Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HPcolorLaserJet4650 - Nie drukuje większej ilości kopii

luzak86lubin 31 Jul 2012 15:02 5871 11
 • #1
  luzak86lubin
  Level 9  
  Drukarka jest podłączona do sieci firmowej. Problemem jest to, że po żądaniu wydrukowania większej ilości kopii (np. Word, PDF i in.) drukarka drukuje tylko jedną kopię i dalej na ekranie sterowania drukarki pojawia się komunikat, aby wybrać podajnik. Po wybraniu właściwego podajnika z papierem drukuje się strona kontrolna/startowa i dalej nic. Próbowałem zainstalować nowe sterowniki ale to nic nie dało. Komputer pod win 7 32 bity.

  Proszę o pomoc.
 • #2
  jarmo1
  Level 14  
  Witam.
  Proponuję ustawić w drukarce. Wejść w menu drukarki, poszukać opcji ustawienia papieru i tam zdefiniować jaki format papieru ma być drukowany z podajnika 1 a jaki z podajnika 2, chodzi o podajnik ręczny górny i podajnik dolny. Ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne. Najlepiej ściągnąć sobie instrukcję obsługi, tam będziesz miał jak to wszystko skonfigurować.
  Pozdrawiam
 • #3
  luzak86lubin
  Level 9  
  Witam ponownie. Problem w tym, że po zdefiniowaniu podajnika, na podajnik 2 sytuacja wygląda następująco: drukuje się pierwsza kopia, następnie strona informująca o błędzie. Błąd to brak pamięci do przechowywania zleceń, nawet jeżeli chcę wydrukować tylko jedną stronę w wordzie, co jest troche dziwne. Tym dziwniejsze jest to, że pliki w formacie jpg mogę wydrukować w liczbie nawet 50 kopii.
 • #4
  jarmo1
  Level 14  
  Kolego to raczej temat dla informatyka, czyli gdzieś w ustawieniach jest błąd. Gdyby to była wina drukarki to byś w ogóle nic nie wydrukował. Miałem przypadek taki że we właściwości drukarki były niby zainstalowane 9 podajników a drukarka miała tylko dwa. Po wskazaniu że reszta nie jest zainstalowana drukarka zaczęła działać poprawnie. Oczywiście nie znaczy że w Twoim przypadku tak jest. Tak jak napisałem wcześniej - Informatyk coś zaradzi
  Pozdrawiam
 • #5
  endriuf
  Printers specialist
  luzak86lubin wrote:
  Błąd to brak pamięci do przechowywania zleceń

  Miałem ostatni taki komunikat w HP LJ 2300 gdy przełożyłem kartę sieciową do innej drukarki. Reset karty w drukarce rozwiązał problem. Może ta informacja coś pomoże.
 • #6
  jarmo1
  Level 14  
  Kolego ja też miałem przypadek że kość pamięci była walnięta i wyświetlał się taki komunikat tylko że zastanawiające jest to że wyświetla się tylko z wydruków pakietu Office, dlatego szukam przyczyny w ustawieniach a nie w awarii elektroniki.
 • #7
  pietrek166
  Level 2  
  Witam,
  byłbym zainteresowany tym tematem ponieważ moja ma podobny problem i też nie chce drukować wiekszej ilości kopii, u mnie po jednej kopii wyskakuje komunikat, ze mało miejsca na dysku (format doc.) przy obszernym jpeg'u ale jednej kopii śmiga bez problemu.
  Może ktoś pomoże jakąt trzeba zastosować"aspirynę" na tą dolegliwość
  Odnośnie drukowania z odpowiedniego podajnika to ja sobie poprostu zrobiłem domyślny pierwszy a ciągnie i drukuje z drugiego. Podobno HP'eki mają problem z szufladami.

  Może ktoś posiada kod serwisowy do niej, podobno tam można wiele podziałać.
  pozdrawiam
 • Helpful post
  #8
  GallusAnonimus
  Level 30  
  @pietrek166: Problem znany od lat, banalny w rozwiązaniu i niewymagający ponoszenia kosztów.

  Kwestia instalacji sterownika UPD i jego prawidłowej konfiguracji.

  HP Universal Print Driver PCL 6 for Windows 32-bit 5.6.0.14430

  HP Universal Print Driver PCL 6 for Windows 64-bit 5.6.0.14430
  - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Typ urządzenia" na "Kolorowy";
  - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Powiadomienie o stanie drukarki" na "Wyłączone";

  - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Dupleks (moduł druku dwustronnego)" na "Nie zainstalowane";

  - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Dysk drukarki" na "Nie zainstalowane";
  - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Przechowywanie zleceń" na "Wyłączone";
  - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Rozdzielacz zleceń" na "Wyłączone";
  - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Tryb mopiera" na "Wyłączone";


  - w "Preferencjach drukowania" w zakładce Zaawansowane zmień "Wyślij TrueType jako mapy bitowe" na "Włączone";
  - w "Preferencjach drukowania" w zakładce Zaawansowane zmień "Kompresja rastra" na "Najwyższa jakość".


  Nie podałeś numeru produktu, zatem nie wiem jaką drukarkę masz faktycznie. Opcje dla innych modeli będą się nieco różnić (duplex, dysk twardy).
 • #9
  pietrek166
  Level 2  
  HP 4650 dtn

  Dziękuję za tak błyskawiczną odpowiedź
 • #10
  GallusAnonimus
  Level 30  
  Zatem duplex ustaw na "Zainstalowane".
 • #11
  jarmo1
  Level 14  
  Witam,
  I sprawa wygląda tak, proponuję ustawić w menu drukarki format papieru na zwykły dla każdego podajnika i automatyczne pobieranie, podajnik ręczny ma czujnik i kiedy układasz w tym podajniku to automatycznie pobierze kartki z niego a jak ręcznego nie używasz to pobiera z szuflady (podajnik2) a jeśli chodzi o kod serwisowy to akurat tam nie znajdziecie odpowiedzi. Ewentualnie możecie zrobić "cold reset" czyli wyłączyć drukarkę i po włączeniu kiedy się pojawią gwiazdki wcisnąć zielony przycisk (ptaszek) i trzymać aż się zaświecą wszystkie diody, pojawi się napis - już nie pamiętam co bo za dużo jest drukarek, ale strzałkami przejdziesz do cold reset i naciśnij zielony przycisk

  Dodano po 4 [minuty]:

  a jeśli macie problemy z normalnym drukowaniem stron, czyli jedna się wydrukowała a dalej nie to coś z nie tak z zainstalowanym sterownikiem
 • #12
  luzak86lubin
  Level 9  
  GallusAnonimus dzięki za pomoc. Zastosowałem się do Twoich rad i wkońcu jest wszystko tak jak należy :)