Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 315 - Brak doładowania po wymianie DPF

jachu39 07 Oct 2012 14:00 3726 5
    jachu39
    Level 2  
    Witam wszystkich i z góry sorki ze może się powtarzam ale już nie mam siły.Problem jest taki po usunięciu dpf i wykasowaniu go ze softu wszystko było do czasu w pożądku w trakcie jazdy czasami wyskakiwał błąd i wchodził w tryb awaryjny ale po przekluczeniu stacyjki było wszystko dobrze,aż tu nagle bez żadnych objaw weszedł w tryb awaryjny i jest zamulony max jazdy to 70-80 i kontrolka trybu awaryjnego.Po wizycie na kompie wyszędł błąd doładowania ,wszystkie weże sa szczelne turbina sprawdzonaq,cisnienie itp tez sa dobre co to może byc może kto pomożę koledzy.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    jaek1970
    Level 16  
    Wychodzi na to że zle przeliczone po wyrzuceniu DPF-a.
    Nie raz tak się dzieje.
    misiek-888
    Level 35  
    Wgraj ori zobacz jakie błędy, usuń usterkę i dopiero dpf off
    TomLib
    Level 19  
    błąd daje się wykasować czy ciągle obecny?
    jachu39
    Level 2  
    ciągle obecny,ale jak troszkę po chodziłem po necie to widzę że to może być czujnik cisnienia ten co jest pod filtrem powietrza ale sam już nie wiem
    TomLib
    Level 19  
    błędów związanych z układem doładowania może być kilka jak nie kilkanaście, problemów z tym układem też występuje bardzo wiele...

Nie ominie Cie niestety kolego konkretna diagnostyka z czyszczeniem/ponowieniem adaptacji czyt. odblokowaniem trybu awaryjnego, oczywiście po uprzednim usunięciu usterki. Co gorsza, tego nie robi "komputer na którym wychodzą błędy" a np. SD czy ponoć Texa. Taki już urok Sprintera 906... :D