Witam mam problem z podłączeniem rolety aby chodziła góra dół moim zdaniem powinny być 4 przewody a wychodzą 3 okno kupiłem za niewielkie pieniądze używaną bez pilota i chodzi o to w jaki sposób to podłączyć zrobić jakiś włącznik czy coś jestem zielony w tych sprawach.
Wygląda na to że jest to sterowanie 3 przewodowe 2 kierunkowe.
Przykładowo czarny - niebieski kierunek góra a brązowy - niebieski kierunek dół.
Wspólny przewód neutralny a faza kierunek jeśli jest to sterowanie 230V
Co się stanie gdy przez wyłącznik roletowy bez blokady zostaną na silnik podane naraz faza zamykania i otwierania. Czy silnik może tak zostać podłączony?
na niebieski neutralny wpinasz zero z sieci,na czarny i brązowy podajesz fazę są to kierunki góra,dół,krańcówki mechaniczne
niema łącznika żaluzjowego bez blokady(może nie miał podtrzymania i usunięto sprężynki