logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Znikająca sieć. Po restarcie komputera sieć się pojawia.

rafcio363 30 Sty 2005 14:08 1983 19
REKLAMA
  • #1 1181895
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    mam siec w mieszkaniu na 2 kompy.
    W moim jest zintegrowana sieciówka (Via..EcsK7VTA3)
    a w drugim jakiś planet...

    I co jakisz czas znika siec na moim kompie...
    tzn, wchodze na otoczenie sieciowe i niema tam nic.
    I wtedy na drugim kompie neta niema(bo moj udostepnia)
    Ale jak wejde w ustawienia sieci i tylko poklikam na te zakładki
    ,nic niezmieniajac daje ok , pisze ze musi bys restart
    i po restarcie siec juz jest??
    Jak temu zaradzic bo niemam ochoty restatowac dzienne kompa pare razy!!!
  • REKLAMA
  • #2 1181935
    izzy
    Poziom 22  
    Posty: 552
    Pomógł: 18
    Ocena: 6
    A jakie masz systemy :] na tych kompach??
    Może przeinstalowanie sterowników do sieci coś da...

    Windows ma chyba najgorszą obsługe sieci w dodatku nie do przewidzenia ;]
  • REKLAMA
  • #3 1181955
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    NA obu jest win98se.

    W moim co znika siec, to mam dopiero system 3dni,wiec stery sa ok.
    Ale przeinstaluje i dam znac,ale watpie zeby pomogło..

    ---------------
    przeinstalowałem....teraz to sie zaczeło dziać...
    winroute sie mi zaczał sypać... idman też...
    Parenascie restartów kompa i efekt jak na początku :/
  • #4 1185474
    danon_16
    Poziom 12  
    Posty: 45
    Pomógł: 1
    A kóterj klasy ip wpiasłes ???? Bo ja miałem podobny kłopot kiedy miałej ip 10.0.0.X ale wszytko zaczło dobrze chodzic kiedy zmieniłem na 192.168.0.X :) Spróbuj tak zrobic i daj znac jak cos .... :)
  • REKLAMA
  • #5 1185594
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    W moim mam własnie 192.168.0.1

    JEdyne co pomoga to jak poprzegladam zakłądki i pisze ze restart :/

    Nic niepomaga....
  • #6 1185645
    galaxy_938
    Poziom 24  
    Posty: 938
    Pomógł: 36
    Ocena: 15
    Ustaw tak:
    Na 1 kompie który ma dostęp do internetu i udostępnia
    IP: 192.168.0.1
    Maska: 255.255.255.0
    Komp 2 który ma korzystać z udostępnienia
    IP: 192.168.0.2
    Maska: 255.255.255.0
    Brama: 192.168.0.1
  • #7 1185650
    izzy
    Poziom 22  
    Posty: 552
    Pomógł: 18
    Ocena: 6
    A przeinstalowanie samych sterowników...
    JA miałem problemy z takim jednym typem karty na pci na 98SE
    trzeba było przeinstalowywać drivery do skutku....
  • #8 1185951
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    [quote="galaxy_938"]
    TAk własnie mam ustawione...podejrzewam stery..bo jak mialem wczesniej system to było ok....
    Reinstall sterów niewiele pomógł...

    Moze miec znaczenie to ze flashowałem biosa na nowszego??
    A sieciówke mam zintegrowana...
  • #9 1188344
    izzy
    Poziom 22  
    Posty: 552
    Pomógł: 18
    Ocena: 6
    Może mieć znaczenie...
    Może powinieneś wgrać jakiegoś stabilnego biosa. nie koniecznie najnowszego....
  • #10 1196407
    dziki
    Poziom 12  
    Posty: 49
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    ja miałem podobne problemy z siecią i netem. Rozwiazanie przyszlo dzięki programowi wingate, który jest dobry i wiele nie trzeba konfigurować. Jak dla mniejest wspaniały.
  • REKLAMA
  • #11 1239003
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    WinGate raczej niepomoże
    bo tu chodzi oto że MENADŻER URZADZEN NIEWIDZI SIECIÓWKI,
    a w protokołach jest!!!

    Wrzucilem orginalnego biosa płyty głownej. formatnołem dysk
    i dalej to samo :(
  • #12 1311790
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    Kapłem sie ze jest tak:
    Raz komp wogole niewidzi sieciówki (nawet w BIOSIE),
    a jak go restatne to bios i windows juz ja widzi i siec mi działa.
    Flash biosa jest orginalny.
  • #13 1311831
    Yaro126
    Poziom 20  
    Posty: 497
    Pomógł: 31
    Ocena: 43
    Witam!!!
    Być może wina zasilacza (zbyt słaby), kiedy działa więcej urządzeń w kompie może być spadek napięcia i karta się wyłącza... Pokombinuj z ustawieniami w biosie...

    Może być też konflikt przerwań... musisz sprawdzić...

    Pozdrawiam!!!
  • #14 1311975
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    Zresetowałem calkiem biosa,wywalilem karte TV(bo i tak nieużywałem jej)
    I zobaczymy jak wyjdzie,narazie jest :D
  • #15 1320578
    kernel_panic
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    A mozesz bardziej szczegolowo opisac w jaki sposob polaczone sa oba hosty ?
  • #16 1320981
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    Tzn??
    Jakim kablem??
    Skrętka(8żył) na 2 kompy (nie komp i serwer)
  • #17 1321020
    kernel_panic
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Czy polaczone to jest bezposrednio karta do karty, czy moze przy uzyciu jakiegos koncentratora.
  • #18 1321151
    rafcio363
    Poziom 30  
    Posty: 2247
    Pomógł: 94
    Ocena: 265
    Bezpośrednio.
    cały problem zamyka się w tym ze na moim kompie
    system co 2 restary widzi zintegrowana sieciówke.
  • #19 1322265
    maniaq666
    Poziom 13  
    Posty: 86
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    tak... skąd ja to znam? zintegrowane sieciówki RULEZ :wink: ... jak coś Ci znika nawet w BIOS'ie to wydaje mi się, że można podejrzewać albo sam BIOS albo sprzęt, który znika... skoro już sprawdziłeś BIOS i nie ma też konfliktu przerwań to teraz czas na sieciówkę... dlatego też proponuję albo kupić albo pożyczyć/załatwić/zwinąć skąś jakąś sieciówkę i wtedy najprawdopodobniej problem powinien się rozwiązać - w końcu okazać się może, że ten zintegrowany sprzęt jest do d... :) wydaje mi się, że to nie będzie wina sterowników... szwankuje albo sieciówka albo płyta główna - choć mogę się mylić (można by było sprawdzić jeszcze na jakimś innym systemie)... pozdrawiam...
  • #20 1322349
    kernel_panic
    Poziom 12  
    Posty: 33
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Proponuje w trybie awaryjnym usunac wszystkie konfiguracje dla kart sieciowych, pozniejsza instalacje sterownikow do wlasciwych kart, konfiguracja sieci Microsoft Networks.
    Szczegoly ustawien parametrow sieci podam jesli konieczne.

    Dodano po 18 [sekundy]:

    Proponuje w trybie awaryjnym usunac wszystkie konfiguracje dla kart sieciowych, pozniejsza instalacje sterownikow do wlasciwych kart, konfiguracja sieci Microsoft Networks.
    Szczegoly ustawien parametrow sieci podam jesli konieczne.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy znikającej sieci na komputerze zintegrowanym z kartą sieciową Via (EcsK7VTA3) działającym pod systemem Windows 98 SE. Sieć znika okresowo, a komputer przestaje widzieć kartę sieciową nawet w BIOS-ie, co powoduje brak dostępu do internetu na drugim komputerze korzystającym z udostępnienia. Po restarcie komputera sieć pojawia się ponownie. Próby rozwiązania obejmowały reinstalację sterowników, reset BIOS-u, flashowanie BIOS-u oryginalnym lub nowszym, sprawdzenie konfiguracji IP (192.168.0.x), usunięcie karty TV, oraz sugestie dotyczące możliwego konfliktu przerwań lub niewystarczającego zasilania. Problem najprawdopodobniej leży w sprzęcie – wadliwej zintegrowanej karcie sieciowej lub płycie głównej. Zalecane jest przetestowanie innej karty sieciowej lub sprawdzenie działania na innym systemie. Połączenie między komputerami odbywa się bezpośrednio kablem skrętkowym (8 żył). Proponowano także usunięcie konfiguracji kart sieciowych w trybie awaryjnym i ponowną instalację sterowników oraz konfigurację sieci Microsoft Networks.
REKLAMA