Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki dźwięku w płycie ECS 7VMM2L Pomoc

maciek3250 24 Lip 2012 18:16 821 3
  • #1 24 Lip 2012 18:16
    maciek3250
    Poziom 2  

Witam! Mam problem ponieważ dzisiaj zainstalowałem nowego windowsa i po ściągnięciu sterowników głos wciąż nie działa. Nie wiem czy problem nie tkwi w windowsie bo zawsze bez problemu je znajdowałem i instalowałem, a teraz po wielu nieudanych próbach postanowiłem poprosic o pomoc w szukaniu.
    Windows xp
    Nazwa plyty glownej: ECS 7VMM2L
    Nazwa karty dzwiekowej: VIA AC'97Enhanced Audio Controller

Przepraszam jeśli temat nie w tym dziale co trzeba ale nie jestem u siebie i mam dośc ograniczony dostęp do internetu.

0 3
  • #2 24 Lip 2012 19:28
    anmedia
    Poziom 39  

A jestes pewny ze to wina sterownikow? Czy w panelu narzedziowym, tam gdzie masz wszystkie sterowniki gdzie sa "sterowniki dzwieku i urzadzenia do gier" jest zolty wykrzyknik? Jesli tam jest wszystko OK, to moze oznaczac, albo karta dzwiekowa, albo najczesciej uszkodzony kabel do glosnikow (podlacz sluchawki i sprawdz), docisnij wtyczke, lub wpioles w niewlasciwe gniazdo (pomaranczowe). Jesli to nie pomoze to odinstaluj wszystkie sterowniki audio i zrestartuj kompa, daj aby zainstalowal domyslne z Windy.

0
  • #3 24 Lip 2012 22:18
    maciek3250
    Poziom 2  

Ściągałem różne wersje tych sterowników i po każdej próbie był właśnie ten żółty wykrzyknik. Nie wiem czy może to być spowodowane złymi sterownikami podstawowej płyty głównej, bo kuzynka mówiła, że coś tam instalowała i może ściągnęła jakąś złą wersję... Nie mam pojęcia czemu tak jest.

0
  • #4 24 Lip 2012 22:57
    anmedia
    Poziom 39  

No widzisz a tego juz nie napisales. Jesli nie bardzo wiesz co masz robic z tym fantem, to zrob tak. Jesli masz ORYGINALNA plyte ze sterownikami (lepiej), jesli nie to sciagnij ze strony producenta TYLKO i WYLACZNIE do tej plyty glownej (zobacz jaka wersja jest tez plyty glownej, zdarza sie ze ta sama plyta moze miec rozne procesory wiec moze potrzebowac roznych sterownikow) odinstaluj stare i zainstaluj poprawnie nowe. Z tego co znalazlem na stronie to sa 4 wersje tej plyty:
    L7VMM2 (V1.0)
    L7VMM2 (V1.0A)
    L7VMM2 (V1.1)
    L7VMM2 (V2.0)
    Wiec moze sie zdazyc ze jak zainstalujesz sterownik z innej plyty wiec nie bedzie dzialac.

Podawaj dokladne dane, w innym przypadku tak jak zapytasz taka dostaniesz odpowiedz. Najpierw UPEWNIJ sie ze podajesz prawidlowe dane a pozniej zadawaj pytania.

0