Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPTICUM 4060cx - czarno biały obraz s-video

Ganjor86 21 Sie 2012 15:44 1452 4
  • #1 21 Sie 2012 15:44
    Ganjor86
    Poziom 21  

Mam dekoder Opticum 4060cx i projektor Epson emp-x3, zrobiłem dziś przejściówkę i podłączyłem bez większych problemów przez tą przejściówkę DVD wiwa 128u. Problem pojawił sie kiedy spróbowałem podłączyć dekoder. Kable podłączyłem tak :
    5 blue ground
    7 blue
    9 green ground
    11 green
    13 red ground
    15 red
    Podłączyłem to na próbę krótkimi kablami (nie całe pół metra) i nie mogłem uruchomić tego wyjścia. Coś musi być nie tak z podłączeniem wyjścia component ze scart albo z dekoderem bo DVD działa. Dodam jeszcze że włączyłem dekoder wcisnąłem UHF i zielony przycisk. OSD pokazało YUV ale sygnał się nie pojawił. Wersja mojego oprogramowania w dekoderze to 1.3.54 EMU
    A może ja podłączyłem dwa wejścia do siebie ? Postanowiłem podłączyć

0 4
  • #3 25 Sie 2012 13:55
    Ganjor86
    Poziom 21  

Postanowiłem podłączyć obraz do projektora za pomocą kabla s-video ale tu też jest problem bo wypróbowałem dwa sposoby znalezione na forum i jeden nie działa (schemat przejściowki gdzie łączy się piny 1 i 2 i podłącza się do 17 pinu w scart. Pin 3 s-video podłącza się do 19 pinu scart a czwarty pin s-video do 20 pinu scart). W drugim sposobie pierwszy pin s-video podłącza się do pierwszy pin s-video podłącza się pod 17 pin scart drugi pin s-video pod 13 w scart trzeci pin s-video podłącza się do 19 pinu scart a czwarty pin s-video pod 15 pin scart. W drugim przypadku pojawił się obraz ale czarno biały i z takim jakby śnieżeniem i połączenie mas dekodera i projektora nie pomogły :( próbowałem też połączyć piny 15 i 20 kondensatorem 470 pf i to też nie pomogło. Pomóżcie nie chce być skazany na zwykle wyjście wideo bo na nim obraz jest kiepskiej jakości.

0
  • #4 25 Sie 2012 14:55
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Sie 2012 15:19
    Ganjor86
    Poziom 21  

Jerzykowski napisał:
    Ganjor86 napisał:
    Problem pojawił sie kiedy spróbowałem podłączyć dekoder. Kable podłączyłem tak :
    5 blue ground
    7 blue
    9 green ground
    11 green
    13 red ground
    15 red
    To jest połączenia RGB. Brakuje jeszcze sygnału maskującego oraz luminancji. http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART

Co ciekawe to przy pomocy tego połączenia działało wczoraj :) nie wiem co się stało ale było dobrze na kablu około pół metra. Więc szybko zbombowałem listwe na kable na suficie projektor też na sufit. Połączyłem dekoder z projektorem kablami od anteny satelitarnej ponownie połączyłem dekoder i projektor i zdziwienie bo nie działa. W projektorze jest informacja że input not supported i jak się trochę popatrzy na ta informacje i niebieski ekran to co jakiś czas pojawi się na kilka sekund sygnał ale przesunięty w prawą stronę rozmazany i z dziwnymi kolorami. Wywnioskowałem z tego że sygnał jest za słaby jak na 10m kabla, poczytałem o wzmacniaczach sygnału component i mi się odechciało :( wzmacniacz droższy od projektora... Dlatego próbuje kombinować z s-video bo telewizję mam i tak sd więc znacznej różnicy w jakości nie będzie chyba.

0