Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio Typhoon - Kolor cewko-modułu

23 Sie 2012 23:00 3192 4
 • Poziom 9  
  Witajcie,
  Mam pytanie o kolory cewko-modułu do Paggio - uwaga !! nie chodzi mi o kolory kabli przyłączeniowych i ich podłączenie, a o kolor obudowy cewki... w oryginale miałem czerwony (pomarańczowy ??) moduł ale padł - brak iskry na świecy. Pożyczyłem od kolegi moduł w kolorze czarnym (z piaggio ZIP) i wszytko działa, skuter jeździ ale wydaje mi się jakby nie wkręcał się do końca na obroty ( mniejsze obroty = niższa prędkość, słabsze przyspieszenie). Teraz mam do kupienia cewko-moduł w kolorze niebieskim z jakieś gilery, niestety nie mam możliwości przetestowania przed zakupem i nie wiem czy skuter nie przestanie jechać w ogóle - moduł jest sprawny - w to nie wątpię, ale czy kolor niebieski nie oznacza jakiegoś maksymalnego zamulenia czy czegoś podobnego...

  Wszystkie moduły są włoskie

  Pozdr.Piotr
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Kolor obudowy cewkomodułu w Piaggio 50 cm³ nie ma żadnego znaczenia. Oryginalne moduły zapłonowe w Piaggio nie były blokowane, ale nie można wykluczyć że można natrafić na jakieś nietypowe zamienniki z blokadą: http://www.motelek.net/andere/cdi/cgc_tronic.png . Aby się przekonać, trzeba sprawdzić działanie zapłonu pod stroboskopem. Kąt wyprzedzenia jest stały, ale jego wartość zależy od modelu silnika.
 • Poziom 9  
  Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy moduły z pięćdziesiątek Piaggio można ze sobą zamieniać np. z Piaggio Free do Typhoon'a albo z NRG do Zip'a itp ??

  Pozdr.Piotr
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Cewkomoduły do skuterów Piaggio są niemal wszędzie takie same. Nowsze modele od któregoś roku mają już połączenie na kostkę. Do czterosuwów są oczywiście inne.
 • Poziom 9  
  Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam
  Temat uważam za zamknięty

  Pozdr.Piotr