Witam. Czy istnieje jakiś pewny sposób aby sprawdzić czy przepływomierz nie jest uszkodzony?
Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka Check, szybko zgasła sama od siebie. Zczytane błędy PO100 i PO110. Po tym fakcie jednak samochód zaczął znacząco kopcić na czarno. Szukając przyczyny kopcenia wszystko wskazywało na wtryski, jednak kiedyś wyjąłem z ciekawości wtyczkę od przepływomierza i kopcenie ustało. Oczywiście zapala się kontrolka Check z tymi samymi błędami. Po podłączeniu wtyczki znowu kopci, jednak kontrolka nie gaśnie. Chcę zakupić nowy oryginalny przepływomierz, który jest dość drogi, a doszły do mnie informacje, iż przyczyną nie koniecznie musi być przepływomierz, być może inny czujnik powoduje wyświetlenie się błędu przepływki. Czy można to w jakiś sposób sprawdzić? Nie mam możliwości podmiany przepływki. Podpięcie i rozłączenie wtyczki nie ma wpływu na pracę silnika, chodzi tak samo. mierzyłem oporność tego elementu elektronicznego w przepływomierzu ~~2000Ohm jednak nie wiem czy to wartość prawidłowa i co w zasadzie by można jeszcze sprawdzić gdyż oprócz tego elementu nic tam w zasadzie więcej nie ma. Proszę o jakieś sugestie.
Opel Astra G
1.7 CDTI 80KM, Z17DTL
Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka Check, szybko zgasła sama od siebie. Zczytane błędy PO100 i PO110. Po tym fakcie jednak samochód zaczął znacząco kopcić na czarno. Szukając przyczyny kopcenia wszystko wskazywało na wtryski, jednak kiedyś wyjąłem z ciekawości wtyczkę od przepływomierza i kopcenie ustało. Oczywiście zapala się kontrolka Check z tymi samymi błędami. Po podłączeniu wtyczki znowu kopci, jednak kontrolka nie gaśnie. Chcę zakupić nowy oryginalny przepływomierz, który jest dość drogi, a doszły do mnie informacje, iż przyczyną nie koniecznie musi być przepływomierz, być może inny czujnik powoduje wyświetlenie się błędu przepływki. Czy można to w jakiś sposób sprawdzić? Nie mam możliwości podmiany przepływki. Podpięcie i rozłączenie wtyczki nie ma wpływu na pracę silnika, chodzi tak samo. mierzyłem oporność tego elementu elektronicznego w przepływomierzu ~~2000Ohm jednak nie wiem czy to wartość prawidłowa i co w zasadzie by można jeszcze sprawdzić gdyż oprócz tego elementu nic tam w zasadzie więcej nie ma. Proszę o jakieś sugestie.
Opel Astra G
1.7 CDTI 80KM, Z17DTL