logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kino domowe nie czyta własnoręcznie nakręconych i przerobionych filmików.

Zapałka16 15 Sie 2012 20:25 9192 49
Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego mój zmontowany w Windows Movie Maker film nie odtwarza się na kinie domowym Samsung i w jakim formacie oraz programie powinienem go przygotować, żeby działał poprawnie?

Problem nie leży w kinie, tylko w tym, że film był wyprowadzany w niewłaściwym formacie i potem jeszcze dodatkowo konwertowany; do odtwarzania na DVD trzeba przygotować płytę jako standard DVD-Video, czyli MPEG2, a nie WMV ani MPEG1 [#11215098][#11224311] Kamera SONY DCR-SR36E nagrywa już w standardzie SD MPEG2 (HQ 9 Mbps / SP 6 Mbps / LP 3 Mbps), więc najlepiej montować materiał bez zbędnych konwersji i dopiero na końcu zrobić authoring do DVD [#11215325][#11215098] Do montażu i finalnego eksportu lepiej użyć programu typu Pinnacle Studio albo Sony Vegas, a potem DVD Architect do zrobienia właściwej płyty DVD [#11213289][#11215427] MPEG1 jest zły do tego zastosowania, bo to format VCD i daje dużą stratę jakości; dla DVD należy celować w MPEG2, zwykle z bitrate około 6000 kb/s lub wyżej, zależnie od projektu [#11215098][#11224311] Trzeba też dopasować ustawienia projektu do materiału źródłowego, bo w wątku wyszło, że projekt był ustawiony na NTSC zamiast PAL 720x576 25 fps, co mogło dodatkowo psuć wynik [#11700692]
REKLAMA
  • #1 11212914
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Witam.
    Mam ogromny problem, mianowicie kamerą nakręciłem kilka filmików, następnie złączyłem je, dodałem muzykę i parę napisów a to wszystko przy pomocy programu: Windows Movie Marker 2.6. Zapisałem, we właściwościach tego zapisanego filmu pojawił się następujący typ pliku: Plik wideo pakietu Windows Media (.wmv) świecie przekonany że jest wszystko dobrze, nagrałem film na płytę i włożyłem do kina domowego (marki Samsung). Film wogóle nie został otworzony, pojawił się tylko taki komunikat: CODEC IS NOT SUPPORTED (Kodek nie jest obsługiwany). Nie poddałem się za namowa moich kolegów zmieniłem format tego pliku na MPEG Video Format (.mpg) za pomocą programu: Total Video Converter. Zmieniłem jeszcze we właściwościach tego pliku program za pomocą którego jest on otwierany: z Winampa zmieniłem na POWER DVD. I spróbowałem dalej, co prawda obraz się pokazał, ale był strasznie zamazany i zakrywany bez przerwy wyskakującymi, wielokolorowymi prostokątami - ciężko to opisać. Dalej się nie poddałem zrobiłem to samo z jedną sceną filmu (zmieniłem format i zmieniłem na POWERDVD) ta scenka nie była przerabiana w Movie Marker i zdziwiłem się jak kino normalnie odtworzyło tą scenkę, tylko trochę obraz siepało.


    Jak wy myślicie co było przyczyną tych problemów, czyżby Movie Marker, czy po prostu kino ma jakąś wadę.? Jeśli to Movie Marker to podajcie mi inny program w którym mógłbym sobie te filmiki przerobić, a później zmienić format i program otwierający.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję :D
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 11213289
    kozik3
    Poziom 17  
    Posty: 228
    Pomógł: 10
    Ocena: 75
    Film po zrzuceniu z kamery musisz najpierw obrobić, połączyć dodać efekty przejściowe, napisy itp i na końcu skonwertować np do DVD - czyli MPEG 2, bitrate np 6000. Ściągnij sobie Pinnacle Studio. Zarąbisty programik. Tam będziesz mógł robić cuda z filmami. Jeżeli interesuje Cię np MPEG4 to w tym programie też to zrobisz.
  • #3 11214283
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    A czym różnią się MPEG 2 od MPEG 4? Ja te filmiki skonwertowałem do MPEG 1, źle zrobiłem.? Która opcja MPEG jest najlepsza?

    I co to jest bitrate 6000?

    Sorry za te pytania, dla wielu pewnie banalne, ale na chwilę obecną to jestem trochę zielony w te klocki, a bardzo chcę skończyć ten film. :D
  • Pomocny post
    #4 11215098
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #5 11215274
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Nie wiem jaki format. A model kamery to: SONY DCR-SR36E
  • Pomocny post
    #6 11215325
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #7 11215375
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Cytat:
    Jezeli nie bedziesz (nie chesz) jeszcze raz zmontowac, to zastosuj sie do tego co napisalem w poscie nr 4. Jesli bedziesz zamierzal to zrobic w sposob aby nie stracic ani jakosci filmu ani czekac na dlugie renderowanie, to napisz. Podam Ci jak zrobic to w innym programie.


    No właśnie zależy mi na czasie, byłbym bardzo wdzięczny gdybyś pomogła mi to zrobić :D . A jeszcze wracając do kamery to mogę nagrywać ten dźwięk w formacie mpeg2.
  • Pomocny post
    #8 11215427
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #9 11215787
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 11224173
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem, mianowicie napisałeś tak:
    Cytat:
    Zacznijmy od tego ze masz swoj plik wmv i tym likiem bedziemy sie kierowac.


    Ja tego pliku wmv nie mam bo przekonwertowałem go do mpg, we właściwościach tego pliku który ja mam jest napisane: Typ pliku: MPEG Video Format (.mpg).

    Ja mam z powrotem przekonwertowac go do wmv.? Czy co mam z nim zrobić żeby uzyskać ten plik wmv i dalej robić to wszystko co mi opisałeś.?
  • #11 11224311
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #12 11251026
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Cytat:
    Teraz uruchom Sony Vegas i nacisnij ikonke New Projekt (1).


    Mógłbyś dodać zdjęcie na którym pokazana jest ta ikonka "New Projekt" bo nie mogę jej znaleźć.
    :|
  • REKLAMA
  • #13 11251162
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #14 11251860
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Cytat:
    Dla Ciebie najwazniejsze jest MainConept2 i wybierasz najlepiej w tym tutku "DVD Architect Pal video streaming"


    U mnie w tym tutku :D nie ma takiej opcji jak "DVD Architect Pal video streaming" są dwie inne lecz podobne:
    DVD Architect Pal video stream
    DVD Architect Pal Widescreen video stream


    Którą wybrać.???
  • #15 11251863
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #16 11251868
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    A ja sam dobrze nie wiem jaki ja mam film :|

    Jak to mogę sprawdzić.?
  • REKLAMA
  • #17 11251874
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #18 11251887
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Nie rozumiem :cry: co ma być jak prostokąt.?
  • #19 11252230
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #20 11252344
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Więc ja mam dać tą opcję 4x3.?

    Na obrazku którym zamieściłeś jest wybrana funkcja 16:9 Display ja też ją mam ustawić czy dać 4:3 Display.?
  • #21 11252370
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #22 11254109
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    Włączyłem Make DVD, pojawiło się okienko, ale nie wiem co dalej :| mogę dac w tym okienku jeszcze 2 razy DALEJ > po tym drugim razie ta opcja DALEJ > już jest nie dostępna i nic się nie zaczyna ładować. :cry:
  • #23 11254169
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #24 11254172
    Zapałka16
    Poziom 9  
    Posty: 25
    A już wiem o co chodzi, trzeba dać po prostu "ZAKOŃCZ". :D I zaczyna się ładować.
  • #25 11254925
    Quamis
    Poziom 21  
    Posty: 526
    Pomógł: 34
    Ocena: 22
    Możesz zgrywać filmy z kamery programem winows movie maker jeśli Ci łatwiej, a potem je przekonwertowahttp://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/free-video-to-dvd-converter.htm na DVD np programem: http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/free-video-to-dvd-converter.htm . A jeśli chcesz mieć skompresowany plik np avi to wpierw powinieneś sprawdzić jakie kodeki wideo obsługuje Twój Samsung...
  • #26 11255012
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #27 11255045
    Quamis
    Poziom 21  
    Posty: 526
    Pomógł: 34
    Ocena: 22
    Autor postu chce wyświetlić swoje video na kinie domowym SAMSUNG.... Mam identyczna sytuacje i tak właśnie postępuję jak opisałem. Jak dla mnie najszybciej i najłatwiej...

    A co ma avi do kodeków samsunga? avi może być skompresowany np xvidem, divxem w rożnych wersjach, jego (tak samo jak i mój) odtwarzacz może któregoś z nich nie obsługiwać... - i kto tu nabija punkty?

    Od dwóch tygodni próbujecie pomoc, a film można przerzucić na dvd w kilku kliknięciach...

    A o Samsungu jest mowa w pierwszym poście do którego adresuje odpowiedz...
  • #28 11255149
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #29 11255497
    Quamis
    Poziom 21  
    Posty: 526
    Pomógł: 34
    Ocena: 22
    Masz w sumie i racje... Ale tak czy inaczej robię to samo bez skomplikowanego manuala (co prawda innymi programami) i mam płytę taka jaka chce mieć, z menu (z muzyczka nawet), scenami i czymkolwiek dusza zapragnie... nie kontynuuje już wątku, żeby punktów nie nabijać...
  • #30 11255567
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik napotkał problem z odtwarzaniem filmów nakręconych kamerą SONY DCR-SR36E na kinie domowym marki Samsung. Po edytowaniu filmów w programie Windows Movie Maker 2.6 i zapisaniu ich w formacie WMV, kino domowe nie mogło ich odtworzyć, wyświetlając komunikat o nieobsługiwanym kodeku. Użytkownik próbował konwertować pliki do formatu MPEG, jednak napotkał problemy z jakością obrazu i brakiem dźwięku. Uczestnicy dyskusji sugerowali użycie bardziej zaawansowanych programów do montażu, takich jak Pinnacle Studio czy Sony Vegas, oraz eksportowanie filmów w formacie DVD (MPEG-2) z odpowiednim bitrate. Wskazano również na konieczność sprawdzenia ustawień projektu oraz poprawności ścieżek audio w programie DVD Architect.
REKLAMA