Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Bizhub 250 tryb serwisowy

serwis.copyart 09 Jul 2012 12:23 8698 14
 • #1
  serwis.copyart
  Level 13  
  Witam, mam problem z maszyną bizhub 250, a mianowicie po wklepaniu kombinacji wejścia w tryb serwissowy pokazuje mi się pole do wpisanie jakiegoś chyba kodu a nad nim okienko END. Wpisałem 00000000 i 12345678 ale to nic nie dało- chyba że trzeba to czymś potwierdzić a nie wiem czym. Ale obawiam się że ktoś zmienił kod- czytałem na innym artykule że to możliwie. Nie robię na co dzień minolty.... Prioszę o pomoc co tu zrobić aby wejść w serwis w tej sytuacji, potrzebuję zmienić bęben i deweloper świeci mi c2557 i komunikatem o bębnie. Dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.
 • #2
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Bizchub 250 czy C250 ?
 • #3
  MINOLTA
  Level 23  
  Jeżeli to jest bizhub 250 to jedynie wymiana płyty pomoże. Ewentualnie klient niech dzwoni do poprzedniego serwisu żeby ją odblokowali.
  Możesz jeszcze spróbować standardowy kod 92729272
 • #4
  serwis.copyart
  Level 13  
  jest to BIZHUB 250 czarnobiała. Ale powiedzcie mi jak wpiszę kod to mam to jeszcze czymś zatwierdzić czy tylko wystarczy wpisać te 8 cyfr.
 • #5
  MINOLTA
  Level 23  
  przyciskiem END na wyświetlaczu
 • #6
  mib3
  Level 22  
  MINOLTA wrote:
  Jeżeli to jest bizhub 250 to jedynie wymiana płyty pomoże.

  Nie trzeba wymieniać płyty.
  Poza tym ten temat już gdzieś na elektrodzie był-jest, i dobrze opisany, poszukaj dokładnie.
 • #7
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Wymiana płyty nawet nic nieda.
  Jedyny sposób to kontakt z osobą która wymieni security i tyle.
 • #8
  Łikam
  Level 22  
  Możesz wykasować NVRam, to pomoże na hasło, ale pójdą się paść wszystkie ustawienia i liczniki.
 • #9
  serwis.copyart
  Level 13  
  udało mi się pokonać ten kod poprzrez poradę w innym poście o zwarciu 2 pinów z tyłu maszyny, pomogło wszystko się skasowało- kod admin też. Wymieniłem deweloper F8 i działa, ale jest jeszcze jedna sprawa- klient zgłaszał mi że poprzedni serwis założył nowy bęben i zaraz po tej wymianie maszyna wywaliła się błędem 2557. Ja teraz wymieniłem deweloper i błąd ustąpił ale na wyświetlaczu świeci napisem o wymianie bębna a przecież jeżeli był wymieniany cały nowy unit to chyba powinien się ten napis skasować.Jak to możliwe że wymienili cały unit a napis o bębnie pozostał. Chyba że jakoś się to kasuje. Proszę o informacje jak w tej maszynie kasuje się ten napis- czy poprzez wymianę czy też kasuje się w inny sposób jeśli to możliwe to proszę o podanie w jaki. Dzięki , pozdrawiam.
 • #10
  jacekc3
  Level 20  
  Licznik bębna trzeba ręcznie skasować w trybie serwisowym zakładka liczniki.
 • #11
  Tomko89
  Level 11  
  Witam.

  Najpierw należy skasować liczniki dopiero potem F8. Kiedyś zdarzyło mi się ze i po tej operacji na wyświetlaczu bylo "należy wymienić bęben" wystarczyło ponownie załączyć maszynę.

  serwis.copyart wrote:
  udało mi się pokonać ten kod poprzrez poradę w innym poście o zwarciu 2 pinów z tyłu maszyny,


  Jak już wiesz które piny należy zewrzeć podziel się tą informacją.

  Pozdrawiam
 • #12
  serwis.copyart
  Level 13  
  Co do tych pinów, to znalazłem artykuł oczywiście na elektrodzie, jest tam napisane o które chodzi może nie za dokładnie ale na tyle precyzyjnie że od razu wiadomo o co chodzi.Poszukaj.
  Ale mam jeszcze pytanie odnośnie kasowania tego licznika bębna bo coś mi to nie wychodzi, cały czas jest wołanie o nowy bęben. Moja prośba niech mi ktoś napisze prosto jak dla chłopa krok po kroku co nacisnąć jak już jestem w trybie serwisowym żeby skasować ten licznik bębna i jak wyjść później z trybu żeby to kasowanie było skuteczne. pozdrawiam.
 • #13
  Tomko89
  Level 11  
  W trybie serwisowym wchodzisz w <<special parameters>> kasujesz 3 pierwsze liczniki a potem F8. Uwaga. Przy kolejnym odpalaniu wkładu w tej maszynie możliwe jest wystąpienie znanego już Ci kodu c2557.
  Prościej wytłumaczyć tego już się już nie da. Życzę powodzenia
 • #14
  abrasax
  Level 11  
  Coś mi się wydaje że te 2 piny to ściema, skoro prostej informacji odnośnie skasowania liczników w urządzeniu nie potrafisz przyswoić i wykonać ............
 • #15
  serwis.copyart
  Level 13  
  te 2 piny działają bez lipy- poszukaj tak jak ja. A co do licznika bębna to pisałem że nie robie minolty, popełniłem błąd wchodząc w COUNTERS i szukając tam kasowania bębna a wolę się podpytać niż grzebać na oślep. Dzięki za pomoc bęben skasowany, pozdrawiam.