Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbita szybka od aparatu-wymiana Nokia 700

11 Paź 2012 21:14 2730 7
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.

Niefortunnie rozbiłem niewielką szybkę osłonową aparatu fotograficznego w noki 700. Chcę ją wymienić. W salonie Nokia powiedziano mi iz wymiana to koszt około 150 zł. Wobec braku funduszy chciałem zakupić jakąś starą obudowę od innej noki. Następnie wymontować szybkę i zamontować w moim telefonie.

Mam pytanie w jaki sposób mogę taka przyklejaną szybkę wymienić tzn. jak ją odkleić ?? Następnie jeśli się to uda to w jaki sposób mogę ją przykleić aby nie była widoczna ingerencja człowieka ???? Jakiś specjalny klej ?
    Proszę zmienić temat na zgodny z regulaminem. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. jever 23
  • Poziom 29  
    Kup sobie panel tylny i nie będziesz się bawić w lepienie i będzie nowa.
  • Poziom 11  
    stracę gwarancję a dodatkowo ten panel jest bez najmniejszej ryski. A na allegro wszystkie używane. Wolę wymienić tylko samą szybkę o ile bedzie to możliwe.:( Co o tym sądzicie
  • Poziom 10  
    Utrata gwarancji za wymiane panelu?- pierwsze słyszę- ale nie mówię że się nie myle :D
    Kolega mundek223 dobrze mówi, kup nowy panel i po kłopocie :)
  • Poziom 10  
    Najpierw sprawdź czy taka przednia szybka od innego modelu Nokii w ogóle będzie pasować. Jeżeli tak- wymieniając samemu i tak stracisz gwarancję. Przynajmniej tyle można było dowiedzieć się w salonie.
  • Poziom 23  
    Takie rzeźbienie zwykle powoduje utratę gwarancji. Po prostu wymień cały element obudowy. Nikt ci za to gwarancji nie anuluje.
    Nie raz widziałem takie cuda klejone. Klient oddaje na gwarancje, a telefonu nie da się rozłożyć bo jest cały poklejony, łącznie z płytą główną.
  • Poziom 11  
    Dzękuję za rady. Chciałem trochę zaoszczedzić gdyż nowa obudowa to koszt około 100 zł ;/ . Myślałem że kupując starą i wymieniając samą szybkę będzie to najlepsze rozwiązanie. Pomyślę jeszcze nad jakimś serwisem który może by to ogarnął.
  • Poziom 1  
    Miałem ten sam problem.
    Kwestia wymiany szybki jest problematyczna, gdyż jest ona dosyć dobrze połączona z obudową (korpusem). Wygląda wręcz iż jest w jakiś sposób "wgrzana" (korpus jest z plastiku) i może być problem z jej odklejeniem. Nie wiadomo także czy udałyby Ci się odkleić szybkę bez jej uszkodzenia z nowej obudowy.
    Dodatkowo na korpusie jest naklejka z nr imei i tylko serwis centralny nokii jest upoważniony do takiej wymiany, aby wyprodukować nową naklejkę. Żaden lokalny serwis tego nie zrobi.
    W tym przypadku faktycznie będzie się to wiązało z utratą gwarancji (moim zdaniem nie warto, bo chociaż bardzo lubię ten telefon to miałem z nim kilka innych "przygód" - ekran nie był przyklejony na całym obwodzie - wymieniono wyświetlacz, obecnie mam problem z charczącym głośnikiem).
    W moim przypadku wiązało się to z kosztem 160 zł.
    Telefon po naprawie wrócił z połamaną obudową baterii przy sprężynce ją dociskającej oraz źle wklejoną siateczką głośnika. Po reklamacji naprawy wrócił z poprawioną siateczką głośnika i porysowaną tylną klapką.
    Koniec końców serwis pośredniczący w naprawie wymienił zarówno klapkę jak i baterię na nowe. To tak a propos serwisu centralnego nokii :-)