Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AF1018SE - proszę o opinie.

SP2QVX 29 Sty 2005 14:36 2175 11
  • #1 29 Sty 2005 14:36
    SP2QVX
    Poziom 12  

Witam Wszystkich.
    Proszę o opinie na temat tego tunera. Chciałbym poeksperymentować z odbiorem TVSAT cyfrowej (kilka lat wstecz używałem zestawu analogowego) -jestem początkujący w tej tematyce. Czy dostępne oprogramowanie do tego tunera jest stabilne, gdzie szukać najlepszych wersji itp. Może jest inny tuner który godny jest uwagi.
    Dziękuję za wskazówki

0 11
  • #2 29 Sty 2005 19:21
    kwaeme
    Poziom 15  

witam,
    jak pewnie wiesz Ferguson AF1018SE nie posiada wyświetlacza, diody sygnalizują stan odbiornika. Po wgraniu softu z bajerami, diody nie spełniają swojego zadania, cały czas świecą na zielono-czerwono i nie wiadomo czy tuner jest włączony czy wyłączony. Znajomy ma takiego fergusona, powiem jedno nie zamieniłbym się z nim na mojego DSR5001, mogę przysiąc że nie mam z nim najmniejszych problemów, a co najważniejsze ma wyświetlacz i nieźle wygląda. Aha i jeszcze jedno jeśli miałbym wybrać pomiędzy DSR5001 a AF3018SE to i tak wybrałbym 5001. Wielu moich znajomych ma te fergusony i coś ciągle niezadobrze im chodzą, zawieszają się, dsr jest znacznie lepiej dopracowany :)
    Gdzie szukać softu? Polecam tu.
    pozdrawiam

0
  • #3 30 Sty 2005 04:40
    automatyk
    Poziom 14  

AF1018SE był najtańszy z rodziny Fergusonów FTA, ale możliwości ma podobne do innych <czyli b. duże >. Trzeba poszukać softu na upload, info na forum

0
  • #4 30 Sty 2005 12:06
    snajper555
    Poziom 10  

zgadza sie, ten tuner to jest niby najubozszy model, ale mozliwosci ma calkiem niezle. polecam strone laki, tam jest szczegolowy opis. mozliwosci "rozbudowy" ma rowniez naprawde duze. zreszta wszystko zalezy od oprogramowania. no, prawie wszystko;)

0
  • #6 18 Lut 2005 07:58
    ixs
    Poziom 16  

Dołączę sie do pytania, zastanawiam sie nad zakupem tego tunera, czytałem że można z nim robić to samo co z innymi fergusonami bez karty, tylko, że nie ma on wyświetlacza. Ale jeśli kosztuje dużo mniej, to czy ten wyświetlacz jest aż tak potrzebny. Co wy na to?

0
  • #7 18 Lut 2005 08:06
    jacekko63
    Poziom 30  

Wszyscy sobie wzajemnie odpowiedzieli,jest to najtańszy tunerek z dużymi możliwościami.Coś za coś.Jeżeli ktoś chce wydać więcej ,powinien kupić droższy.

0
  • #8 20 Lut 2005 13:48
    wichz
    Poziom 11  

Wszystkie sa dobre do czasu jak można na nich oglądać,
    i znależć softy

0
  • #9 21 Lut 2005 22:41
    slawinski
    Poziom 11  

Ferguson 1018 to najtańszy z rodziny fergusonów wyglądem przypomina nietoperza .
    Jego zwarta konstrukcja plus mała obudowa z małą ilością otworów wentylacyjnych są przyczyną grzania się tego tunera. W wyniku braku odpowiedniej wentylacji wewnątrz obudowy tuner ten jest najbardziej awaryjny z całej rodziny Fergusonów. Najczęściej spotyka się tu uszkodzone głowice ,przegrzane procesory , w wielu miejscach przegrzaną płytę .
    Jest też najbardziej niestabilny – często gubi listę programów ,oraz soft .
    Plusem tego tunera jest jego cena , łatwość programowania , dostępność softu

0
  • #10 22 Lut 2005 13:03
    ixs
    Poziom 16  

Dzieki za fachową odpowiedź, a jaki sprzęt w kwocie do 400-500 zł mógłby mi ktoś polecić z rokowaniami na przyszłość.

0
  • #11 22 Lut 2005 13:24
    Bonifacy
    Poziom 23  

Ferguson 7018. Posiada dwa gniazda CI i czytnik kart. najbardziej rozwoiowy z fergusonów i warty swojej ceny (8018 troszke przereklamowany)

0
  • #12 22 Lut 2005 15:34
    moddyy
    Poziom 21  

1018 najtańszy ale dokładnie tesame możliwości co 3018 2818 dsr 5001 +drobne uciązliwości

uważał bym na te z ostanich dostaw a wreęcz odradzam piszcza coś sie z nimi nie tak dzieje nawet producent nie wie oco chodzi ale jak wam się uda spotkać starsze conajmniej półroczne roczne to moge je śmiało polecić grzeją się nie mniej niz inne ferdki te starsz mają zdecydowanie lepsze wykonanie

0