logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Zlecę] Program do wysyłania smsów przez modem GSM

k1t9o4s8 25 Wrz 2012 16:52 5958 8
REKLAMA
  • #1 11347243
    k1t9o4s8
    Poziom 10  
    Witam,

    chciałbym się zorientować w możliwości "stworzenia" odpowiedniego programu do moich potrzeb oraz w cenie za napisanie tego programu.

    ---

    Serwer -> Program -> Dane -> Modem GSM -> SMS -> Telefon

    Na serwerze zainstalowany jest program (trzeba go "stworzyć"), który o odpowiedniej godzinie (wcześniej ustalonej), pobiera dane ze strony www (powiedzmy temperaturę, datę i godzinę pomiaru) i poprzez modem GSM wysyła SMS-a na mój telefon z tymi danymi.

    W przyszłości chciałbym zmodyfikować program, o ile to możliwe, na podobieństwo bot-a gg. Dokładniej mówiąc:
    - wysyłam SMS o odpowiedniej treści (powiedzmy #temp) na numer z modemu GSM, program pobiera dane i przesyła je na mój numer.
    - zabezpieczyć program przed niepożądanymi odbiorcami, nawet takimi, którzy będą znali komendy, poprzez stworzenie listy odbiorców.
    - inne (pomyślę o nich w przyszłości).

    Nie wiem, czy istnieje możliwość wysyłania i odbierania SMS-ów przez modem GSM, dlatego mój pomysł, przynajmniej na razie, jest tylko w teorii.


    Pozdrawiam
    k1t9o4s8
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • REKLAMA
  • #2 11347438
    Pawel2420
    Poziom 31  
    Modem GSM oczywiście można podłączyć do komputera. Sterowanie nim nie jest zadaniem specjalnie skomplikowanym.
    Użyłeś określenia "serwer" więc najprościej chyba będzie zrobić prosty skrypt PHP wywoływany o określonej godzinie.
    Rozważ również coś takiego: http://www.ovh.pl/sms/pakiet_sms.xml
  • REKLAMA
  • #3 11347492
    k1t9o4s8
    Poziom 10  
    Rozważałem SMS-y Premium i stwierdziłem, że lepiej jest zapłacić jednorazowo za napisanie programu przystosowanego do moich potrzeb, niż płacić za same SMS-y (a programu dalej bym nie miał), co w porównaniu z ofertą Heyah nie jest opłacalne.
    Skrypt? Hmm, musiałbym się na tym znać, żeby później coś zmienić, a program będzie prosty, przynajmniej tak mi się wydaje.
  • REKLAMA
  • #4 11347662
    Pawel2420
    Poziom 31  
    Program można napisać w dolnym języku. Wspomniałem o PHP ponieważ ten język jest bardzo popularny jeśli chodzi o aplikacje serwerowe. Nie sądzę abyś miał jakiś problem ze znalezieniem kogoś kto przygotuje odpowiedni skrypt. Być może nawet znajdziesz coś gotowego. Poszukaj używając takich słów kluczowych: PHP SMS PDU.
    Zobacz np. http://bestsites.ro/sms-web-gateway-with-php/
  • REKLAMA
  • #5 11358779
    k1t9o4s8
    Poziom 10  
    Nie za bardzo się na tym znam i dlatego wolałbym wybór języka pozostawić w kwestii autora skryptu, bądź programu.
  • #6 11369623
    k1t9o4s8
    Poziom 10  
    Jest ktoś chętny do współpracy? :)
  • #8 11921612
    madziq_wisienka
    Poziom 1  
    Polecam program SMSFall Plus- z tego co piszesz to właśnie tego potrzebujesz :)
  • #9 11950518
    anonim7
    Poziom 1  
    Ja od dłuższego czasu używam programu PModSMS
    który umożliwia wysyłanie masowe SMS do grupy adresatów, program wymaga środowiska Java, a sam mechanizm wysyłki SMS odbywa się przez podłączony do komputera modem GSM wraz z kartą sim.
    Program informuje nas o stanie wiadomości wysłana/niewysłana, czy też jaki błąd np . zły numer.
    Mamy tu archiwum wszystkich wiadomości. Jeżeli chodzi o masówkę w wysyłce sms to szczerze polecam.
    link- http://www.cuz.com.pl/sms.html
REKLAMA