Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thermomix TM21 - wyrzuca bezpiecznik po probie właczenia obrotów

Maciej1991P 21 Aug 2012 18:41 5751 8
 • #1
  Maciej1991P
  Level 10  
  Witam!


  Jestem w posiadaniu robota Thermomix I i jako, że ma swoje lata zaczął się problem.
  Mianowicie po podlączeniu do sieci włączeniu głównego zasilania wszystko jest ok. Gdy po zamocowaniu garnka włączam obroty to od razu wyskakuje główny bezpiecznik ( na wszystkie 3 fazy). Dodam, że silnik nie zdąży nawet obrócić. wymieniałem niedawno wtyczkę, ponieważ była nadpalona aż w końcu nie przekazywała prądu. na starej wtyczce od czasu do czasu wyskakiwał pojedynczy bezpiecznik z jednej fazy i miało to miejsce przy włączeniu głownego zasilana w robocie. Na nowej wszystko było dobrze, aż do dzisiaj.

  Co może być przyczyną i czy jako początkujący dam radę naprawić usterkę bo servis jest dosyc drogi i odległy od mojego miejsca zamieszkania. posiadam zestaw kluczy potrzebny do rozkręcenia obudowy.

  Pozdrawiam!
 • #2
  tartaros
  Level 13  
  Najpierw sprawdź czy to czasem nie problem uszkodzonych zabezpieczeń. Następnie trzeba rozebrać robota, odłączyć silnik i sprawdzić. Jeżeli nie masz doświadczenie i odpowiedniej wiedzy nie rozbieraj i daj komuś do naprawy. Ta zabawa grozi śmiercią.
 • Helpful post
  #3
  zbigniew3107
  Level 20  
  Na sam początek sprawdź przewód zasilający potem kondensator przeciw-zakłóceniowy , usuń go z obwodu często właśnie on powoduje zwarcie powodzenia .
 • #4
  Maciej1991P
  Level 10  
  No własnie z doświadczeniem to u mnie nie najlepiej, ale zawsze udawalo mi sie reperować po krótkiej instrukcji. Hmm jak poznam ten kondensator przeciw zakłóceniowy? Podejrzewam, że to wlasnie wina elektroniki bo silniki są w porządku ( jeden napędzający, jeden chłodzący) więc to reczej dobry trop. Wszelkie porady widziane ;)

  Pozdrawiam!
 • #5
  zbigniew3107
  Level 20  
  Będzie to mała plastikowa kostka podpięta równolegle do obwodu ,w starszych modelach walec w obudowie z aluminium do którego wchodzą 2 przewody , są modele w których wchodzą 2 a wychodzą 3przewody "przepływowe" pytanie czy posiadasz miernik jeśli tak to możesz sprawdzić czy masz zwarcie na omomierzu powodzenia .
 • #6
  Maciej1991P
  Level 10  
  posiadam miernik tylko puki co dopiero się ucze jego obslugi. Dzisiaj poszukam tego kondensatora i napiszę z jakim skutkiem ;)

  Pozdrawiam!
 • #7
  Maciej1991P
  Level 10  
  suma sumarum wyszło, że oddałem mikser do elektryka i przyczyna była w grzałce, która miała przebicie. Z czystej ciekawości zapytam Was fachowców- jak na przyszłość sprawdza sie takie usterki, jak przebicie jakiegoś podzespołu?

  Pozdrawiam!
 • #8
  zbigniew3107
  Level 20  
  Jest tego masa na forum poszukaj .Jedno z podstawowych zagadnień przy naprawie
  sprzętu funkcja omomierza pozdrawiam .
 • #9
  marcin termol
  Level 2  
  i przedewszystkim nie ma kondensatora w thermomix