Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjęty moduł do zmywarki indesit - co można z nim zrobić

kthing 13 Paź 2012 15:28 1404 4
  • #1 13 Paź 2012 15:28
    kthing
    Poziom 9  

Witam!

Dorwałem się do modułu ze zmywarki indesit(bit100 e1) takiego jak ten: http://north.pl/karta/modul-sterujacy-do-zmywarki-d41--indesit-,M61-S3-CLMA-F1N.html

Prawdopodobnie ma problem ze sczytywaniem danych z termometru, ale jako, że znajduje się na nim port do programowania zastanawiałem się, czy jeszcze mógłbym go jakoś wykorzystać do nauki. Jak na razie zajmowałem się tylko podstawami na gotowych układach więc nie wiem czy i jak podłączyć ten mikro kontroler do komputera i czy istnieje sposób by odczytać jego program. Czy jesteście w stanie udzielić mi jakichś ogólnych wskazówek?

0 4
  • #2 13 Paź 2012 15:50
    atom1477
    Poziom 43  

Mogę dać tylko taką wskazówkę żeby dać sobie z tym spokój.
    Nie wiadomo nawet jaki tam siedzi mikrokontroler.
    Ale nie trudno sie domyśleć że jest to jakiś dalekowschodni wynalazek niepopularny u nas.
    Nawet jak by Ci się u dało odczytać z niego program to był by on w formacie HEX a więc nic się z niego nie nauczysz.

0
  • #3 20 Paź 2012 18:10
    kthing
    Poziom 9  

Obawiam się, że możesz mieć rację... Sprawdzilem napisy na kontrolerze, niestety troche niewyrazne:

Merloni bit123 tk10533 g433662841n

niestety wiele google na ten temat nie są w stanie mi powiedzieć

0
  • #4 20 Paź 2012 20:07
    nsvinc
    Poziom 35  

Moduł takowy możesz wykorzystać jako tzw. 'przedmiot bezpieczenstwa'; jak coś Cię mocno zdenerwuje możesz nim po prostu siarczyście przypierniczyć o ścianę, by rozładować nagromadzone emocje ;]

Niestety nie widzę innego zastosowania dla takich wymontowanych z RTV/AGD układów. Szanse na zdobycie dokumentacji do zastosowanych scalaków dążą do zera, a bez tych dokumentacji, szanse na wtórne użycie układu do swoich celów również dązą do zera...

0
  • #5 21 Lis 2012 14:29
    adamekp
    Poziom 15  

Oparty na mikrokontrolerze MC9S08GB. W sumie to cała karta IO więc można wykorzystać jako sterownik "czegoś". :)

0
  Szukaj w 5mln produktów