logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki piec C.O. do 3000 PLN dla domu 100m2, nieocieplonego z kamienia?

31 Lip 2012 21:52 3145 18
REKLAMA
  • #1 11163185
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #2 11169151
    markmd
    Poziom 25  
    Posty: 723
    Pomógł: 49
    Ocena: 278
    Za 3 tys. kupisz b.dobry piec "Ogniwo" z nadmuchem i sterowaniem o mocy 17 kW.
    Kotły Ziębiec w tej samej klasie są nie co droższe i nie sądzę, że lepsze.
    Co do mocy 14 kW powinno wystarczyć. Przy tych mocach kotły Ogniwo posiadają ruszt żeliwny w połączeniu z rusztem wodnym.
    Mówiąc b.ogólnie przy spalaniu dolnym węgiel pali się od dołu do góry, a przy górnym odwrotnie, zależnie od konstrukcji wymiennika.
    Twój problem polega na tym, że piece uniwersalne nie są dobrze przystosowane do spalania miału, mimo że producenci to zachwalają.
  • REKLAMA
  • #3 11170236
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 11171292
    pablowp1
    Poziom 23  
    Posty: 449
    Pomógł: 46
    Ocena: 144
    MC_NEO napisał:
    60W/m2 (współczynnik dla starego budownictwa nieocieplonego) =

    60W/m2 to współczynnik dla dobrze ocieplonych domów
  • #5 11172633
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #6 11172734
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 11173210
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 11173298
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 11173335
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 11173853
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 11174266
    zbigmaz1
    Poziom 19  
    Posty: 344
    Pomógł: 9
    Ocena: 72
    MC_NEO napisał:
    Trudne nie jest, ale dobór współczynnika już jest trudny (jeżeli ktoś się nie zajmuje budowlanką)

    100m2 * 100m/W = 10kW
    100m2 * 140m/W = 14kW
    100m2 * 180m/W = 18kW

    I robi się nizły rozrzut :D od 10 do 18 kW :?:

    Dodano po 1 [sekundy]:

    Trudne nie jest, ale dobór współczynnika już jest trudny (jeżeli ktoś się nie zajmuje budowlanką)

    100m2 * 100m/W = 10kW
    100m2 * 140m/W = 14kW
    100m2 * 180m/W = 18kW

    I robi się nizły rozrzut :D od 10 do 18 kW :?:

    Czyli jak ja mam 320m2 to powinienem mieć od 32kW do 57kw? Budynek roku 1933 ocieplony dwa boki (od zachodu) 10cm styro i dwa 5cm, dach 25 wełna.
    Mam 17kW i sobie chwalę i jeszcze ma zapas :)
    Temp. w domu w czasie zimy 23*C, podane metry są ogrzewane :)
  • REKLAMA
  • #12 11174304
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #13 11174326
    zbigmaz1
    Poziom 19  
    Posty: 344
    Pomógł: 9
    Ocena: 72
    Walker29 napisał:
    Masz budynek ocieplony a to wielka różnica.
    To jest budynek poniemiecki tak że wiele mostków na pewno jest.
    Na pewno takie liczenie nie przedstawia stanu faktycznego i dlatego napisałem to co widać. Takie przeliczanie w moim przypadku wyszło by że 320m2 x 55W/m = 17,6 kW?
    Jest to na pewno z błędem :)
  • #14 11174419
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #15 11175248
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #16 11175354
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #17 11175437
    zbigmaz1
    Poziom 19  
    Posty: 344
    Pomógł: 9
    Ocena: 72
    Walker29 napisał:
    Brak wentylacji prawidłowej. Stare budynki tak już mają.
    Wentylacja jest grawitacyjna, a wilgoci nie ma nawet w piwnicy :)
  • #18 11180280
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #19 11182771
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje pieca centralnego ogrzewania do nieocieplonego domu o powierzchni 100 m², który ma być zastępstwem dla uszkodzonego pieca o mocy 11,5 kW. Po obliczeniach, sugerowana moc wynosi około 18 kW, jednak pojawiły się wątpliwości co do poprawności tych obliczeń. Uczestnicy dyskusji zalecają moc w przedziale 14-15 kW, wskazując na różne współczynniki mocy dla budynków nieocieplonych. Proponowane modele to piec "Ogniwo" o mocy 17 kW oraz kocioł Zębca KWKD 15, który użytkownik zamówił. Wskazano również na problemy z wentylacją i wilgocią w budynku.
REKLAMA