Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Bizhub 250 tryb serwisowy

09 Lip 2012 12:23 8092 14
  • Poziom 13  
    Witam, mam problem z maszyną bizhub 250, a mianowicie po wklepaniu kombinacji wejścia w tryb serwissowy pokazuje mi się pole do wpisanie jakiegoś chyba kodu a nad nim okienko END. Wpisałem 00000000 i 12345678 ale to nic nie dało- chyba że trzeba to czymś potwierdzić a nie wiem czym. Ale obawiam się że ktoś zmienił kod- czytałem na innym artykule że to możliwie. Nie robię na co dzień minolty.... Prioszę o pomoc co tu zrobić aby wejść w serwis w tej sytuacji, potrzebuję zmienić bęben i deweloper świeci mi c2557 i komunikatem o bębnie. Dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Bizchub 250 czy C250 ?
  • Poziom 21  
    Jeżeli to jest bizhub 250 to jedynie wymiana płyty pomoże. Ewentualnie klient niech dzwoni do poprzedniego serwisu żeby ją odblokowali.
    Możesz jeszcze spróbować standardowy kod 92729272
  • Poziom 13  
    jest to BIZHUB 250 czarnobiała. Ale powiedzcie mi jak wpiszę kod to mam to jeszcze czymś zatwierdzić czy tylko wystarczy wpisać te 8 cyfr.
  • Poziom 21  
    przyciskiem END na wyświetlaczu
  • Poziom 20  
    MINOLTA napisał:
    Jeżeli to jest bizhub 250 to jedynie wymiana płyty pomoże.

Nie trzeba wymieniać płyty.
    Poza tym ten temat już gdzieś na elektrodzie był-jest, i dobrze opisany, poszukaj dokładnie.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wymiana płyty nawet nic nieda.
    Jedyny sposób to kontakt z osobą która wymieni security i tyle.
  • Poziom 21  
    Możesz wykasować NVRam, to pomoże na hasło, ale pójdą się paść wszystkie ustawienia i liczniki.
  • Poziom 13  
    udało mi się pokonać ten kod poprzrez poradę w innym poście o zwarciu 2 pinów z tyłu maszyny, pomogło wszystko się skasowało- kod admin też. Wymieniłem deweloper F8 i działa, ale jest jeszcze jedna sprawa- klient zgłaszał mi że poprzedni serwis założył nowy bęben i zaraz po tej wymianie maszyna wywaliła się błędem 2557. Ja teraz wymieniłem deweloper i błąd ustąpił ale na wyświetlaczu świeci napisem o wymianie bębna a przecież jeżeli był wymieniany cały nowy unit to chyba powinien się ten napis skasować.Jak to możliwe że wymienili cały unit a napis o bębnie pozostał. Chyba że jakoś się to kasuje. Proszę o informacje jak w tej maszynie kasuje się ten napis- czy poprzez wymianę czy też kasuje się w inny sposób jeśli to możliwe to proszę o podanie w jaki. Dzięki , pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Licznik bębna trzeba ręcznie skasować w trybie serwisowym zakładka liczniki.
  • Poziom 11  
    Witam.

Najpierw należy skasować liczniki dopiero potem F8. Kiedyś zdarzyło mi się ze i po tej operacji na wyświetlaczu bylo "należy wymienić bęben" wystarczyło ponownie załączyć maszynę.

serwis.copyart napisał:
    udało mi się pokonać ten kod poprzrez poradę w innym poście o zwarciu 2 pinów z tyłu maszyny,

Jak już wiesz które piny należy zewrzeć podziel się tą informacją.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Co do tych pinów, to znalazłem artykuł oczywiście na elektrodzie, jest tam napisane o które chodzi może nie za dokładnie ale na tyle precyzyjnie że od razu wiadomo o co chodzi.Poszukaj.
    Ale mam jeszcze pytanie odnośnie kasowania tego licznika bębna bo coś mi to nie wychodzi, cały czas jest wołanie o nowy bęben. Moja prośba niech mi ktoś napisze prosto jak dla chłopa krok po kroku co nacisnąć jak już jestem w trybie serwisowym żeby skasować ten licznik bębna i jak wyjść później z trybu żeby to kasowanie było skuteczne. pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    W trybie serwisowym wchodzisz w <<special parameters>> kasujesz 3 pierwsze liczniki a potem F8. Uwaga. Przy kolejnym odpalaniu wkładu w tej maszynie możliwe jest wystąpienie znanego już Ci kodu c2557.
    Prościej wytłumaczyć tego już się już nie da. Życzę powodzenia
  • Poziom 11  
    Coś mi się wydaje że te 2 piny to ściema, skoro prostej informacji odnośnie skasowania liczników w urządzeniu nie potrafisz przyswoić i wykonać ............
  • Poziom 13  
    te 2 piny działają bez lipy- poszukaj tak jak ja. A co do licznika bębna to pisałem że nie robie minolty, popełniłem błąd wchodząc w COUNTERS i szukając tam kasowania bębna a wolę się podpytać niż grzebać na oślep. Dzięki za pomoc bęben skasowany, pozdrawiam.