Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HPcolorLaserJet4650 - Nie drukuje większej ilości kopii

luzak86lubin 31 Lip 2012 15:02 4875 11
  • #1 31 Lip 2012 15:02
    luzak86lubin
    Poziom 7  

Drukarka jest podłączona do sieci firmowej. Problemem jest to, że po żądaniu wydrukowania większej ilości kopii (np. Word, PDF i in.) drukarka drukuje tylko jedną kopię i dalej na ekranie sterowania drukarki pojawia się komunikat, aby wybrać podajnik. Po wybraniu właściwego podajnika z papierem drukuje się strona kontrolna/startowa i dalej nic. Próbowałem zainstalować nowe sterowniki ale to nic nie dało. Komputer pod win 7 32 bity.

Proszę o pomoc.

0 11
  • #2 31 Lip 2012 19:08
    jarmo1
    Poziom 14  

Witam.
    Proponuję ustawić w drukarce. Wejść w menu drukarki, poszukać opcji ustawienia papieru i tam zdefiniować jaki format papieru ma być drukowany z podajnika 1 a jaki z podajnika 2, chodzi o podajnik ręczny górny i podajnik dolny. Ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne. Najlepiej ściągnąć sobie instrukcję obsługi, tam będziesz miał jak to wszystko skonfigurować.
    Pozdrawiam

0
  • #3 01 Sie 2012 09:29
    luzak86lubin
    Poziom 7  

Witam ponownie. Problem w tym, że po zdefiniowaniu podajnika, na podajnik 2 sytuacja wygląda następująco: drukuje się pierwsza kopia, następnie strona informująca o błędzie. Błąd to brak pamięci do przechowywania zleceń, nawet jeżeli chcę wydrukować tylko jedną stronę w wordzie, co jest troche dziwne. Tym dziwniejsze jest to, że pliki w formacie jpg mogę wydrukować w liczbie nawet 50 kopii.

0
  • #4 02 Sie 2012 20:17
    jarmo1
    Poziom 14  

Kolego to raczej temat dla informatyka, czyli gdzieś w ustawieniach jest błąd. Gdyby to była wina drukarki to byś w ogóle nic nie wydrukował. Miałem przypadek taki że we właściwości drukarki były niby zainstalowane 9 podajników a drukarka miała tylko dwa. Po wskazaniu że reszta nie jest zainstalowana drukarka zaczęła działać poprawnie. Oczywiście nie znaczy że w Twoim przypadku tak jest. Tak jak napisałem wcześniej - Informatyk coś zaradzi
    Pozdrawiam

0
  • #5 02 Sie 2012 22:20
    endriuf
    Spec od drukarek

luzak86lubin napisał:
    Błąd to brak pamięci do przechowywania zleceń

Miałem ostatni taki komunikat w HP LJ 2300 gdy przełożyłem kartę sieciową do innej drukarki. Reset karty w drukarce rozwiązał problem. Może ta informacja coś pomoże.

0
  • #6 03 Sie 2012 06:21
    jarmo1
    Poziom 14  

Kolego ja też miałem przypadek że kość pamięci była walnięta i wyświetlał się taki komunikat tylko że zastanawiające jest to że wyświetla się tylko z wydruków pakietu Office, dlatego szukam przyczyny w ustawieniach a nie w awarii elektroniki.

0
  • #7 07 Mar 2013 11:46
    pietrek166
    Poziom 2  

Witam,
    byłbym zainteresowany tym tematem ponieważ moja ma podobny problem i też nie chce drukować wiekszej ilości kopii, u mnie po jednej kopii wyskakuje komunikat, ze mało miejsca na dysku (format doc.) przy obszernym jpeg'u ale jednej kopii śmiga bez problemu.
    Może ktoś pomoże jakąt trzeba zastosować"aspirynę" na tą dolegliwość
    Odnośnie drukowania z odpowiedniego podajnika to ja sobie poprostu zrobiłem domyślny pierwszy a ciągnie i drukuje z drugiego. Podobno HP'eki mają problem z szufladami.

Może ktoś posiada kod serwisowy do niej, podobno tam można wiele podziałać.
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #8 07 Mar 2013 11:50
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

@pietrek166: Problem znany od lat, banalny w rozwiązaniu i niewymagający ponoszenia kosztów.

Kwestia instalacji sterownika UPD i jego prawidłowej konfiguracji.

HP Universal Print Driver PCL 6 for Windows 32-bit 5.6.0.14430

HP Universal Print Driver PCL 6 for Windows 64-bit 5.6.0.14430

- we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Typ urządzenia" na "Kolorowy";
    - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Powiadomienie o stanie drukarki" na "Wyłączone";

- we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Dupleks (moduł druku dwustronnego)" na "Nie zainstalowane";

- we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Dysk drukarki" na "Nie zainstalowane";
    - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Przechowywanie zleceń" na "Wyłączone";
    - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Rozdzielacz zleceń" na "Wyłączone";
    - we "Właściwościach" drukarki w zakładce "Ustawienia urządzenia" zmień "Tryb mopiera" na "Wyłączone";

- w "Preferencjach drukowania" w zakładce Zaawansowane zmień "Wyślij TrueType jako mapy bitowe" na "Włączone";
    - w "Preferencjach drukowania" w zakładce Zaawansowane zmień "Kompresja rastra" na "Najwyższa jakość".

Nie podałeś numeru produktu, zatem nie wiem jaką drukarkę masz faktycznie. Opcje dla innych modeli będą się nieco różnić (duplex, dysk twardy).

0
  • #9 07 Mar 2013 11:56
    pietrek166
    Poziom 2  

HP 4650 dtn

Dziękuję za tak błyskawiczną odpowiedź

0
  • #10 07 Mar 2013 11:59
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Zatem duplex ustaw na "Zainstalowane".

0
  • #11 08 Mar 2013 20:31
    jarmo1
    Poziom 14  

Witam,
    I sprawa wygląda tak, proponuję ustawić w menu drukarki format papieru na zwykły dla każdego podajnika i automatyczne pobieranie, podajnik ręczny ma czujnik i kiedy układasz w tym podajniku to automatycznie pobierze kartki z niego a jak ręcznego nie używasz to pobiera z szuflady (podajnik2) a jeśli chodzi o kod serwisowy to akurat tam nie znajdziecie odpowiedzi. Ewentualnie możecie zrobić "cold reset" czyli wyłączyć drukarkę i po włączeniu kiedy się pojawią gwiazdki wcisnąć zielony przycisk (ptaszek) i trzymać aż się zaświecą wszystkie diody, pojawi się napis - już nie pamiętam co bo za dużo jest drukarek, ale strzałkami przejdziesz do cold reset i naciśnij zielony przycisk

Dodano po 4 [minuty]:

a jeśli macie problemy z normalnym drukowaniem stron, czyli jedna się wydrukowała a dalej nie to coś z nie tak z zainstalowanym sterownikiem

0
  • #12 11 Mar 2013 10:18
    luzak86lubin
    Poziom 7  

GallusAnonimus dzięki za pomoc. Zastosowałem się do Twoich rad i wkońcu jest wszystko tak jak należy :)

0