Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWF 8040W - Coś wpadło pod bęben... Jak to wyciągnąć?

30 Lip 2012 22:01 3532 4
  • Poziom 14  
    Witam, niestety mama niedokładnie przeszukała kieszenie i z tej racji coś wpadło pomiędzy bęben a tą obudowę, podejrzewam że jest to jakaś mała nakrętka. Podczas obracania bębnem słychać jak to coś tam lata i wali o bęben i czasem go blokuje. I tu moje pytanie czy jest jakaś możliwość aby to wyciągnąć? Czy może jakoś spróbować wyciągnąć te plastykowe łopatki żeby mieć lepszy dostęp czy są one nie do zdemontowania?
  • Poziom 38  
    Jest zdaje się jakiś sposób na przesunięcie i wyjęcie tej łopatki plastikowej, Whirpool tak miał i musiałem to robić dość często- przejrzyj instrukcję.
  • Poziom 14  
    Niestety tych łopatek nie mogę wyciągnąć, nie chcę ich połamać. Chyba że są jakieś sposoby aby je wyciągnąć.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    jojna0411 napisał:
    Niestety tych łopatek nie mogę wyciągnąć, nie chcę ich połamać. Chyba że są jakieś sposoby aby je wyciągnąć.

Nie ma sposobów. Zostaw progi w spokoju.
    Pozostaje tylko wyciągnąć grzałkę. Atakuj pralkę od tyłu :) . Zaopatrz się w latarkę i magnes.
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich. Po długim czasie męczarni udało mi się w końcu to wyciągnąć. Tym czymś okazała się nakrętka M8 która wpadła nie pomiędzy uszczelkę drzwiczek a bęben. Magnesem nigdy bym jej nie wyciągnął, musiałem zrobić "harpun" z drutu stalowego i dopiero poszło. Dziękuję koledze peter falk bo nie wpadł bym na pomysł że można manipulować przez okienko grzałki ponieważ nie znam się na pralkach, ale wiadomo człowiek się całe życie uczy. Temat do zamknięcia.