Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piaggio typhoon 50 '97 - Wymiana rolek

06 Paź 2015 17:08 903 5
  • Poziom 2  
    Witam. Moj skuter strasznie wolno sie zbiera i nie rozwija zbyt duzej predkosci. Poczytalem rozne fora gdzie bylo napisane zeby zmienic rolki wariatora. Wiem gdzie ona sie znajduja i jak je wyciagnac lecz prosze o pomoc bo nie wiem jak rozpoznac czy rolki sa juz zniszczone i jakie rolki proponujecie:) prosze o szybka pomoc :) z gory dziekuje !:)
  • Poziom 29  
    Popatrz na nowe i porównaj z tymi co masz, i zobaczysz jak wyglądają zniszczone. Teraz się tak zaczął zbierać, czy było tak zawsze?
  • Poziom 7  
    w silniku 2 glowne czesci to wariator i sprzeglo, ktore odpowiadaja za start skuterka
    Im twardsza sprezyna dociskowa + sprezyny na sprzegle tym skuter wolniej rozciaga okladziny w dzwonie sprzegla co powoduje start z coraz wyzszych obrotow
    Rolki odpowiadaja za rozpedzanie wariatora a tym samym sprzegla
    nie ma reguly na to bo to kwestia znalezienia optymalnego rozwiazania pod dany motor

PS. dlugotrwala kwestia prob = dobry odpowiadajacy Tobie start
    ALE PAMIETAJ IM WYZSZE OBROTY ZE STARTU TYM NIZSZA PREDKOSC MAKSYMALNA I TYM WIEKSZE ZUZYCIE SILNIKA
  • Poziom 2  
    Gunslinger napisał:
    Popatrz na nowe i porównaj z tymi co masz, i zobaczysz jak wyglądają zniszczone. Teraz się tak zaczął zbierać, czy było tak zawsze?

Ja ten skuter mam rok i tak zawsze sie wolno zbieral. Do 30 km/h zbiera sie wolno a jak juz dojedzie to 30 km/h to nagle dostaje mocy i jedzie szybciej. Potrzebuje wiedziec jakie rolki wsadzic zeby sie szybciej zbieral ale zeby nie mial malego v-maxu
  • Poziom 39  
    Raczej zwróciłbym uwagę na rozmiar i szerokość paska, jak również na jego zużycie.
    To na starcie silnik powinien mieć wyższe obroty niż przy prędkości 30-50 km/h.
    Może masz jakieś nieoryginalne tuningowe części lub części od nowszego modelu (nowsze mają inny rozmiar paska) i tego teraz nie dopasujesz.
  • Poziom 7  
    Wymień samą sprężynę dociskową na sprzęgle i będzie ok. Pozdrawiam