Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie opony do traktorka kosiarki?

kkkamil 04 Paź 2012 19:08 2670 0
    kkkamil
    Poziom 13  
    witam,

w moim traktorku - husqvarna rider 850 '87 są chyba jeszcze oryginalne opony i niestety w trakcie walki z metrowymi chwastami na łące ślizgały się - musiałem stawać na tylny zderzak żeby dociążyć (wiem, wiem metrowych chwastów się nie kosi takim sprzętem...). Opony o rozmiarze 16x6.50-8. Bieżnik jeszcze niby jest ale opony są dość twarde i krawędzie bieżnika nie są już "ostre". Zastanawiałem się czy ich nie zmienić, niestety cena w sklepie (np. Agroma) jest dość wysoka, na aukcjach internetowych można kupić w cenie 120-150zł opony, jednak nie wiem czy dobre. Tzn jeżeli są to takie opony jak do taczek w hipermarketach (plastikowe na 1 sezon) to bym wolał już zostawić te stare oryginalne.

Czy ktoś z Was wymieniał opony w traktorku? czy ma to duży wpływ na przyczepność? Czy te opony z aukcji w cenie 120-150zł są coś warte?

Fakt, że właśnie teren został wyrównany i została posiana nowa trawa więc jak będę często kosił to na pewno będzie łatwiej, ale przyszło mi do głowy pociągnąć za sobą wał więc przyczepność się przyda.

A jak już zmieniać to na bieżnik jak w oryginale czy może na jodełkę się rzucić jak w "dorosłych" ciągnikach? Nie robię pola golfowego tylko zwykły trawnik i teren (0,5 ha) jest dość nierówny, więc nie będzie mu zbyt łatwo chyba.

pozdrawiam. Kamil

aktualizacja:
    kupiłem takie o bieżniku "ciągnikowym", jak będę po pierwszych próbach to napiszę jak było, może komuś się przyda. czekam na bezdeszczową pogodę...

po testach:
    rewelacja ;) w porównaniu ze starymi oponami to teraz mało jest miejsc gdzie nie wjadę ;) na przykład nadal nie da rady wjechać pod górkę po zgniłych jabłkach, albo nie da się wciągnąć ponad 100kg wała (wału? .. nie wiem) ogrodniczego po podmokłym gruncie pod górkę. ale normalne koszenie to sama przyjemność nawet po dość nierównym terenie. Niestety na nieubitej ziemi zostawia ślady, na kilkunastoletniej łące jest ok - nie zapada się, odcisków nie widać, ale na świeżym trawniku widać. jak ktoś zakłada angielski trawnik i ma równą ziemię to chyba lepiej dać opony "kosiarkowe", a jak są nierówności i chce się coś pociągać (wał, przyczepkę) to lepiej "traktorowe", tyle że trzeba się nastawić na ślady i rozryty trawnik przy utracie przyczepności bo wtedy koła ryją aż furczy ;)