Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MHDD nie działa z WD GREEN 1TB

18 Paź 2012 16:43 13731 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam mały problem ze swoim dyskiem WD green 1TB.
    Mianowicie pojawiły się błędy co skutkowało niestabilną pracą komputera potem wysypaniem systemu. Chciałem użyć MHDD i pojawił mi się problem ponieważ po pokazuje, że "hard disk is not LBA suported" no i na tym kończy się moja przygoda z MHDD. Dodam jeszcze, że wcześniej podpiąłem dysk pod inny komputer i wykonałem low level format co pomogło bo wyeliminowało większość błędów, zostały tylko 3 czy 4. MHDD nie widzi dysku do końca, nie chce współpracować.
    Proszę o sugestie
  • Poziom 10  
    coś takiego.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Są ważne dane na dysku ? Jeżeli nie zależy na danych to wyzeruj dysk.Polecenie w partedmagic.
    ddrescue /dev/zero /dev/sda
    sda to oznaczenie dysku do zerowania. Sprawdż dokładnie ,żebyś innego dysku nie wyzerował. Po zerowaniu ponownie SMART podaj
  • Poziom 10  
    Wczoraj w nocy zapuściłem zerowanie i poszło.
    mam dane smart po zerowaniu. Właśnie robi się skan w HDtune więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Będę informował na bieżąco.

Dysk już jest przeskanowany przez HDtune. Wszystkie sektory są zielone wiec powinno być dobrze. Zobaczymy czy nie będzie wywalało systemu i programów podczas pracy ale to się okaże w najbliższym czasie o czym poinformuje.

Do wszystkich, którym nie działa MHDD- pobierzcie prtedmagic wersje 32bitową, nagrajcie, zabotujcie, użyjcie narzędzie "earse"(będzie na pulpicie) i wszystko dalej zrobi się samo.

Dziękuje za pomoc