logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tani odkurzacz do toneru – gdzie kupić alternatywę dla modeli z agawa.pl?

pcnet 28 Sty 2005 23:12 11127 37
Najlepsze odpowiedzi

Gdzie kupić tańszy odkurzacz do toneru jako alternatywę dla modeli z agawa.pl?

Najczęściej polecanym zamiennikiem dla drogich modeli z agawa.pl jest 3M, a tańszych ofert szukano w Arbiko, MESKATO w Warszawie, COPY-EXPERT w Warszawie i Bewa Casa; pojawiła się też opcja Convac z Biuromaxu [#1178073][#1957892][#3902696][#3382644][#1757422] W wątku podano, że w Arbiko 3M kosztował 732 zł netto, a filtr 39,97 zł netto, więc była to jedna z lepszych cen [#4164963] Użytkownicy podkreślali jednak, że mimo ceny 3M jest bardzo trwały i w serwisie sprawdza się najlepiej [#1178073][#1757494][#1756672]
REKLAMA
  • #1 1177802
    pcnet

    Poziom 32  
    Posty: 4086
    Pomógł: 11
    Ocena: 217
    witam
    na agawa.pl sa takie ale za straszne pieniadze
    moze ktos widzial cos tanszego?
    Konto firmowe:
    PC-NET
    Słonecznikowa 6B, Częstochowa, 42-224 | Strona WWW: https://agapo.pl
  • REKLAMA
  • #2 1177862
    Watażka
    Poziom 21  
    Posty: 384
    Pomógł: 38
    Ocena: 5
    Słyszałem dużo dobrego o odkurzaczach 3M.
  • #3 1178003
    rafkrzy
    Poziom 16  
    Posty: 265
    Pomógł: 13
    Ocena: 2
    Watażka napisał:
    Słyszałem dużo dobrego o odkurzaczach 3M.


    bo jest to faktycznie bardzo dobry sprzęt ,niestety cena oscyluje kolo 1200 pln brutto no ale jakoś sobie nie wyobrażam pożądnych napraw czy konserwacji niektórych kopiarek bez takiego odkurzacza
  • REKLAMA
  • #4 1178073
    tito
    Poziom 18  
    Posty: 394
    Pomógł: 9
    Ocena: 30
    Używamy odkurzaczy 3M z arbiko.pl na serwisie i są rewelacyjne, jeden ma nawet prawie pięć lat i nadal sobie nieźle śmiga. Warto wydać tą kase bo są dobre.
  • #5 1178108
    Goshky
    Poziom 20  
    Posty: 519
    Pomógł: 37
    Ocena: 31
    Też używam 3M, kupiony w Arbiko, na agawie faktycznie widziałem za jakieś kosmiczne pieniądze. Mój ma pół roku i jest super, jedyna wada dla mnie to sztywna ssawka, wolałbym giętką, miałem taką jak pracowałem kiedyś w serwisie, lepiej się manewrowało podczas odkurzania w trudnodostępnych miejscach.
  • #6 1178538
    pcnet

    Poziom 32  
    Posty: 4086
    Pomógł: 11
    Ocena: 217
    ok dzieki ale to prawie 900zl :((
    Konto firmowe:
    PC-NET
    Słonecznikowa 6B, Częstochowa, 42-224 | Strona WWW: https://agapo.pl
  • #7 1178626
    a_pawel
    Poziom 27  
    Posty: 873
    Pomógł: 111
    Ocena: 25
    Jak powiedzieli przedmówcy na 100% się opłaca wydać tę kasiorę. Przez 5 lat używałem 3M, sprawował się bez zarzutu. Teraz posiadam Pullmana, i choć nie jest zły, to 3M była niezastąpiona.
    Pozdrawiam
  • #8 1179154
    cezar80
    Poziom 27  
    Posty: 1273
    Pomógł: 94
    Ocena: 67
    ja używam convac ale 3m jest 1000% lepszy z normalnych domowych odkurzaczy tylko zelmer wytrzymał pół roku Opłaca się raz wydać kasiorę na 3m
  • #9 1179270
    ucsbarteck
    Poziom 13  
    Posty: 73
    Pomógł: 5
    Ocena: 1
    zależy czy odkurzasz tylko kopiarki , czy np kasety do laserówek, jesli tak to na dłuższą mete wszystkie wyżej wymienione się nie opłacają lepiej kupić Bosh GAS 25 jest mocny ma wielki worek, te małe worczki w turystycznej wersji odkurzaczy są drogie i szybko się zapychają, tyle że na BOSHA trzeba przeznaczyć 1600 zł
  • REKLAMA
  • #10 1179748
    pointp
    Poziom 13  
    Posty: 83
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    używam "na warsztacie" odkurzcza głównie do regeneracji kilkudziesięciu kartridży drukarek laserowych i kopiarek kartridżowych na miesiąc i to głównie brudzi - od , chyba, pięciu lat stosuję tani odkurzacz wodny - raz na tydzień wylewam wodę i kożuch tonerów, myję , dolewam wody i ..
    Nie znam omawianych powyżej urządzeń, ale wydaje mi się, że jest to dobre rozwiązanie, oczywiście nie ciągnę tego do klienta.
  • #11 1179798
    ucsbarteck
    Poziom 13  
    Posty: 73
    Pomógł: 5
    Ocena: 1
    i nic nie pyli wszystko opada na wodę?
  • #12 1179885
    a.ronisz

    Poziom 13  
    Posty: 36
    Pomógł: 5
    Ocena: 4
    Ja używam Zelmera Wodnik Duo, jest OK. Po 3 kartridżach muszę wyczyścić zbiornik, jeśli tego nie zrobię, to wali solidny ładunek elektrostatyczny. I raz na kilka miesięcy wszystko rozbieram i myję.
    Konto firmowe:
    Naprawa Komputerów Andrzej Ronisz
    Owczarska 2a, Milanówek, 05-822 | Tel.: 601XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: http://www.naprawakomp.strefa.pl/index.html
  • #13 1179909
    ucsbarteck
    Poziom 13  
    Posty: 73
    Pomógł: 5
    Ocena: 1
    ku przestrodze convac i podobne są bardzo wyciszone przez co się łatwo grzeją po 20 minutach pracy mamy 20 minut przerwy, bo się wyłączają, dobrze się sprawuje ze względu na rozmiary na występach gościnnych u klijenta,

    i pytanie ma ktoś namiar na filtry do tego ustrojstwa bo kupuję w konkurencyjnym serwisie i łaske robią że sprowadzą?
  • #14 1180169
    pointp
    Poziom 13  
    Posty: 83
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    "i nic nie pyli" - w pomieszczeniu nic nie pyli, przy opróżnianiu również
  • #15 1180210
    ucsbarteck
    Poziom 13  
    Posty: 73
    Pomógł: 5
    Ocena: 1
    jak sie spłukuje toner to zostaje na wierzchu na powierzchni wody, a jak dodasz detrergentu to sie jakby rozpuszcza, stosujesz detergent?
  • REKLAMA
  • #16 1180262
    pointp
    Poziom 13  
    Posty: 83
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    stosuje samą wodę i "wylewam " kożuch tonera, może lepiej z detergentem, spróbuję.
  • #17 1181413
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 938
    Pomógł: 12
    Ocena: 47
    Ja na warsztacie używam Karshera ( 4 lata ) - jest to jedna z nielicznych firm która "uznaje" gwarancje przy przemysłowym wykorzystaniu.
    Ponadto ma naprawdę solidny filtr - niemal taki jak samochodowy - nawet rozerwanie worka nie powoduje zapylenia.
  • #18 1751895
    r19
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Witam.
    Mam pytanie do użytkowników odkurzaczy 3M. Jąką pojemność mają filtry i ile kosztują nowe.
    Chciałbym ustalić mniej więcej ile jednorazowo można by oczyścić zużytych tonerów HP 2100/2200.

    Dziękuję i pozdrawiam
    r19
  • #19 1756264
    Ziom2
    Poziom 15  
    Posty: 128
    Pomógł: 9
    Ocena: 5
    Uważam, że do napraw serwisowych najlepszy jest M3. Miałem różnego typu instrumenty ten jednak jest OK. Warczy głośno wszyscy słyszą, że serwisant pracuje. Pojemnik na toner czasami czyszczę drugim odkurzaczem – przemysłowym- „konserwacja „ szybka i czysta. A to, że jest drogi zawsze można doliczyć do ceny naprawy parę groszy. Pozatym jakość i szybkość wykonania naprawy to też się liczy.
  • #21 1757422
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Posty: 8291
    Pomógł: 1105
    Ocena: 833
    Jestem użytkownikiem odkurzacza CONVAC i mam go już 2 lata jest naprawdę dobry. Można je dość tanio kupić w BIUROMAXie w Warszawie. Worki też mają na bieżąco. Jestem z tego zadowolony i gorąco polecam !

    C.
  • #22 1757494
    defol
    Poziom 19  
    Posty: 500
    Pomógł: 11
    Ocena: 15
    Mam do czynienia z dwoma: Convac i 3M. Osobiście wolę 3M jest głośniejszy ale nie do zajeżdżenia a i prawie w ogóle się nie grzeje. Można nim z powodzeniem "odkurzyć" kilka kopiarek naraz. Natomiast Convac jest znacznie cichszy-mozna rozmawiać w przypadku 3M trzeba się drzeć!!!-ale po pół godziny pracy jajka można na nim smarzyć.
  • #23 1757702
    r19
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Copyman, a co to znaczy tanio? Bo cena w Agawie jest zaporowa.
  • #24 1956888
    isiek78
    Spec od drukarek
    Posty: 1505
    Pomógł: 82
    Ocena: 98
    Witam. Mam pytanie gdzie można kupić odkurzacz 3M, bo Arbiko nie chcą mi powiedzieć ceny, a odkurzacz muszę kupić przed rozpoczęciem działalności. Chyba, że ktoś wie jaka tam jest cena odkurzacza to sobie jakoś poradze.
  • #25 1957892
    rafkrzy
    Poziom 16  
    Posty: 265
    Pomógł: 13
    Ocena: 2
    MESKATO w Warszawie
  • #26 1964116
    maribt
    Poziom 15  
    Posty: 222
    Pomógł: 3
    Ocena: 5
    ja ma wodny odkurzacz za makro za chyba 300 zł firmy optimum czy jaoś tak i odkurzam nim od około 3 lat i nie mam żadnych problemów no może tylko taki, że nie mogę go wziac do klienta ale jakoś sobie radzę bo ma tkai stary ruski odkurzacz i właśnie z nim jeżdzę :)
  • #27 3382644
    ernestw
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Kupicie w dobrej cenie w Bewa Casa W-wa zamawiacie i na 2 dzien macie w domu noweczke z gwarancja i FV. Dostaniecie tam tez wszystko do drukarek kopiarek tonery bebny czesci farby chipy itd mozna sie targowac. kontakt:

    tel. 022 356 29 59
    tel. kom. 668 474 523
    GG 1178008
  • #28 3383242
    mmcinek
    Poziom 17  
    Posty: 265
    Pomógł: 18
    Ocena: 15
    Witam. Jestem użytkownikiem Convaca. Porzedni wytrzymał mi ponad 6 lat. Natomiast obecnego używam ok 3 lat i jak do tej pory tylko używam,
    Worki do tych odkurzaczy zamawiam w Biuromaksie lub w DKS.
    Pozdrawiam
  • #29 3383706
    ernestw
    Poziom 2  
    Posty: 2
    W 3M uzywa sie specjalnych filtrow do odkurzacza ktore sa tanie bo koszt to 43 zl. netto i w sumie w eksploatacji odkurzacz jest bardzo tani i nie ma wstydu przy wyjezdzie do klienta pelen profesjonalizm.

    Pozdrawiam
  • #30 3383709
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki
    Posty: 1536
    Pomógł: 72
    Ocena: 83
    Convac jes dobry , mam ich dwa , kupiłem już 2 3M i też są dobre - niema worków więc się nierozrywają , jak jeden z tych convac zajeździłem to części brak w Polsce .
    W Arbiko 3M kosztuje 950 brutto

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy poszukiwania tańszego odkurzacza do toneru jako alternatywy dla drogich modeli dostępnych na agawa.pl. Użytkownicy polecają przede wszystkim odkurzacze 3M, które są uznawane za bardzo solidne i trwałe, choć kosztują około 900-1200 zł brutto. Wskazano, że 3M posiada specjalne filtry w przystępnej cenie (około 40-43 zł netto) i nie wymaga worków, co zapobiega zapyleniu. Alternatywnie wymieniano odkurzacze Convac, które są tańsze i cichsze, ale mają problemy z przegrzewaniem się i dostępnością części zamiennych, zwłaszcza worków. Wspomniano także o modelach Zelmer Wodnik Duo oraz odkurzaczach wodnych (np. Optimum), które skutecznie zatrzymują toner w wodzie, eliminując pylenie, choć są mniej mobilne i wymagają regularnego czyszczenia zbiornika. Inne marki to Pullman i Karcher, z których Karcher wyróżnia się solidnym filtrem i uznaniem gwarancji przy przemysłowym użytkowaniu. Wskazano również sklepy i dystrybutorów oferujących te urządzenia w różnych cenach, m.in. Arbiko, Copy-Expert, Biuro-Expert, Bewa Casa, Meskato oraz BiuroMax. Podkreślono, że inwestycja w droższy, profesjonalny odkurzacz 3M jest opłacalna ze względu na jakość i efektywność pracy serwisowej, zwłaszcza przy obsłudze kopiarek i kaset laserowych.
REKLAMA