Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cinquecento - Jak sprawdzić. Uszkodzone poduszki amortyzatora czy tuleje wahaczy

18 Wrz 2012 21:05 3225 14
  • Poziom 22  
    Witam... Mam stuki w tylnej prawej części zawieszenia w fiacie Cinquecento. Gdy np. podskoczy na dziurze słychać głuche uderzenie, (głuchy stukot nie metaliczny).

Amortyzatory oki, wahacze proste, podejrzewam albo poduszkę amortyzatora albo tuleje wahacza ale wygląda na dobrą. Jest jakaś możliwość żeby to zdiagnozować??
  • Poziom 22  
    Innej metody nie ma?? Tuleja może wyglądać na oki ale może być uszkodzona?? (Nie za bardzo mam czas tam podjechać dlatego pytam.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    kryst16 napisał:
    Innej metody nie ma??
    Kanał i brecha.
  • Poziom 22  
    balonika3 mam to i to:D i jak to sprawdzić?? rozruszać zawieszenie i słuchać czy jak??
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    kryst16 napisał:
    balonika3 mam to i to:D i jak to sprawdzić?? rozruszać zawieszenie i słuchać czy jak??
    Masz podważać brechą w stronę przeciwną, niż wynika to z naturalnego położenia (pod ciężarem samochodu) i obserwować, czy jest luz.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Myślę że szukasz dziury w całym, bo tam zawsze tłucze jak tył lekki i podskoczy tak że aż się koło od nawierzchni oderwie. Jak woziłem 100l paliwa w bagażniku to problemu nie było. :)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Będą to tuleje wahacza.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Albo amortyzator tlucze sam. Masz z niego wyciek oleju?
  • Poziom 22  
    Amortyzatory wymienione trzy miesiące temu. Nie ma wycieków. Nie szukam dziury w całym bo tłucze tylko jedno koło i to dość mocno. Jutro sprawdzę tuleje gdyż dzisiaj nie miałem czasu.

Tak że wykluczam amortyzator i sprężyny, wahacz prosty. Przy lewym kole poduszka była kiedyś wymieniana, przy prawym nie więc dlatego ją podejrzewam.

Dodano po 45 [minuty]:

A właśnie jeszcze bardziej tłucze jak tył jest dociążony.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Przed wymianą amortyzatorów też stukało? Raz mi się trafił jeden taki nowy KYB co walił jakby ktoś młotkiem napierdzielał po zawieszeniu a mimo to bardzo dobrze spełniał swoje zadanie (poszedł na reklamację). Jak nie to to jednak tuleje wahaczy najbardziej podejrzane.
  • Poziom 22  
    Tak stukało ale chyba mniej. W sobotę wjadę na kanał i przyjrzę się dokładnie zawieszeniu. A jak nie dojdę co to to podjadę na stację diagnostyczna niech wytrzepią autem.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Raczej na pewno tuleje belki popatrz czy śruby w tulejach znajdują się na środku.Ewentualnie odkręć amor wyjm sprężynę i wtedy poruszaj wahaczem.No chyba że coś po bagażniku ci lata.
  • Poziom 22  
    Po bagażniku na 100% nie. W sobotę wszystko sprawdzę i napisze jakie efekty.
  • Poziom 22  
    Uszkodzona poduszka.