Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik oświetlenia na pilot RC5

Kwinto0123 04 Paź 2012 19:37 2685 5
  • #1 04 Paź 2012 19:37
    Kwinto0123
    Poziom 8  

Witam,

Zakupiłem STEROWNIK NA PILOTA RC5 na allegro, taki jak ten: http://allegro.pl/sterownik-oswietlenia-rc5-odbiornik-na-pilota-rc-5-i2648274156.html..

Mam także pilota do amplitunera yamahy(r-s500), w którym da się przypisać, do części przycisków, różne kody(tak jak w pilocie uniwersalnym). Po sprawdzeniu kilku kodów: część nie działała w ogóle, część stwarzała problem opisany poniżej, ale znalazłem takie które obsługują ten sterownik, zaprogramowałem kanały i przekaźniki ładnie reagowały.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że po wciśnięciu jakiegokolwiek innego przycisku, odpowiedzialnego za obsługę amplitunera, rozłączają mi się także wszystkie przekaźniki na sterowniku.

Scalak na tym sterowniku z przekaźnikami to Atmel ATTINY 2313-20SU
    Pilot to RAX26, WV50050

Ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać problem?

0 5
  • #2 04 Paź 2012 20:22
    mickpr
    Poziom 39  

Winą najprawdopodobniej będzie oprogramowanie sterownika. Widać, nie przewidziane jest do współużytkowania z innymi kodami RC5 w otoczeniu, i zamiast je je ignorować - wyłącza przekaźniki.
    Dobrze myślę?

0
  • #3 04 Paź 2012 21:11
    Kwinto0123
    Poziom 8  

Taki sterownik można jakoś odlutować i sprawdzić/poprawić to oprogramowanie? Czy to jest tak dużo roboty, że nikt za to się nie weźmie(oczywiście za rozsądną cenę)? I gdzie ewentualnie się kierować z takim pomysłem?

0
  • #4 04 Paź 2012 22:19
    mickpr
    Poziom 39  

W sumie prosto - jak masz schemat (lub przynajmniej informacje - co gdzie jest podłączone), programator i trochę wiedzy o AVR-ach.
    Z pewnością ktoś ci na forum pomoże.
    Wystarczyłby prosty program w BASCOM AVR.
    Niestety ja się nie podejmę.... ale może ktoś inny :).

0
  • #5 04 Paź 2012 22:33
    perlon
    Poziom 19  

Tylko producent/autor programu jest w stanie "poprawić" program. Może ci np. przysłać gotowy do wgrania wsad. Na płytce nie widać złącza do programowania ale pewnie jest możliwość podlutowania 4 kabelków z programatora. Jeżeli procek został zablokowany to wchodzi w grę kasowanie kontrolera programatorem wysokonapięciowym. Można też odwzorować z płytki schemat elektryczny i dać do napisania nowy program. Obawiam się jednak, że jak nie masz jakiegoś znajomego obeznanego z tematem, który odda ci przysługę, to taka operacja będzie nieopłacalna.

0
  • #6 31 Mar 2013 14:55
    Kwinto0123
    Poziom 8  

odświeżam temat i go zamykam od razu, ale może potomnym się przyda. Podejrzewam, że mój pilot to nie RC5 tylko SIRC. Także raczej moja wina a nie producenta, ale kupiłem sobie takie cuś z AVT: http://www.cyfronika.com.pl/kityavt2005/avt390.htm i do tego przelutowałem ze poprzedniej płytki przekaźniki i wszystko chodzi pięknie.

0