Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka SKIL 2502 12V 2Ah - nie działający 2 bieg dziwny zapach.

01 Paź 2012 22:28 2274 7
  • Poziom 17  
    Witam,
    posiadam w/w model wkrętarki SKIL 2502 12V nie była dość mocno użytkowana , mam z nią następujący problem o tusz nie działa 2 bieg tzn jak przełączę u góry to niby kręci ale pod jakimkolwiek oporem słychać jakby kręciła po trybach nieprzyjemny dźwięk a także wydobywa się z niej zapach bez znaczenia czy jest na 1 biegu czy też na 2 zapach taki jak ze szczotek silnika się wydobywa. Próbowałem ją rozkręcić lecz niestety nie dało rady zdjąć odkręcić futerka ( wykręciłem śrubę zabezpieczającą futerko po jej wykręceniu ukazał się otwór w kształcie jakby torxa wsadziłem w nią imbus i za cholerę nie chciało się odkręcić ani w jedną stronę ani w drugą ) Czy jest jakiś domowy sposób by to odkręcić i co mogło się stać z 2 biegiem ??

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Uszkodzona przekładnia, dokładnie pierścień przełączający biegi.
    A jak odkręcić uchwyt masz tutaj:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2390296.html

Tylko że z tym pierścieniem za bardzo nic nie zrobisz, tylko nowa przekładnia.
  • Poziom 17  
    Opłaca się szukać taką przekładnie czy też koszt przewyższy wartość wkrętarki ??
  • Poziom 27  
    Podaj numer 10cyfrowy z tabliczki to podam cenę.
    Zawsze zostaje 1 bieg :D
  • Poziom 17  
    F015250201 wiem że jest 2 bieg ale czasem przydają się wyższe obroty ;p
  • Poziom 27  
    :cry: Przychodzi wersja zero czyli całe narzędzie za 204zł+V
    Więc zostaje Ci wkrętarka wolno obrotowa :D
  • Poziom 17  
    Nie ma możliwości wymiany ?? Jeśli tak to pozostaje wolno obrotowa tak długo aż nie odmówi posłuszeństwa.