Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner Technics SA-EX300, korektor SH-GE90,YAMAHA RX-V365

agawo 02 Wrz 2012 20:17 2607 5
  • #1 02 Wrz 2012 20:17
    agawo
    Poziom 6  

Witam,

posiadam amplituner Technics SA-EX300 do niego jest korektor SH-GE90 i deck RS-TR575. Jest tez jakis gramofon DANIEL II podlaczony pod PHONO.

Niestety ostsanio wystapil na amplitunerze OVERLOAD i TURN POWER OFF, wszystko poodlaczalem ale niestety amplituner dalej pokazuje ten komunikat, pewnie sie popalily jakies koncowki mocy a moze macie jakis inny pomysl.

Chce zastapic ten amplituner jakas YAMAHA. Tylko jaka zeby miala hdmi i mozliwosc podlaczenia tego korektora TECHNICS SH-GE90, decka i gramofonu. Jakies pomysly??

Myslalem o YAMAHA RX-V365 nie ma coprawda phono ale ma MD rec play - tylko na jakim forum przeczytalem ze i tak nie da sie podlaczyc tego korektora poniewaz nie ma opcji TAPE MONITOR tak jak to bylo w Technics SA-EX300 .

Prosze o jakies rady i propozycje rozwiazania tematu.

Pozdrawiam
    Wojtek

0 5
  • #3 03 Wrz 2012 09:04
    agawo
    Poziom 6  

U mnie sprzet odgrywa role centum, jest do wszystkiego (pewnie wielu stwierdzi ze jak do wszystkiego to i do nieczego ale poki co takie rozwiazanie sie sprawdzalo).

Bardziej chodzilo mi w moim zapytaniu o to czy bede mogl te wszystlkir klocki podlaczyc do innego amplitunera niz technics ale zeby juz mial HDMI i DTS i mozna bylo podlaczyc korektor SH-GE90 ktorym jak bede chcial to tez bede mogl ksztaltowac dzwiek.

Czekam na dalesze podpowiedzi.

Dodano po 55 [minuty]:

Znalazlem takie rozwiazanie np. na podlaczenie decka:
    http://faq.yamaha.com/us/en/article/audio-vis...-receivers-amps/rx/rx-v373_black_u/10254/7197

ale co z korektorem - w nowych amplitunerach nie ma tape monitor i co wtedy czy korektor zadziala?? bedzie odsluch dzwieku po korekcji??

0
  • #4 03 Wrz 2012 09:34
    Jezzman
    Poziom 21  

A czy jak włączysz amplituner z ustawioną gałką głośności na minimum to też wyskakuje overload???

0
  • #5 04 Wrz 2012 11:28
    agawo
    Poziom 6  

Niestety TAK przy głośności na min. również się wyłącza. Wszystko mam już odłączone a i tak wyskakuje OVERLOAD.

I jeszcze jedno: coś wyczytałem ze YAMAHA RX-V365 nie przesyła dźwięku po hdmi czy to prawda??

Dodano po 4 [godziny] 57 [minuty]:

Czy YAMAHA RX-V365 ma funkcję TAPE MONITOR??

0
  • #6 06 Wrz 2012 18:00
    agawo
    Poziom 6  

Zamykam temat.
    Moje problemy i dylematy zostały rozwiane przez YAMAHA RX-V596.

0