Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka mastercook ZB 013ix błąd przelania

marlena28 21 Sie 2012 22:34 2031 1
  • #1 21 Sie 2012 22:34
    marlena28
    Poziom 8  

Witam! mam problem ze zmywarką, ponieważ działała bez zarzutu do wczoraj:(
    mianowicie zaczęła dawać 4 sygnały co wskazuje na przelanie wg. instrukcji, w czasie płukania wstepnego zaczęla wydawać te sygnały i nawet wyłączenie nie pomogło dopiero odłączenie od prądu. z tego co zdążyłam się zorientować ( na podobnych postach elektrody)to wina zapchanego jakiegoś wężyka przepustowego, ale ja słaba kobitka nie bardzo wiem gdzie to jest i jak się do tego zabarać:) proszę kogoś cierpliwego o pomoc i dokładne opisanie gdzie to jest abym mogła to sama wyczyścić ponieważ na męża niestety nie mogę liczyć, potrafi tylko wysunąć zmywarkę i nic więcej:) dodam że to sprzet pod zabudowę, nie wiem czy to istotne ale ja jestem laikiem w dziedzinie zmywarek choć pralkę sama zrobiłam i zaoszczędziłam 500 zł :) proszę o pomoc i dziękuję z góry

0 1
  • #2 22 Sie 2012 10:59
    marlena28
    Poziom 8  

no już sama rozwiązałam problem, odkręciłam dwie śrubki zdjęłam boczną prawą obudowę i zobaczyłam zbiorniczek i jakieś inne elementy, zaczęłam w czasie pracy dotykać jakiś tam czerwonych mechanizmów plastikowych i zauważyłam, że jeden z tych mechanizmów dotykając od dołu jakiegoś elementu uruchamia pompę która przez to ciągle pracowała...i wystarczyło troszkę odciągnąć plastik do dołu, a z serwisu krzyknęli około 150 zł z własnym transportem....żarty jakieś
    mam nadzieję że komuś ta informacja się przyda:)
    i takim sposobem na koncie zrobionych sprzetów mam pralkę i zmywarkę:)
    kobiety tez coś potrafią

1