Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD KORR hyd 9907dx, - Czy można podlączyc glosniki 5.1 przed DVD do dekodera?

kubzik123 31 Lip 2012 22:44 2212 5
  • #1 31 Lip 2012 22:44
    kubzik123
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam:
    -DVD KORR hyd 9907 dx
    -dekoder cyfrowego polsatu M100
    -TV LCD samsung LE32D450
    -Głośniki 5.1 Q-line ql698

Tv, dekoder oraz DVD posiadają wyjście SPDIF. Przy TV mam tylko 2x cinch wiec jest to jeden kanal, Brakuje jeszcze4 takich aby podlączyc caly zestaw 5.1 (wiem ze dekoder odbiera tylko stereo i ze nie bede graly wszystkie glosniki chyba ze ustawie sztuczne sourround), tv posiada także wyjście jack. Przy DVD są wszystkie potrzebne wyjścia 5.1 wiec cinchamiu bez problemy sie podlącze, tylko ze dźwięk z tych głośnikow jest tylko podczas oglądania filmu na DVD.

I tu moje pytanie!! Czy mozna w jakis sposob podączyc dvd z TV albo dekoderem tak aby chociaż te 2 glosniki z subwooferem grały czy glosniki muszą być podlączone pod TV(mimo ze mam tylko 2cinche?.

Dodam ze wiedziałem gdzieś taką przejsciówke do gdzie są 3wejście jack a z drugiej strony 2 cinche wiec do tv moglbym, też tak podlączyc ale chcialem sie dowiedziec czy mozna także w inny sposob?

0 5
  • Pomocny post
    #2 06 Sty 2013 19:08
    olosz2000
    Poziom 8  

Możesz sobie kupić wzmacniacz Cat cs-900 na allegro.
    Posiada on DSP, które potrafi rozłożyć dźwięk do 5.1.
    Pozdrawiam

0
  • #3 06 Sty 2013 20:08
    kubzik123
    Poziom 8  

Ok dzięki. W tedy podpinać się odrazu pod dekoder albo Tv tak?

0
  • #4 06 Sty 2013 20:50
    olosz2000
    Poziom 8  

Wtedy podłączasz stereo z dekodera pod wejście do wzmacniacza (ja mam pod DVD) i on sam dekoduje (na marginesie on nie ma wejścia SPDIF, do cyfrowego dźwięku polecam Cat-a cs-907) :-)
    Pozdrawiam

0
  • #6 06 Sty 2013 22:10
    anmedia
    Poziom 39  

Z pewnoscia chodzilo Ci o taka przejsciowke:
    Najtansze rozwiazanie. Ja bym przemyslal sprawe przed zakupem "chwilowki" i wywalaniem jakiejkolwiek kasy zwlaszcza ze sa to glosniki komputerowe.

Jesli chcesz, a glosniki posiadaja wlasny wzmacniacz zastosuj taka przejsciowke (x3)
    i po podlaczeniu do odtwarzacza dvd (jesli ma wyjscie na 6 chcinczy - kazdy kanal osobno) to uzyskasz to co chcesz w zadowalajacej jakosci. Z dekodera juz nie. Zalacz zdjecie z tylu tego odtwarzacza DVD.

A co do sensownego wyboru. Zainwestuj w dobry amplituner surround z wejsciami HDMI, cyfrowymi audio i wejsciami analogowymi.

0