualnie czekam na serwis.. także trudno mi stwierdzić co się zepsuło.

Co do wrażeń po koło 1,5 roku użytkowania:
    - dobrze pierze
    - wystarcza mała ilość proszku a pranie i tak wyprane
    - funkcja zraszania - wydaje mi się że to dzięki temu wystarcza mało proszku
    - chodzi cicho - całkiem inaczej niż stare pralki
    - funkcje time manager - dobra opcja - zależnie od ilości i zabrudzenia wybierasz czas prania
    - nie skacze, nie buczy
    - cena koło 1400 zł 1,5 roku temu sklep internetowy Ole-ole

Ogólnie wrażenia pozytywne. Mam nadzieję że aktualna usterka to mała pierdoła. Na szczęście na gwarancji.

Co do porównań to ciężko mi teraz się wypowiadać.. nie pamiętam różnic itd.. Mi tą pralkę polecił kumpel u którego działa już ponad 2 lata.

0
  • #10 13 Lip 2012 12:42
    patryk0402
    Poziom 11  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Obecnie pralka kosztuje 1500-1600zł, i jest droższa ok 200zł od tej z nizszym numerkiem. Nie wiem czy opłaca się dopłacać do zraszania, silnika indukcyjnego oraz 14min programu szybkiego. Tylko taka różnice zauważyłem porównując oba modele.
    Obecnie jestem w posiadaniu Indesita Moon, i to ogromny nie wypał tego producenta, pralka nie dopiera, rdzewieje, a serwis stwierdził (podczas trwania gwarancji) że pralka jest sprawna ...

Trochę offtopu:
    Tylko teraz mam dylemat, że warto inwestować 1500zł w nową pralkę czy nie lepiej kupić coś tańszego ? Wielu poleca Indesita, Aristona, Beko, Boscha .. że tak powiem wszyscy wszystko polecają. Ale wydaje mi się że po mojej przygodzie nie chcę już włoskiej pralki. Jeśli ktoś mógłby coś polecić, bardzo byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

0
  • #11 13 Sie 2012 11:43
    Krampek
    Poziom 16  

Już po serwisie pralki. Wpierw po około 2 tyg od zgłoszenia pojawił się serwisant, posprawdzał błędy pralki i powiedział że musi zamówić części i przyjedzie ponownie za około 2 tyg. Ogólnie mówił że nie wie co się stało i możliwe że wymiana części nie pomoże :>. Po kolejnych 2 tyg ponownie przyjechał - wymienił główny moduł i czujnik otwarcia drzwi. Pralka po wizycie znów działa normalnie. Powód awarii nie znany. Przypuszczenia serwisanta - > wyładowania atmosferyczne - ale został uświadomiony że w tamtym okresie nie było akurat burzy. Na ten moment wszystko OK. tylko martwi mnie fakt że do końca gwarancji pozostały tylko 4 miesiące :/

0
  Szukaj w 5mln produktów