Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restart komputera po instalacji systemu.

08 Lip 2012 19:21 1013 4
  • Poziom 10  
    Witam.Mój problem polega na tym, że komputer restartował mi się po wyborze systemu, gdy wybrałem system, komputer za pierwszym razem samoczynnie się restartuje a później można wybrać też 3 tryby awaryjne, normalne uruchomienie lub ostatnią dobrą konfigurację, lecz żadne z nich nie działa. Więc włożyłem płytkę z Windowsem XP, i gdy chciałem go zainstalować, po kliknięciu dowolnego klawisza system sprawdza sprzęt i później gdy pojawia się niebieski ekran i na białym pasku u dołu powinny ładować się wszystkie składniki, nie dzieje się nic :/ później jakoś nacisnąłem F5, i jakaś dziwna instalacja poszła, tzn. wyskoczyło okienko z wyborem typu komputera, wybrałem pierwsze lepsze, byle 1-procesorowy (taki mam).Dokończyłem więc ją jakimś cudem bo po formacie dysku C nic się nie włączało (bo przecież chyba nie miało co, nie było systemu).Później zrobiłem juz normalny format, postawiłem system i wszystko działało. Następnie zainstalowałem wszystkie sterowniki (grafika, dźwięk itp) i po ponownym włączeniu komputera dzieje się znów to samo, tzn. komputer znów się restartuje po wyborze systemu. Kolejne próby robienia formatu były takie same jak na początku, nie ładowały się żadne składniki. Proszę o pomoc, szukałem w Internecie odpowiedzi, próbowałem wielu sposobów i nadal nic mi się nie udało. Proszę również o nie zamykanie tematu, sam chyba nie dam sobie rady z tym problemem.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Następnie zainstalowałem wszystkie sterowniki (grafika, dźwięk itp) i po ponownym włączeniu komputera dzieje się znów to samo, tzn.

Instalowałeś sterowniki stopniowo (po każdym uruchamiałeś komputer), czy wszystkie ładowałeś w jednym momencie? Tryb awaryjny działa?
  • Poziom 16  
    Witam ''Komputer znów się restaruje po wyborze systemu'' co masz jeszcze po za tym XP??
  • Poziom 9  
    Jeżeli ma XP i 7 to z tego co pamiętam to XP i 7 pracują na dwóch różnych trybach dyskowych.
    Ale zacznijmy od początku, przedtem XP działał czy dopiero teraz go pierwszy raz instalowałeś. Chociaż z drugiej strony być może to wina sterowników. Podaj parametry twojego kompa a coś na pewno się wymyśli.
  • Poziom 10  
    Witam!Po godzinach spędzonych przed moim problemem, postanowiłem wyjmować każdą zbędną część i sprawdzać czy komputer pójdzie i poszedł, kiedy wyjąłem jedną z kości pamięci RAM, chyba się spaliła bo styki jakieś takie czarne, ale dzięki za pomoc, problem (chyba) rozwiązany, najwyżej napiszę kolejny temat. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!