Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wrozamet Mastercook 3400 - wskazywana temperatura 152 st. constans

maccam 03 Oct 2012 13:11 2016 3
    maccam
    Level 11  
    Witam,

przejrzałem tematy pomocy dla kuchenki 3400, ale problemu podobnego do mego nie widzę. Kuchenka wyposażona jest w programator elektroniczny (z wyświetlaczem). Kuchenka po włączeniu pokazuje "stałą" temperaturę w piekarniku 152 st. W związku z powyższym, jeśli się ustawi na programatorze temperaturę pieczenia niższą - to piekarnik w ogóle się nie załącza, a jeśli wyższą - to grzeje bez opamiętania do oporu, na ile sprawdziłem niechcący za pomocą dodatkowego termometru to do 400 st. spokojnie.

Serwisant orzekł, że z całą pewnością moduł elektroniczny do wymiany - jednak nie podjął żadnych "badań" tylko stwierdził tak "na doświadczenie". Wymiana tego elementu po cenie jaką zaproponował (400 zł sam moduł plus robocizna) jest bez sensu. Może jednak przyczyna tkwi gdzie indziej? W czujce temperatury np? A może kondensator (elektrolit) mógł paść jakiś?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam!
    peterwolski
    Level 20  
    a nie lepiej wstawić zwykły termostat ? najtaniej wyjdzie ;)
    BRum
    Level 21  
    Nie warto naprawiać tej kuchenki.Miałem podobnie i po dokładnych oględzinach modułu a zwłaszcza przewodów mocy dochodzących do programatora doszedłem do przekonania ,że wymieniam na nową kuchenkę ale z regulacją temperatury odrębnym termostatem.Przegrzane konektory /niska ich jakość/ jest główną przyczyną padania elektroniki.Następny programator jeszcze szybciej padnie.
    maccam
    Level 11  
    Generalnie to podjąłem już taką decyzję, jak pisze kol. BRum, żeby wymienić na identyczny sprzęt tylko bez tego elektronicznego badziewia, które mi do niczego nie jest potrzebne, poza tym, że godzinę pokazuje :) . Ale - odnośnie rady, aby przerobić to (dodać termostat) - na czym taka przeróbka konkretnie polega? Co trzeba dokupić? Pokrętło z temperaturą i czujkę? Czy pokrętło wyboru trybu pracy pozostanie? Trzeba wiercić nową dziurę w panelu?