Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat LTE i kamera IP

02 Paź 2012 10:16 17142 27
  • Poziom 2  
    Witam! Mam internet LTE z cyfrowego polsatu który niby ma zewnętrzne IP jednak nie można np. postawić serwera ftp i dostać się na niego z zewnątrz.
    Czy mając kamerkę IP z wifi można jakoś to obejść stosując np. serwery DDNS
    i uzyskać dostęp do tej kamery z zewnątrz. Jak to zrobić?
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Jaki masz modem/router do LTE? I moze jakies dane odnosnie sieci, jak LTE "stoi"?
  • Poziom 19  
    Jeżeli jest taka opcja przekieruj port (np 5555) na adres IP kamerki na routerze i jeśli masz stałe IP to już wszystko powinno działać :)
  • OptexOptex
  • Poziom 30  
    JanKalent napisał:
    Witam! Mam internet LTE z cyfrowego polsatu który niby ma zewnętrzne IP jednak nie można np. postawić serwera ftp i dostać się na niego z zewnątrz.
    Czy mając kamerkę IP z wifi można jakoś to obejść stosując np. serwery DDNS
    i uzyskać dostęp do tej kamery z zewnątrz. Jak to zrobić?

Na jakiej podstawie uznajesz, że z "adresem zewnętrznym" można nawiązać połączenie z "zewnątrz" ? Przypadku operatorów GSM są przydzielane adresy IP z puli adresów publicznych ale nie można nawiązać z nimi połączenia z Internetu.
  • Poziom 19  
    Kolego Paweł2420 w przypadku operatorów GSM można mieć publiczne stałe IP i jak najbardziej można nawiązać połączenie z zewnątrz.
  • Poziom 30  
    norek1991 napisał:
    Kolego Paweł2420 w przypadku operatorów GSM można mieć publiczne stałe IP i jak najbardziej można nawiązać połączenie z zewnątrz.

Oczywiście jest to prawda. Jednak można mieć również publiczny adres IP, z którym nie będzie można nawiązać połączenia. Chodziło mi jedynie o to, że publiczny adres IP i możliwość nawiązania z nim połączenia to dwie zupełnie różne sprawy.
  • Poziom 19  
    To się źle zrozumieliśmy, wybacz :)
  • Poziom 10  
    polsat nie oferuje odblokowania portów jedynie orange i t-mobile i to tylko dla firm
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie

W ofercie Plus GSM jak w załączonym wcześniej linku do oferty jest do wykupienia usługa publicznego adresu IP jednak już na pierwszej stronie regulaminu wyraźnie jest zaznaczone, że usługa świadczona jest wyłącznie w technologii UMTS/EDGE/GPRS.
    Poniżej tak samo wyraźnie zaznaczono, że nie jest dostępna w technologii LTE.

Miejmy nadzieję, że z czasem się to zmieni.
  • Poziom 25  
    Możesz wykupić dostęp do serwera shellowego i tunelować połączenie jednak to dodatkowe koszta
  • Poziom 10  
    jimasek napisał:
    Plus także, musisz mieć abonament.

Ale, na tylko dla firm a nie Indywidualna.
  • Poziom 12  
    cezaryg napisał:
    Witam serdecznie

W ofercie Plus GSM jak w załączonym wcześniej linku do oferty jest do wykupienia usługa publicznego adresu IP jednak już na pierwszej stronie regulaminu wyraźnie jest zaznaczone, że usługa świadczona jest wyłącznie w technologii UMTS/EDGE/GPRS.
    Poniżej tak samo wyraźnie zaznaczono, że nie jest dostępna w technologii LTE.

Miejmy nadzieję, że z czasem się to zmieni.

I się zmieniło, od 11 czerwca 2014 jest już dostępna w LTE
    Tutaj informacja i tam jest regulamin.
    To jest nie tylko dla firm, ale wszystkich abonamentów.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Dzięki za informacje.

Cytat:

Wysokość miesięcznej opłaty za Usługę wynosi:

6,15 zł z VAT dla adresu IP publicznego dynamicznego,

18,45zł z VAT dla adresu IP publicznego statycznego

i jest doliczana do rachunku telefonicznego dla numeru, dla którego została aktywowana
  • Poziom 10  
    Panowie chciałby odświeżyć temat z tym stałym IP w Plus LTE. chciałbym mieć podgląd na rejestrator.

Modem Huaweii e5776
  • Poziom 12  
    Od 5.08.2014 usługa została wyłączona dla wszystkich w promocji lite bez limitu ze względu na nadużycia.
    Taka informację dostałem od działu technicznego.
    Pisałem reklamację i czekam na odpowiedź od plusa.
  • Poziom 12  
    Mimo że moja reklamacja nadal wisi na stronie plusa jako nierozwiązana, to od 17.08.2014 włączyli mi z powrotem stałe IP na moim LTE. W BOK cały czas mówią że nie ma możliwości uzyskania stałego IP dla LTE.
  • Poziom 12  
    Są kamery IP, które wysyłają obraz na firmowy serwer z którym się łączysz za pomocą darmowej aplikacji zarówno na PC jaki androida i iphona. Przeglądasz nagrania itd. Działa to wyśmienicie, zwłaszcza, że upload w LTE Polsatu to min. 20Mbs.
    Niestety bezpośrednio do kamery się nie dostaniemy. Ja trzeba coś zmienić w ustawieniach to trzeba jechać do klienta.
  • Poziom 15  
    Czyli nadal nie ma opcji żeby przez np DahuaDDNS "wleźć" na rejestrator? W innej lokalizacji mało, że mam stałe IP, to jeszcze modem "przezroczysty". Wszystkim zarządzam na UTMie. W LTE porażka.

Moderowany przez jimasek:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Specjalista Sieci, Internet
    Jest. Aktualnie nie ma z tym problemu, działa w LTE, koszt chyba z 6 zł/m-c.