Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DFX555 - nie prawidłowo wyświetla i nie działa cały panel

Paulus1003 15 Wrz 2012 13:19 2058 8
  • #1 15 Wrz 2012 13:19
    Paulus1003
    Poziom 11  

Witam

radio normalnie się uruchamia lecz nie wyświetla tak jak powinien coś w tylu jak by był obrócony do góry nogami i brakowało by kawałka treści , ponadto nie reaguje na wszystkie klawisze w panelu (niektóre działają) rozkręciłem radio nie zauważyłem uszkodzeń lecz poprawiłem luty tak samo jak i w panelu od wyświetlacza , nie wiem w czym tkwi problem .

z góry dzięki za pomoc
    Panasonic DFX555 - nie prawidłowo wyświetla i nie działa cały panel

0 8
  • #2 15 Wrz 2012 23:41
    sławek111
    Poziom 17  

Witam dawne lata temu miałem podobny problem i wtedy był uwalony procesor, ale ja bym tak na twoim miejscu sprawdził jeszcze switche, skoro nie chodzi cała klawiatura, może któryś lekko zwiera i robi całe zamieszanie, no i przelutuj sam procesor.

0
  • #3 16 Wrz 2012 09:17
    dzimi
    Moderator

Sprawdź czy nie ma pęknięć na laminacie - możliwe że panel upadł i stąd te uszkodzenia.

0
  • #4 16 Wrz 2012 18:51
    Paulus1003
    Poziom 11  

Czyli uważacie ,że to nie ma związku z płytą główną ? , ciekawi mnie jedna rzecz na płycie czy tak powinno być , to co zaznaczone na zdjęciu jak by czegoś brakowało (te dziureczki) no i czy te obcięte kostki tak powinny być wygląda jak by było to fabryczne ale po co ? tego nie wiem. sprawdzę dokładnie panel a puki co chciałbym uzyskać odpowiedź z tą płytą , trochę to ciekawe czy czegoś tam nie brakuje.

Panasonic DFX555 - nie prawidłowo wyświetla i nie działa cały panel ]

0
  • #5 17 Wrz 2012 17:45
    Paulus1003
    Poziom 11  

Sprawdziłem radio dzisiaj dokładniej moim zdaniem nie jest to wina Panela , wszystko z nim w porządku , gdy wkładam płytę radio ja odtwarza , gdy podłączę antenę to gra lecz źle wyświetla i źle reaguje na panel np przyciskami głośności przerzucam muzykę , nie mam pojęcia w czym ten problem tkwi a radyjko na prawde fajne chciałbym je odratować w czym tkwi problem w takim razie ; /

0
  • #6 18 Wrz 2012 06:58
    dzimi
    Moderator

Chyba Kolego nie rozumiemy się.... Gdybyś pokusił się i poszukał na forum tematów dotyczących napraw radioodtwarzaczy samochodowych, to nie napisałbyś swych poprzednich postów. Na panelu jest procesor sterujący działaniem wyświetlacza, oraz "odbiera" on informacja jaki przycisk jest używany i tę "informację" przekazuje do procesora na MB.
    Czas na wnioski które powinieneś wyciągnąć z mojego postu.

0
  • #7 18 Wrz 2012 19:18
    Paulus1003
    Poziom 11  

owszem jest procesor zdążyłem to zauważyć i szukałem na forum podobnych tematów nie koniecznie z panasonic ale także innych naprowadziło mnie to trochę ale i tak nadal nie wiem na czym stoję , ten procesor przy sprawdzaniu miernikiem nie wskazuje nic , defakto może być on uszkodzony ale dla pewności sprawdziłem na panelu od innego radia czy na innym wskazuje i nie wskazuje , nie jestem nie wiadomo jak obeznany w pomiarach ale na elektronice się znam tylko po prostu nie jestem w tajemniczony w te głębsze rzeczy .

0
  • #8 19 Wrz 2012 07:00
    dzimi
    Moderator

Paulus1003 napisał:
    ten procesor przy sprawdzaniu miernikiem nie wskazuje nic
    - a co ma wskazywać, jeśli nie wiesz co chcesz mierzyć.
    Paulus1003 napisał:
    ale dla pewności sprawdziłem na panelu od innego radia czy na innym wskazuje i nie wskazuje
    - dalej nie wiemy co mierzyłeś i po co.
    Brak wyświetlanie wszystkich segmentów, oraz rak reakcji na przyciski może wskazywać , jak wspomniałem wcześniej na mikropęknięcia ścieżek (przypominam że jest to druk dwustronny).
    Oczywiście najprostszą metodą sprawdzenia/naprawy byłaby wymiana na nowy panel...

0
  • #9 19 Wrz 2012 20:32
    Paulus1003
    Poziom 11  

Jeżeli tak łatwo ten Panel dostać to z chęcią go wymienię lecz znaleźć go nie mogę ,

0
  Szukaj w 5mln produktów