Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SB X-Fi Xtreme Audio - Zanikający dzwięk w systemie

Empalp 14 Sie 2012 23:57 882 2
  • #1 14 Sie 2012 23:57
    Empalp
    Poziom 9  

Witam. Mój problem jest następujący:
    Posiadam komputer wyposażony:
    płytę główną: 970 Extreme3
    procesor: AMD Athlon II X2 270 3,4GHz
    kartę graficzną: GeForce 9600GT
    kartę dźwiękowa: SB X-Fi Xtreme Audio
    oraz system: Windows 7 Home Premium 64.
    Komputer u mnie w domu pracuje praktycznie non stop. Jak wychodzę z domu to nie wyłączam komputera tylko gaszę monitor. Od jakiegoś czasu zachodzi dziwne zjawisko. Po kilku godzinach pracy komputera najpierw dźwięk ścisza się tak że muszę pogłośnić bardzo głośniki a po jakimś kolejnym czasie całkowicie znika. Przeważnie pomaga w tym momencie restart komputera ale nieraz dźwięk powraca nawet po ok 20 min restartów. W momencie zaniku dźwięku w panelu sterowania w dalszym ciągu normalnie widoczna jest karta dźwiękowa co sugerowało by raczej problem sprzętowy z głośnikami. Jednakże po podłączeniu na ich miejsce zwykłych słuchawek dalej jest brak dźwięku, mimo ze są podłączone do zielonego gniazda na SB.
    Z góry dziękuje za pomoc.

0 2
  • #2 15 Sie 2012 00:07
    nyquist
    Poziom 24  

Przyczyną wyciszania toru audio może być wyschnięty któryś kondensator elektrolityczny, który przez to utracił swoje właściwości. Opcja prawdopodobna ze względu na temperaturę wewnątrz obudowy, a tym bardziej ciągłą pracę komputera. Miałem podobny objaw, co prawda akurat nie w przypadku karty dźwiękowej, a w instrumencie klawiszowym. Pomogła wymiana kondensatorów na nowe. Oczywiście mogę się mylić...

0
  • #3 16 Sie 2012 09:42
    Empalp
    Poziom 9  

Póki co sugerując się powyższą wypowiedzią wymontowałem SB i przełączyłem dźwięk na kartę zintegrowaną z płytą i obserwuje. Jeśli dźwięk się nie będzie ściszać albo zanikać to faktycznie będzie to oznaczać usterkę SB. Mam nadzieje, ze w jakimś serwisie wyłapią który o kondensator jest wyschnięty i go wymienią.

0
  Szukaj w 5mln produktów