Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centrala Panasonic KX-TA308

infinity 07 Mar 2003 18:18 4129 13
  • #1 07 Mar 2003 18:18
    infinity
    Specjalista od telefonów

Witam.

Centralka jest zainstalowana u klienta jakis rok.

Problm pojawił sie ostatnimi czasy, polegał początkowo na tym ze port systemowy nr1 zwiesił sie -aparat systemowy panasonica w tym momencie przestał funkcjonowac(totalnie głuchy).
    Wyłączyłem centralke z zasilania- po kilku chwilach podniosła sie bez efektu! Dalej przeprowadziłem z mikroswitcha w centralce Reset miekki, w tym momencie systemówka sie obudziła, działała 1 dzień i sytuacja sie pwotórzyła.
    Tyle ze tym razem nawet reset nie pomaga.
    Przez chwile po resecie(2sek)w słuchawce systemówki słychac sygnał zgłoszenia centrali po czym znów tel.jest całkiem głuchy.
    Aparat na innym porcie działa ok.

Centrala jest nie uziemiona.
    Kabel połaczniowy port-systemówka podstawiłem.

Ma moze ktoś soft do programowania tej centralki?
    (ja ja programuje z palca):)
    Miał moze ktos podbny przypadek?

Pozdrawiam!

0 13
  • #2 07 Mar 2003 20:42
    jarek1
    Poziom 27  

podłącz zwtkły telefon zamiast systemówki czy będzie sygnał.może to problem zasilania systemówki. Aco do programu to chyba nie ma są tylko do cyfrowych.

0
  • #3 07 Mar 2003 21:37
    mirekk
    Poziom 11  

Sprawdż przewody może lekkie doziemienie lub równolegle jakiś aparat analogowy.
    Najlepiej po kolejnym zbetonieniu zapnij telefon sznurem prosto do centrali. jak nie zagra wykluczysz okablowanie.
    Co do programów to http://www.pbxsoftware.com coś mają za 70usd ale nie sprawdzałem tego. Wersja demo powinna umożliwić odczyt bez możliwości zapisu.
    Mirekk

0
  • #4 07 Mar 2003 21:55
    infinity
    Specjalista od telefonów

"Sprawdż przewody może lekkie doziemienie lub równolegle jakiś aparat analogowy.
    Najlepiej po kolejnym zbetonieniu zapnij telefon sznurem prosto do centrali. jak nie zagra wykluczysz okablowanie. "

Tak jak pisałem wyzej..
    Centrala jest zamontowana obok biurka Awizo, długosc kala to 1,5m,
    mimo wszystko podstawiłem inny kabel na krótko-to samo port nie wstaje.

"Co do programów to http://www.pbxsoftware.com coś mają za 70usd ale nie sprawdzałem tego. Wersja demo powinna umożliwić odczyt bez możliwości zapisu. "

Dzieki bardzo!

0
  • #5 07 Mar 2003 23:40
    jarek1
    Poziom 27  

Dla ciekawostki jeśli na lini będzie podłączony aparat zwykły i systemowy to nie będzie dzwonka w zwykłym.

0
  • #6 08 Mar 2003 18:42
    Biuronika
    Poziom 14  

Sprwadź liniie DATA w pozostałych portach, czy przypadkiem coś nie doziemia. Sprawdź też czy napięcie na DATA portów jest prawidłowe.
    Powodzenia

0
  • #7 14 Mar 2003 14:19
    Pawelcio
    Poziom 21  

jarek1 napisał:
    Dla ciekawostki jeśli na lini będzie podłączony aparat zwykły i systemowy to nie będzie dzwonka w zwykłym.

a to akurat nie jest prawda w przypadku tej centrali ponieważ ma ona funkcj e pracy aparatu przyłączonego równolegle do systemowego ( wystarczy zaprogramować na porcie obsługę telefonu podłączonego równolegle) pozdrawiam Paweł

0
  • #8 15 Mar 2003 02:55
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 15 Mar 2003 21:56
    opelr
    Poziom 29  

Miałem podobny przypadek,jeśli to ta stara centralka(duża) to sprawdź czy kwarc który leży na gumie nie jest przyklejony (jeśli jest to oczyść klej),i na pewno w zasilaczu kable są pokryte tym samym klejem(brązowy) oczyść i będzie grało,jeśli nie to to nie wiem.

0
  • #10 16 Mar 2003 17:33
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Duże centralki to KX-T - KX-TA to małe -

zobacz czy nie przywiera inny z portów w całej 8

Miałem kiedyś w 206 identyczny przypadek - tam winny był cemos 4066

Co do softu - nie pujdzie z centralami w wersji "na polske" - bo mają komunikacje tylko na zewnątrz - ich RS tylko wyrzuca dane.

0
  • #11 16 Mar 2003 21:46
    Pawelcio
    Poziom 21  

[Co do softu - nie pujdzie z centralami w wersji "na polske" - bo mają komunikacje tylko na zewnątrz - ich RS tylko wyrzuca dane.[/quote]
    Proponuję koledze Uazowi aby najpierw sprawdził a potem serwował takie śmiałe wypowiedzi, program ze strony www.pbxsoftware.com działa na centralach KX-TA 308, 616 oraz 624 ( czyli 616 z dodatkowymi 8 portami wew.) bez problemu od wersji programu centrali 5.81d , sprawdziłem , oczywiście wersja ze strony jest demo i umożliwia jedynie odczyt. Udało mi się znależć nieco starszą wersję tego programu i cracka ( mea culpa... ale w "celach edukacyjnych " bo po zapewnieniach Panasonica że to nie może działać chciałem sam sprawdzić ) i zapewniam wszystkich ewentualnych użytkowników że działa miodnie ( zrobiłem sobie nawet małe spolszczenie programu, a jak zacząłem dodawać języki obsługi na wyświetlaczu tel. systemowego to okazało się że centrala ma ich aż 8 choć z telefonu dostępne są 3) fajnie robi się tym ksiązkę systemową wyobraźcie sobie zrobienie 100 wpisów telefonem... pozdrawiam Paweł

0
  • #12 16 Mar 2003 22:07
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

No cóż - ja też wieże ( wieżyłem ??? ) zapewnienią Panasonica - to co pisałem to wypowiedź mniejwięcej zacytowana z jednego ze szkoleń.

- jutro składam kabel i ide to sprawdzić ....

0
  • #13 09 Cze 2003 20:34
    infinity
    Specjalista od telefonów

Kabelek działa i program zreszta tez - potwierdzam.

Co do samej centralki to wydaje się ze po problemie,
    faktycznie porty łaczone są po 8 , to tez na kolejnym porcie
    (nie używanym) było małe zwarcie. Klient przypadkowo wyrwał kable z gniazda a nastepnie próbował je zarobić i połaczyć ponownie ale cos mu nie wyszło.

Dziekuje za podpowiedzi.
    Mogłem od razy wypiąc wszsytkie RJ-tki z centrali i obserwowac centralke przy którym wtyku sie zwiesi..tak byłoby szybciej.

Pozdrawiam!

0
  • #14 29 Maj 2004 10:40
    pkaczmar
    Poziom 10  

Czy ma ktoś schemat kabla do wyżej wymienionego softu.

0