Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32 i interfejs Motorola 6800

21 Wrz 2012 19:28 1776 8
  • Poziom 13  
    Witam, chcę wykorzystać graficzny wyświetlacz 128x64 z interfejsem równoległym zgodnym z Motorola 6800 i w związku z tym mam pytanie czy ktoś wie coś na temat takowego interfejsu w STM32? Oprócz informacji, że wybrane mikrokontrolery z tej rodziny wyposażone są taki interfejs nie znalazłem nic ciekawego. Wyświetlacz może komunikować się także przez SPI. Który tryb pracy warto wybrać?
  • PCBway
  • Poziom 21  
    Jeżeli chcesz wyświetlać statyczne informacje wybierz SPI, jeżeli chcesz wyświetlać dynamicznie np 50 ramek/sek wybierz interfejs równoległy. Bawię się wykrywaczem metalu i potrzebuję 'szybkiego' wyświetlacza więc wybrałem komunikację równoległą: http://youtu.be/5OF-lGxCKCo
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Rzeczywiście o interfejsie LCD 6800 jest tylko wzmianka w dokumentacji, w sekcji FSMC. Zawsze możesz użyć linii we/wy, programowo generując sygnały interfejsu.
    Ja kiedyś dołączyłem wyświetlacz do ST32 przez SPI, uzyskując czas przesłania całego obrazu 128x64 około 18 milisekund, wykorzystując przy tym kanał DMA, więc nie zajmowało to czasu procesora. Obraz był tworzony w RAM procesora i cyklicznie wysyłany do LCD. Takie rozwiązanie oszczędza ilość połączeń i wykorzystanych linii we/wy procesora.
  • Poziom 13  
    Wykrywacz Twojej konstrukcji? Co przedstawiają wykresy? Ciekawe urządzenie.
    Wracając do tematu: mam zamiar wyświetlać obraz który będzie zmieniał się raczej rzadko, więc SPI dało by radę. O interfejs równoległy wbudowany w STM32 pytam dlatego, że postawiłem sobie za zadanie wykorzystać możliwie dużo peryferii i możliwości jakie oferuje STM32F407 (jeśli ktoś zapyta dlaczego, to odpowiadam: dla zabawy, przy okazji nauczę się czegoś), ale na ten temat znalazłem bardzo mało informacji. Reference manual nic na ten temat nie wspomina.
  • Poziom 21  
    Wykrywacz mojej konstrukcji. Dolny wykres to sygnał All-metal a górny to wykres składowej magnetycznej względem elektrycznej - umożliwia identyfikację rodzaju metalu.
    Jeżeli nie potrzebujesz szybkiego odświeżania to wybrałbym jednak SPI może być z DMA.
    FSMC jest opisane np. w http://www.st.com/stonline/stappl/st/com/TECH...AL_LITERATURE/APPLICATION_NOTE/CD00200423.pdf
    Jeżeli chcesz to mogę Ci podesłać kod z wykrywacza. Ze względu na fatalną jakość kodu nie chcę go publikować :)
  • Poziom 13  
    Projekt jak pisałem bardzo ciekawy i myślę, że warto go opublikować. Jeśli możesz to prześlij mi część kodu odpowiedzialną za wyświetlanie obrazu. Może się czegoś nauczę :-) Poza tym dzięki za link.
  • Poziom 21  
    Podaj maila na pw to wyślę cały projekt. Nie chce mi się wycinać kawałka ;)
    Opublikować nie warto bo nie mam schematu - budowałem na żywca. W tej chwili robię kolejny projekt ale już protelem.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dziękuję za zainteresowanie, temat zamykam.