Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mon. Asus VW193D-B - Brak treści, zanika podświetlenie i next stan uśpienia

YourService 10 Wrz 2012 23:06 1161 0
  • #1 10 Wrz 2012 23:06
    YourService
    Poziom 1  

Witam

Borykam się z problemem monitora Asus VW193D-B. Problem wygląda tak, że monitor po włączeniu tak jak normalnie wcześniej pokazywało się logo marki i wskakiwał obraz tak teraz przy włączeniu nie ma loga świetlówki jakby podświetlały matryce są takie cienkie poziome dwa pasy widoczne ciemniejsze od tła mniej więcej w równych odległościach w poziomie. Brak ogólnie treści po chwili i gaśnie podświetlenie i monitor przechodzi w stan uśpienia.

Pytanie brzmi w czym może być problem? Nie jest to zapewne płytka która odpowiada za komunikację z komputerem. Zasilacz? Sprawdziłem. Na płycie owej jest notka gdzie jest masa gdzie powinno wychodzić 5V i 14V ja w rzeczywistości na tych wyjściach mam 5,37V i 15,11V. Ale chyba nie w tym rzecz, skłaniam się do usterki na płytce która znajduje się w bezpośrednim połączeniu z matrycą. Ktoś jest mi w stanie pomóc namierzyć problem? Jak mierzyć, na co zwrócić uwagę? Jak będzie wygodniej mogę zrobić zdjęcie owej płytki aby może w ten sposób było łatwiej wytłumaczyć gdzie jakie wartości na wyjściach powinny się znajdować. Dziękuję z góry za wszelką pomoc i wskazówki

0 0