Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LM620S - podłączenie myszki i klawiatury bezprzewodowej

Roszer 04 Paź 2012 13:08 44118 39
  • #1 04 Paź 2012 13:08
    Roszer
    Poziom 17  

Czy ktoś próbował podłączyć do tego TV myszkę lub klawiaturę bezprzewodową LG 3D 42LM620S.
    Jeżeli z powodzeniem lub nie to poproszę o model który probowaliście.
    Nie wiem czy się to da zrobić a czasem wyświetlam sobie teledyski na tv z sieci, ale nie chcę inwestować w ten badziewny pilot magic.

2 29
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 04 Paź 2012 13:42
    anmedia
    Poziom 39  

Jesli bylaby taka mozliwosc, w instrukcji mialbys podany konkretny model takowej klawiatury a producenci na pierwszych stronach dawaliby info o tym fakcie.
    To tak jak jest w przypadku adaptera WiFi (musisz kupic konkretny model do danego TV)

0
  • #3 04 Paź 2012 15:04
    Roszer
    Poziom 17  

Rozumiem po części twój tok rozumowania ale świat i technika idzie dalej do przodu i z WIFI to już się nie mogę zgodzić podejrzyj tę gazetkę i produkt Cabletech smart TV android
    http://lpelektronik.com/gazetka/2012/gazetka-wrzesien-2012
    Dlatego moje pytanie jest nadal aktualne.
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 04 Paź 2012 15:20
    anmedia
    Poziom 39  

Dzieki za podeslanie linku i poszerzenie wiedzy.
    Jest to napewno rozwiazanie ciekawe i dajace pewne mozliwosci (pozniej zapoznam sie z produktem) ale niestety nie jest to urzadzenie do bezposredniego polaczenia, chodzi mi ze jest to kompletny modul z systemem operacyjnym.

Dodano po 10 [minuty]:

Po zapoznaniu sie dokladnie z tym co podales, stwierdzam iz to urzadzenie nie jest niczym innym jak mikro komputerem, czy tabletem ktory po podlaczeniu do TV daje Ci urzadzenie kompletne. Ale w tym przypadku nie mozesz korzystac z aplikacji w TV, to urzadzenie jest samodzielne. Poprostu to samo otrzymujesz w przypadku komputera, z ta roznica ze tutaj ten komputer jest wpiety bezposrednio w TV no i zajmuje malo miejsca. Tutaj dokladny opis na YT.

To jest dobre rozwiazanie do starszych TV posiadajacych HDMI a nie posiadajacych funkcji LAN ani zadnych modulow multimedialnych.

2
  • #5 04 Paź 2012 15:46
    Roszer
    Poziom 17  

Jak szukałem tego telewizora to w jednym ze sklepów usłyszałem od jednego z klientów że podłącza do telewizora bezprzewodowo mysz i klawiaturę.
    Zamieszanie było duże bo sprzedawca prezentował filmy 3D było więcej ludzi i nie wiem o którym telewizorze mówił bo prezentowano różne marki a potem gostek mi gdzieś zniknął, ze nie zdążyłem dopytać.
    Stąd moje zainteresowanie.

0
  • #6 04 Paź 2012 16:25
    anmedia
    Poziom 39  

Moze to byc na podobnej zasadzie, sam widzisz ze urzadzenie moze byc dobrze ukryte, a caly osprzet jak by nie bylo widoczny jest. Ja mysle ze dopoki producenci nie zintegruja sie bardziej z multimediami, to takie podlaczenie jeszcze nie bedzie mozliwe. Sam wiem ze to bardzo uciazliwe, wyszukanie za pomoca pilota na YT jakiegos tematu to czasmi i 15 minut mozna stracic. Ale patrzac na to z innej strony skoro mam komputer/y, system DLNA to przeciez o wiele latwiej korzystac z tych urzadzen niz bawic sie w okrojenie jak by nie bylo aplikacje. Moze sie myle, ale mysle ze jeszcze troche czasu musi uplynac za nim to trafi do seryjnej produkcji.

Dodano po 34 [minuty]:

Nie pisalem tego wczesniej bo nie wiem gdzie kiedys czytalem o TV z klawiatura i nie bylem za bardzo pewny ktora to byla firma. Ale znalazlem i tak jak sie domyslalem bylo to Sony. Idac dalej tym sladem tutaj masz kilka typow klawiatur wiekszosc oczywiscie dedykowana do danego typu urzadzenia. A tutaj masz test i jak sie spisuje jedna z takich klawiatur i mozliwosc podpiecia do roznych TV.

0
  • #7 17 Paź 2012 20:41
    sknerus
    Poziom 11  

Od niedawna mam telewizor LG 42PM4700 i po podłączeniu odbiornika od myszki Logitech, telewizor rozpoznaje urządzenie i pozwala na sterowanie kursorem. Myślę że z podłączeniem klawiatury nie byłoby problemu, ponieważ używają one tego samego odbiornika. Tak czy inaczej pozytywne zaskoczenie :)

1
  • #8 17 Paź 2012 23:39
    anmedia
    Poziom 39  

sknerus napisał:
    po podłączeniu odbiornika od myszki Logitech, telewizor rozpoznaje urządzenie i pozwala na sterowanie kursorem.

Skoro rozpoznaje moze podalbys dokladny model myszki i odbiornikia, bo w ten sposob nie podales zadnej konkretnej odpowiedzi. A myszek i odbiornikow z Logitecha jest mnostwo.

1
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #9 18 Paź 2012 20:05
    sknerus
    Poziom 11  

Moja mysz to model M505, ale ponieważ odbiornik jest standardowy, czyli Unifying jestem pewien że każda inna mysz posiadająca taki odbiornik powinna działać. Większość obecnie sprzedawanych bezprzewodowych myszy i klawiatur Logitecha jest kompatybilna.

0
  • Pomocny post
    #10 18 Paź 2012 23:28
    anmedia
    Poziom 39  

sknerus napisał:
    Większość obecnie sprzedawanych bezprzewodowych myszy i klawiatur Logitecha jest kompatybilna.

No wlasnie to z czasem pewnie pojdzie w tym kierunku. Ja mam teraz 4 myszki logitecha i wszystkie posiadaja oddzielne odbiorniki, jedna z nich to M305.

Ale wazne ze w temacie sie znalazlo rozwiazanie i to w dodatku sprawdzone.

1
  • #11 23 Paź 2012 15:51
    sknerus
    Poziom 11  

Fakt, może się zagalopowałem że wszystkie myszy mają ten sam typ odbiornika, otóż nie, niektóre mają dedykowane dla danego modelu. Ale mogę inną rzecz potwierdzić, telewizor działa również z przewodową myszą DELLa, zatem powinien działać na zasadzie plug&play z większością myszy, podobnie jak PC. Pozostaje tylko sprawdzić działanie klawiatury.

0
  • #12 23 Paź 2012 21:41
    Roszer
    Poziom 17  

Sprawdziłem dziś na myszce od laptopa Mediatech MT1081KR kupionej w "kerfurze" za 19zł przewodowa działa normalnie
    Potem wziąłem klawiaturkę od stacjonarnego E5 mod:RE00955 kupionej w realu za 29zł działa i pisze.
    Oba urządzenia podpiąłem jednocześnie do dwóch gniazd, wszystko w porządeczku.
    dziękuje wszystkim za udzielanie się w temacie.
    Nie zamykam go na pewno będziemy się jeszcze podzielić naszymi odkryciami.
    U mnie teraz czas na sprawdzenie bezprzewodowych urządzeń.

0
  • #13 23 Paź 2012 22:22
    anmedia
    Poziom 39  

Roszer napisał:
    U mnie teraz czas na sprawdzenie bezprzewodowych urządzeń.

Skoro wykrylo przewodowe to bezprzewodowe rowniez wykryje (jedyny problem moze byc ze w klawiaturach multimedialnych do ktorych jest koniecznosc doinstalowania sterownikow aby dzialaly specjalne klawisze - to te klawiatury powinny dzialac jak normalne)
    Szczerze powiedziawszy sam jestem zaskoczony tym rozwiazaniem, zwlaszcza ze prawie nikt o tym nie mowi i nie pisze.

0
  • Pomocny post
    #15 16 Gru 2012 17:14
    fiuku1
    Poziom 12  

Właśnie niedawno zakupiłem 42lm620s. Bez problemu działa zestaw bezprzewodowy Logitech klawiatura i mysz, model sprzed roku. Kółkiem myszki można przerzucać również kanały, działają funkcje klawiszy z klawiszem "Fn", polecam Logitech.
    Myślę jednak o zakupie klawiatury z touchpadem, np. Rapoo albo Logitech k400.

-1
  • Pomocny post
    #16 29 Gru 2012 10:36
    kglim
    Poziom 1  

ja mam lm640s, klawiatura z myszką Logitech działa. Zestaw MK250.

1
  • Pomocny post
    #17 03 Sty 2013 07:25
    Sl4V4
    Poziom 17  

Wspierane klawiaruty przez telewizory 2012:

LOGITECH K200, LOGITECH K400, MICROSOFT Comfort Curve 2000, MICROSOFT MS800, and LG Electronics ST-800

Wspierane myszki przez telewizory 2012:

LOGITECH B100, LOGITECH M305, LOGITECH M510, LOGITECH M525, LOGITECH M705, MICROSOFT 3000, MICROSOFT 3500, MICROSOFT Touch Mouse, LG XM-250, and LG CM-500

Inne mogą działać, ale nie muszą ;)

0
  • #19 14 Sty 2013 14:53
    barteklec
    Poziom 2  

Witam, odgrzeje trochę kotleta ponieważ mam problem kupiłem telewizor LG 47LE640 i do tego zestaw bezprzewodowy logitech mk320 mysz działa poprawnie ale klawiatura zamienia mi litery/klawisze, zna ktoś ten problem, rozwiązanie ???

0
  • #20 14 Sty 2013 15:56
    Sl4V4
    Poziom 17  

Tak jak pisałem tutaj. Zestaw może nie działać prawidłowo. Nic z tym raczej nie zrobisz.

1
  • #21 14 Sty 2013 16:04
    barteklec
    Poziom 2  

Przepraszam ale nie rozumiem, z wypowiedzi użytkowników wynika ze wszystko co próbowali podłączyć działało poprawnie, nawet klawiatura za 29zł z hipermarketu.
    Może ktoś koto ma szeroką wiedzę na ten temat, i powie mi jak jedna klawiatura może działać w PC tak samo dobrze, a po podłączeniu z SMART TV już nie. Czym one się różnią??

1
  • #23 14 Sty 2013 18:57
    barteklec
    Poziom 2  

Klawiatura i tv z z dystrybucji polskiej kupione razem w mediamarkt, sprzedawca powiedział ze będzie działać. Region ustawiony na polski

0
  • #24 15 Sty 2013 08:17
    Sl4V4
    Poziom 17  

barteklec napisał:
    sprzedawca powiedział ze będzie działać

Miej pretensje do sprzedawcy, że wcisnął Ci kit, żeby tylko sprzedać sprzęt :]

Dodam tylko, że TV to NIE JEST komputer

0
  • #25 18 Mar 2013 08:40
    margum
    Poziom 12  

Witam. A czy ktoś próbował połączyć się z internetem za pomocą adaptera Wi-Fi ale nie dedykowanego lecz mi chodzi a taki za 30 zł.

0
  • #26 18 Mar 2013 10:44
    Sl4V4
    Poziom 17  

margum napisał:
    Witam. A czy ktoś próbował połączyć się z internetem za pomocą adaptera Wi-Fi ale nie dedykowanego lecz mi chodzi a taki za 30 zł.

Nie będzie możliwości. Aby korzystać ze smart TV w LG, trzeba podłączyć przez LAN albo dokupić tzw. dongiel WiFi od LG. Model AN-WF100 ;)

0
  • #27 18 Mar 2013 23:47
    fiuku1
    Poziom 12  

Albo lepiej kupić SmartTV MK808B :)

0
  • #28 21 Mar 2013 07:47
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Ja z powodzeniem podłączyłem do tego telewizora zestaw myszka-klawiatura-pilot pod dongla USB - wszystko firmy MEDION a zakupiłem cały zestaw na Allegro. Po symbolach widzę że całość pochodzi od Medion Media Center . Jak będę w domu to podam dokładnie jaki model.
    Co do wifi po usb to faktycznie AN-WF100 daje świetnie radę. Jakby jednak ktoś szukał tańszego rozwiązania to albo poszukać zamiennika AN-WF100 (chyba jakiś Netgear podejdzie ale pewności nie mam) albo jednoLANowy klient wifi jak TPlink 701.

Jeśli już ktoś ma , czyli że zakupił AN-WF100 , to proszę o podanie jego VID PID oraz SUBSYTEM bym miał nieco łatwiej w znalezieniu odpowiednika. Dziękuję.

0
  • #29 23 Gru 2013 19:08
    marek2211
    Poziom 2  

Telewizor LG 3D 42LA620S
    Klawiatura + Mysz - Microsoft Wireless Keyboard 800 (100zl)
    Sprawdzilem i dziala, narazie nie moge tylko pisac polskich znakow i nie wiem czy da sie usunac to automatyczne wyswietlanie sie klawiatury na telewizorze.

2
  • #30 24 Gru 2013 12:27
    Sl4V4
    Poziom 17  

marek2211 napisał:
    narazie nie moge tylko pisac polskich znakow i nie wiem czy da sie usunac to automatyczne wyswietlanie sie klawiatury na telewizorze.

PL znaki uzależnione są od strony niestety (dziwne kodowanie znaków z klawiatury przez TV?), klawiaturę ekranową można schować. Z lewej strony prawdopodobnie będzie opcja ukrycia. Ale za każdym razem się pojawia ;)

0