Witam Wszystkich.
Posiadam w/w sprzęt i od jakiegoś czasu pojawił się problem polegający na tym,że nie chce się włączyć przekaźnik opóźnionego załączania głośników.Nie stało się to nagle,lecz problem jakby narastał w czasie.Musiałem coraz dłużej czekać...Ostatnio po powrocie z urlopu chciałem sobie posłuchać muzy,a tu nic.Nie włączy się i koniec.Postanowiłem sprawę zbadać dokładniej,więc otworzyłem obudowę.Pierwsze,co mi się rzuciło w oczy,to spuchnięte Elwy w torze zasilacza-wymieniłem na nowe.W trakcie czyszczenia z kurzu ułamała się nóżka termistora NTC 215 47K-wymieniłem na podobny (oczywiście o takich samych parametrach).Zgodnie z tym,co przeczytałem na forum posprawdzałem napięcia i w pewnym momencie dotknąłem końcówką miernika do rezystora R 388 1,2 K od strony układu STK i przekaźnik zadziałał.Niestety
tylko jednorazowo.Nie mogę przecież za każdym razem go dotykać.Prawdopodobnie spowodował to opór wewnętrzny miernika (dobrej klasy cyfrowy Brymen)Za sterowanie przekaźnikiem odpowiedzialny jest układ STK 4204 MK5.Nie wiem które elementy są odpowiedzialne za opóźnione załączanie głośników,czy można regulować czas.W/g instrukcji po opóźnienie ma wynosić ok. 4 sek.Napięcie zasilające procek wyn. 4,98 V,więc przyczyna leży pewnie gdzieś indziej.podejrzewam któryś elektrolit,bo one się sypią najczęściej.Czekam na jakieś porady,sugestie.Pozdrawiam wszystkich.
Posiadam w/w sprzęt i od jakiegoś czasu pojawił się problem polegający na tym,że nie chce się włączyć przekaźnik opóźnionego załączania głośników.Nie stało się to nagle,lecz problem jakby narastał w czasie.Musiałem coraz dłużej czekać...Ostatnio po powrocie z urlopu chciałem sobie posłuchać muzy,a tu nic.Nie włączy się i koniec.Postanowiłem sprawę zbadać dokładniej,więc otworzyłem obudowę.Pierwsze,co mi się rzuciło w oczy,to spuchnięte Elwy w torze zasilacza-wymieniłem na nowe.W trakcie czyszczenia z kurzu ułamała się nóżka termistora NTC 215 47K-wymieniłem na podobny (oczywiście o takich samych parametrach).Zgodnie z tym,co przeczytałem na forum posprawdzałem napięcia i w pewnym momencie dotknąłem końcówką miernika do rezystora R 388 1,2 K od strony układu STK i przekaźnik zadziałał.Niestety
tylko jednorazowo.Nie mogę przecież za każdym razem go dotykać.Prawdopodobnie spowodował to opór wewnętrzny miernika (dobrej klasy cyfrowy Brymen)Za sterowanie przekaźnikiem odpowiedzialny jest układ STK 4204 MK5.Nie wiem które elementy są odpowiedzialne za opóźnione załączanie głośników,czy można regulować czas.W/g instrukcji po opóźnienie ma wynosić ok. 4 sek.Napięcie zasilające procek wyn. 4,98 V,więc przyczyna leży pewnie gdzieś indziej.podejrzewam któryś elektrolit,bo one się sypią najczęściej.Czekam na jakieś porady,sugestie.Pozdrawiam wszystkich.