Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Sierra 2.0 OHC EFI - Brak sterowania wtryskiwaczami benzyny.

ozitonsil 15 Paź 2012 00:49 1230 0
  • #1 15 Paź 2012 00:49
    ozitonsil
    Poziom 10  

Witam. Mam Forda Sierre 2.0 OHC efi z gazem. Mój problem polega na tym iż w aucie jest zamontowana instalacja gazowa. Autko kupilem dwa lata temu z problemem jazdy na benzynie, uszkodzony był przepływomierz. Po wymianie przepływki autko odpalało na benzynie jednak max obroty bez obciążenia wybosiły ledwie 2 tys. Na zimę to starczało aby rozgrzac silnik i przełączyć na gaz. Niedawno autko oddałem do gazownika i coś spartolił. Mianowicie z dwóch przepływomierzów zrobił jeden, zdemontował z instalacji lpg emulator sondy lambda i dołożył jakiś przekaźnik. Autkiem odjechałem od gazownika i o dziwo zaczeło normalnie pracować na benzynie. Po ujechaniu może kilometra autko zamilkło. Myslałem ze to z braku benzyny wiec przełączyłem na lpg i pojechałem na stacje dotankować. Niestety nie pomogło. Narazie co sprawdziłem to to że paliwo na listwę wtryskową dochodzi(po odkręceniu o pół obrotu nakrętki z zaworka zwrotnego zaraz cieknie po nim paliwo) jednak wydaję mi się że nie ma sterowania wtryskiwaczami.

Teraz pojawiają się pytania:
    Czy da się na "krótko" sprawdzić wtryskiwacze(ze starości ciężko rozróżnić kolory kabli na wtryskach a nie chcę upalić cewek, czyściłem już wtyczkę zbiorczą wtryskiwaczy)?
    Czy da się sprawdzić czy komputer wysyła sygnał do wtryskiwaczy, jeśli tak to czy jest to wykonalne zwykłym miernikiem?
    Coś słyszałem że w 2.0 efi jest dodatkowy moduł sterowania wtryskiem paliwa, czy to prawda?
    Czy da się "ustawić" komputer w tryb awaryjny(w sensie że pójdzie na "twardej" mapie) bo po odpięciu przepływki od razu gaśnie(na lpg)?

0 0