Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontaktron - jak zwiększyć szczelinę działania?

01 Paź 2012 09:44 2067 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Jak można zwiększyć szczelinę załączania kontaktronu? Np. z 2 cm do 10 cm. Czy tylko przez wielkość/moc magnesu?

Pozdrawiam
    Jan
  • Poziom 19  
    Zastosuj kontaktron garażowy jak sie zmieści
  • Poziom 15  
    Kontaktrony są tanie - znajdź po prostu inny model ale 10 cm nie uzyskasz - ale dobre i 4 cm
    Garażowy na 10 cm?
    E, chyba nie
  • Poziom 11  
    Na jednej ze stron firmy oferujący kontaktrony garażowe znalazłem opis:
    "Wzbudzenie czujnika następuje po 10cm od zerwania kontaktu."
    czyli coś w tym jest...

Kontaktrony już kupiłem, 2 sztuki: różnią się rozmiarem. Zauważyłem, że ten mniejszy działa na większe odległości niż większy. Może szukać możliwie najmniejszego? Może lepszy będzie jakiś układ elektroniczny który będzie generował pole magnetyczne na większe odległości niż tradycyjne magnesy? Proszę o rady.
  • Poziom 19  
    A pytanie podstawowe , do jakiego ta ma być systemu??
  • Poziom 43  
    janko83 napisał:
    Zauważyłem, że ten mniejszy działa na większe odległości niż większy

Prawdopodobnie mniejszy ma delikatniejsze styki i mniejsze pole go rusza.
    janko83 napisał:
    Wzbudzenie czujnika następuje po 10cm od zerwania kontaktu."
    Co to znaczy "po 10 cm od zerwania kontaktu"? dla mnie zerwanie kontaktu to jest moment kiedy magnes przestaje działać na kontaktron.
    janko83 napisał:
    Może lepszy będzie jakiś układ elektroniczny który będzie generował pole magnetyczne na większe odległości niż tradycyjne magnesy?

Raczej nic lepszego niż silny neodym nie znajdziesz, żeby generować pole magnetyczne możesz zastosować elektromagnes ale żeby działał z odległosci 10cm to spora kobyła jest potrzebna.
    Napisz do czego to ma służyć, może lepszy będzie inny czujnik niż kontaktron.
  • Poziom 15  
    janko83 napisał:
    Na jednej ze stron firmy oferujący kontaktrony garażowe znalazłem opis:
    "Wzbudzenie czujnika następuje po 10cm od zerwania kontaktu."
    czyli coś w tym jest...

Kontaktrony już kupiłem, 2 sztuki: różnią się rozmiarem. Zauważyłem, że ten mniejszy działa na większe odległości niż większy. Może szukać możliwie najmniejszego? Może lepszy będzie jakiś układ elektroniczny który będzie generował pole magnetyczne na większe odległości niż tradycyjne magnesy? Proszę o rady.

Wiesz, przy szczelinie 10 cm to 10 kGs może byc za mało - żartuję ale nie całkiem,
  • Poziom 11  
    " "po 10 cm od zerwania kontaktu" = dla mnie zerwanie kontaktu to jest moment kiedy magnes przestaje działać na kontaktron "

Potrzebuję "dyskretny" wyłącznik, który będzie zamykał obwód po otwarciu korka wlewu zbiornika z paliwem. Magnes planuje włożyć/zabudować w korku, a kontaktron umieścić gdzieś w pobliżu wlewu (najlepiej tak żeby nie był widoczny, wewnątrz zbiornika lub na zewnątrz).
  • Poziom 19  
    Rzekłbym że to banalny banał... ale co tam ... ;)))
    Ja bym to zrobił tak:
    -do denka korka wkleić albo inaczej przymocować możliwie duży neodym, jest tego masa na rynku. Nawet takie z otworem w środku. Zapytaj n/p w formie BNS.
    -kontaktron "właściwy" (i tu najlepiej taki z alarmówki w obudowie z tworzywa sztucznego)zamontowałbym na rurze w pobliżu korka. Opaski zaciskowe powinny dać radę)

Koniec. ;)