Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FWM352 - Nie mogę uruchomić mechanizmu CD

03 Paź 2012 22:11 1218 2
 • Poziom 16  
  Dalszy ciąg walki plastikowym grajkiem PHILIPS FWM352.

  Stan obecny: nie działa nalezycie mechanika CD

  1. Szuflada nie chowa się na odpowiedniłą głębokość - środek płyty zatrzymuje się około 10 mm od osi talerzyka.
  2. Po uruchomieniu wieża wysuwa podajnik CD potem go chowa i znowu wysuwa, uruchamia sę karuzela i wieża nadal próbuje wysunąć wysuniętą już całkowicie tackę. Po chwili staje.

  Usiłowałem inwestygować prztczynę niecałkowitego chowania się tacki - jeden z kołków na prowadnicy tacki blokuje się o prowadnicę / ogranicznik na kole zęmbatym wykorzystywanym do poruszania tacki.

  Postępując za rada dj-MatyAS, poszukiwałem serwisówki do wieży wykorzystującej ten sam mechanizm transportowy płyy CD, w kórej opisany byłby sposób prawidlowego złożenia mechanizmu CD, ale bez rezultatu.
  Jakaś podpowiedź? jakie mdele moga mieć serwisówkę traktującą o "mechsmocznej"regulacji mechanizmu CD?
  i jeszcze drobiazg: drobiazg w serwisówce stoi jak wół, że na płytce drukowanej CD występują 4 switche ograniczające, ale ja doszukałem się jedynie 2.
  Gdzie ukryte zostały pozostałe dwa.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 16  
  Tak, również obstawiałbym nieprawidłowe złożenie. Sądzę, iż jest to rezultat siłowych potyczek ze sprzętem - urwana maskownica tacki, wszystkie cztery zaczepy - ktoś się nieźle napiął i w rezultacie zapewne wtedy przeskoczył bolec szuflady. Nie bardzo mam pomysł jak przywrócić stan fabryczny mechanizmu bez działania analogiczną siłą, stąd bardzo chętnie skorzystam z zaoferowanej pomocy!

  Dodano po 9 [minuty]:

  Po chwili zatanowienia dochodzę do wniosku, iż blokowanie bolca jest skutkiem. Przyczyną jest zapewne nieprawidłowe położenie prowadnicy tacki względem napędzającego je koła zębatego. Popatrzę jeszcze raz.

  Dodano po 27 [minuty]:

  dj-MatyAS - jesteś wielki!

  Działa!