Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LF DAF 45.220 - Nie prawidlowa praca Ad-blue

15 Wrz 2012 21:59 3804 4
  • Poziom 8  
    Witam. Układ Ad-blue nie działa prawidłowo a mianowicie mam wrazenie jak by cos było zatkane poniewaz gdy jezdze z bardzo lekkim ładunkiem to wszystko działa prawidłowo ale gdy juz mam duzy ładunek lub jazda 90km/h to zapala sie kontrolka spalin,mam wrazenie jak by cos było zatkane i układ nie dozuje wystarczającej ilosci mącznika,dysze w tłumiku sprawdzałem i jest czysta.
    Pytanie to czy znajde gdzies jakies sitko lub cos co mogło sie zatkac.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Najlepiej pojechać na diagnostykę komputerową. Sprawdzą tam czy pompka adblue generuje odpowiednie ciśnienie w układzie, sprawdzą jaka ilość zostanie dozowana w określonym czasie. Jeśli wyniki pokryją się z nominalnymi to ok, jeśli nie podaj wyniki i wtedy można będzie określić coś bliższego.
  • Specjalista - DAF Trucks
    samą pracę pompki adblue oraz proces dozowania sprężonego powietrza możesz sprawdzić sam, ale tylko na zasadzie: "działa- nie działa"
    Zdejmij rurkę z dyszy adblue
    Wypnij rurkę ze zbiornika adblue- tą bliżej ramy (powrotną)
    Odpal silnik. Po około 30-stu sekundach adblue z rurki powrotnej powinno wypływać (wracać do baku z modułu miksującego) jeśli wraca- to pompka adblue działa OK.
    Po tym jak odpaliłeś silnik pozwól mu pracować przez conajmniej minutę.
    Zgaś silnik.
    Z rurki do dyszy powinieneś słyszeć i czuć wypływ sprężonego powietrza.
    To jest after-run phase (nie wiem jak to przetłumaczyć, ale chyba cykl po zakończeniu pracy)
    Jeśli powietrze wypływa, to znaczy, że obwód powietrza działa.
    Powinno wypływać dosyć dużo powietrza z rurki.
    Czasami elektrozaworek do sprężonego powietrza po paru latach pracy przytyka się wskutek korozji jego elementów wewnętrznych i wówczas przepływ powietrza do dyszy jest zredukowany wskutek przytkania.
    Wartością progową jest 20l/min, o ile masz gdzieś flow meter pod ręką (może ten z kuleczką od migomatów ?)
    Jeżeli jest lekko przytkany, to możesz go wyczyścić, ale nie rozbierać go, tylko poprzez podłączenie rurki plastikowej 6mm o długości conajmniej 2 metry (zwiniętej ), napełnionej CIEPŁĄ WODĄ (tylko!), i podłączoną pomiędzy tą zieloną rurką doprowadzającą sprężone powietrze do elektrozaworka (potrzebujesz szybkozłączkę 6mm ), a drugi koniec wtykasz do zaworka tam, gdzie normalnie podłączona jest ta zielona rurka.
    Odłączasz rurkę z dyszy adblue.
    Odpalasz silnik, pozwalasz mu dobić powietrza do maxa, po minucie wyłączasz silnik i czekasz aż sprężone powietrze wepchnie ciepłą wodę ze zwiniętej rurki do zaworka i zacznie wypływać z końcówki do dyszy adblue.
    Tak na nawiasie, to to jest metoda na oczyszczanie przyblokowanych- lub nawet zablokowanych elektrozaworków która jest wymyślona i zalecana przez DAF-a dla serwisów.
    Oczywiście płukanie robisz wtedy, jak wypływ sprężonego powietrza jest słaby lub wcale go nie ma
  • Poziom 11  
    Witam. Proszę kolegów o pomoc. DAF LF45 na pompie GRUNDFOS'a. Podczas jazdy zapala się błąd spalin czytany niestety nieszczęsną TEXą: "Węże wlotowe miernika dodatku do oleju napędowego w układzie oczyszczania". kod 1682 PID--, SPN 3362, FMI 11/31. Co to może być? Węże przepłukane ciepłą wodą i przedmuchane powietrzem. Próbowałem Texą uruchomić testy pompy ale niestety badziewny program cały czas się zawiesza i nic z tego nie wyszło. Podczas kolejnej jazdy lampka cały czas się paliła. Po ponownym podpięciu TEXY ten sam błąd ZAPAMIĘTANY.
  • Poziom 11  
    Usterka była w pompie. Po odesłaniu do regeneracji i ponownym założeniu wszystko wróciło do normy. Niestety nie udało mi się dowiedzieć co było dokładnie uszkodzone, a do naprawionej nie mogę zajrzeć, bo zaplombowana.
    Pozdrawiam