Jestem w trakcie poważnego remontu mieszkania w starej kamienicy. Od razu chcę położyć nową instalację CO oraz CWU i w związku z tym mam kilka pytań dot tych instalacji.
Instalacja będzie kładziona pod płytami podłogowymi OSB.
Kocioł: Viessmann 28 kW z otwartą komorą + zasobnik na wodę CWU 80l.
Materiał instalacji: PEX/AL/PEX (ze względów ekonomicznych)
Wysokość pomieszczeń: 4 m. Łazienka ok 2.6 m
1. Czy lepiej zrobić instalację na jednej gałęzi i wszystkie grzejniki podpiąć równolegle czy lepiej dać rozdzielacze i każdy kaloryfer osobno?
2. Czy mogę zasobnik przenieść do łazienki? Czy lepiej zmienić kocioł na przepływowy?
3. Jak z ilością/wielkością grzejników? Czy taka ilość wystarczy?
Proszę o rady i ew pomysły jak najlepiej zrobić tą instalację.
Instalacja będzie kładziona pod płytami podłogowymi OSB.
Kocioł: Viessmann 28 kW z otwartą komorą + zasobnik na wodę CWU 80l.
Materiał instalacji: PEX/AL/PEX (ze względów ekonomicznych)
Wysokość pomieszczeń: 4 m. Łazienka ok 2.6 m
1. Czy lepiej zrobić instalację na jednej gałęzi i wszystkie grzejniki podpiąć równolegle czy lepiej dać rozdzielacze i każdy kaloryfer osobno?
2. Czy mogę zasobnik przenieść do łazienki? Czy lepiej zmienić kocioł na przepływowy?
3. Jak z ilością/wielkością grzejników? Czy taka ilość wystarczy?
Proszę o rady i ew pomysły jak najlepiej zrobić tą instalację.