Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIA 6415 - źle podgrzewa wodę

18 Paź 2012 13:59 3501 2
  • Poziom 10  
    Witam!

Zmywarka zachowuje się w ten sposób że na cyklu 70st podgrzewa wodę tylko na pierwszym i ostatnim płukaniu. W środku cyklu grzałka się w ogóle nie załącza. Na koniec para lecąca ze środka jest o niższej temperaturze niż normalnie. Od czasu do czasu jednak cały cykl mycia przebiega z normalnie działającą grzałką. Po wejściu w tryb serwisowy po każdym zresetowaniu i jednokrotnym puszczeniu wypisuje H7.

Ostatnio rozkręciłem wszystko, przeczyściłem zawór trójdrożny (m.in. styk w zaworze), styki na grzałce itp. Pierwsze kilka puszczeń grzało na maksa (miałem wrażenie, że na programie krótkim zdecydowanie więcej niż 30st), a 3-4 mycie znowu awaria jak wyżej.

W między czasie najpoważniejsze usterki jakie eliminowałem to "sztukowanie" 3 kabli łączących drzwi z komorą: dwa od grzałki i jeden od głównego zasilania, które się ułamały na zginaniu podczas otwierania/zamykania drzwi.

Czy ktoś mógłby mi doradzić w jakim kierunku prowadzić poszukiwania, w szczególności na jakiej podstawie sterownik wykrywa błąd H7?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    rozwiązane.

Dwa kondensatory wejściowego toru zasilacza poleciały: 22n ma obecnie 4n, 1u ma obecnie 440n. W efekcie po załączeniu przekaźnika grzałki zasilacz nie wyrabiał i napięcie spadało z 5V do 3,5V. To powodowało prawdopodobnie zły pomiar temperatury i odłączało grzałkę.