Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Włączanie mikrofonów zdalnie - pilot/konsoleta ?

badman2503 25 Jul 2012 07:59 1171 2
    badman2503
    Level 9  
    Witam,
    Poszukuję sposobu na sterowanie mikrofonami, włączanie zdalnie mikserem bezprzewodowym lub pilotem.
    Posiadam 8 mikrofonów bezprzewodowych jak na zdjęciu.
    PG4x oraz wzmacniacz Rduch MWL-9Ec 400W

Obecnie każda osoba posiadająca mikrofon możne go włączyć. Chciałbym dać możliwość ściszania( włączania/ wyłączania) jednej osobie z dala od szafki ze wzmacniaczem.
    Kombinowałem z gniazdami sieciowymi sterowanymi pilotem, ale każdorazowe odcięcie zasilania kończy się ogromnym "pierdnięciem" w głośnikach..a tego chciałbym uniknąć.

Macie jakieś pomysły co można zastosować, lub jaka firma może się tym zajmować ?

Pozdrawiam
    AWllen
    Level 15  
    Ja bym użył TDA8196 (scalak - selektor 2 kanałów i regulator głośności). Nie wiem, czy przełączenie na drugi kanał (w twoim przypadku, wyciszenie i zwarcie go do masy) jest słyszalne w głośnikach - trzeba sprawdzić.

Dobrze się tu sprawdzi zestaw w załączniku (nie pamiętam, skąd go mam). Do dyspozycji mamy 12 wyjść, którymi możemy sterować zdalnie (radiowo). W odbiorniku wyjścia (A0-A7) podłączamy do selektora TDA, przez który puszczamy dźwięk z odbiornika mikrofonu do wzmacniacza.
    A po stronie nadajnika - dajemy przełączniki.
    badman2503
    Level 9  
    Czy taki zestaw da się kupić ? zamówić ?
    Proszę o kontakt na priv