logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej VIA AC'97 na ECS KM400-M2, Win XP SP3

LeszQ20 31 Maj 2014 14:47 1182 7
REKLAMA
  • #1 13650935
    LeszQ20
    Poziom 11  
    Posty: 77
    witam problem polega na tym, że nie mogę odnaleźć odpowiednich sterowników do karty dźwiękowej zintegrowanej.

    instalowałem już z kilku stron sterowniki,ale nadal nic to nie daje, koło zegara nie ma ikony głośnika a wchodząc przez start--->Wszystkie programy---->Akcesoria--->rozrywka regulacja głośności nie włącza się.

    Posiadam windowsa XP Professional SP3

    ID płyty głównej 12/01/2003-KM400-8235-6A6LYE1BC-00
    Nazwa płyty głównej ECS KM400-M2

    wchodząc przez Eweresta klikając Komputer-->Podsumowanie wyskakuje mi że moja karta dzwiękowa to:

    Multimedia
    Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

    Jakie są poprawne sterowniki do tej karty dzwiękowej
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 13650991
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45622
    Pomógł: 4974
    Ocena: 3535
    Zamieść screen z Menadżera urządzeń.

    Podaj identyfikator wystąpienia urządzenia.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html
  • REKLAMA
  • #4 13651036
    LeszQ20
    Poziom 11  
    Posty: 77
    oto zrzut z menadzera
    Sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej VIA AC'97 na ECS KM400-M2, Win XP SP3



    instalowałem wszystkie sterowniki co podaliście niestety nadal żaden nie działa
  • #5 13653832
    LeszQ20
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
  • REKLAMA
  • #6 13654399
    DominTR3B
    Poziom 27  
    Posty: 766
    Pomógł: 85
    Ocena: 90
    Uszkodzone głośniki,przewód,wtyczka lub układ na płycie głównej (zworki).
  • #7 13654413
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45622
    Pomógł: 4974
    Ocena: 3535
    Odinstaluj urządzenia z wykrzyknikami, odinstaluj Realtek AC97 Audio Driver.

    Pobierz Driver Sweeper, uruchom i usuń pozostałości sterownika Realtek.

    Zamieść ponownie screen z Menadżera urządzeń.

    W jakich okolicznościach brakło dźwięku? Kiedykolwiek działał?
  • #8 13654785
    LeszQ20
    Poziom 11  
    Posty: 77
    już poradziłem sobie z tym problemem zrobiłem mu szybkiego formata i zainstalowałem od początku krok po kroku każde sterowniki. dzięki wielkie za chęci pozdrawiam :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z zainstalowaniem sterowników do zintegrowanej karty dźwiękowej VIA AC'97 na płycie głównej ECS KM400-M2 działającej na systemie Windows XP SP3. Pomimo prób instalacji sterowników z różnych źródeł, dźwięk nie działa, a ikona głośnika nie pojawia się w zasobniku systemowym. Użytkownik otrzymał kilka sugestii, w tym instalację pakietu VIA 4in1 oraz sterowników Realtek ALC655. Po dalszych próbach i zrzutach ekranu z Menedżera urządzeń, użytkownik ostatecznie rozwiązał problem poprzez formatowanie systemu i ponowną instalację sterowników krok po kroku.
REKLAMA