Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THEMAPLUS C 23 - Saunier Duval - mieli w pompie jakby zapowietrzona instalacja..

21 Paź 2012 16:36 2286 9
 • Poziom 19  
  Witam Szanownych Serwisantów:)
  Tematów dla tego kociołka jak na lekarstwo. Takie niezawodne czy każdy omija je z daleka ??:)
  Do rzeczy: Kocioł 10 letni, nieserwisowany-pracował w miarę poprawnie. Przyszła ekipa= płukanie instalacji C.O. Efekt taki, że kocioł po nastawieniu C.O. powodował natychmiastowy wzrost temperatury - palnik wygasał a pompa w tym czasie mieliła wodę tak jakby była zapowietrzona. Co po części okazało się prawdą. Odpowietrzałem układ grzewczy kotła dość długo i pozornie osiągnąłem efekt, że kocioł zaczął grzać. Z tym, że tylko najbliższy grzejnik. Wyregulowałem hydraulicznie układ grzewczy, wyrównując opory, lecz nadal nie jestem w pełni zadowolony z efektów.
  Dlaczego? Otóż bardzo ciężko jest mu dostarczyć ciepło do krańcowego grzejnika, tak jakby pompa nie miała siły przegonić czynnika grzewczego... Czy za to jest winny by-pass pompy ?
  To raz. Ale jeszcze ciekawszym okazuje się fakt, ze przy odkręceniu CWU (podczas pracy C.O.) wiadomo - przełącza się zastawka na module trojdrogowym, ale tuz po zakręceniu CWU i powrocie do pracy w ogrzewanie C.O. natychmiast powraca mielenie w pompie stwarzające na pozór jej zapowietrzenie. Tak samo sie dzieje kiedy zaczynam zwiększać temperaturę czynnika grzewczego np do 60 st C.
  Problem częściowo eliminowałem zwiększając ciśnienie w układzie do 2 - 2,3 bara.
  Albo zmniejszając temp czynnika do 45 st C. Ostatecznie układ na dzień dzisiejszy pracuje na parametrach 45/ 2 bar. Ale mimo to problem się pojawia gdy otwiera sie CWU - po zamknięciu kurka wraca znów efekt mielenia w pompie. na 2-10 minut w zależności od temperatury ogrzewania. Ale już powyżej 65 st C pompa mieli non - stop.
  Miał ktoś z was do czynienia z takimi objawami?
 • Poziom 21  
  Kolego ,prawdopodobnie masz żle ustawiony bay-pas co powoduje że kocioł pracuje tylko na małym obiegu a bardzo mało wypuszcza w c.o. , o ile dobrze kojarzę od spodu za przyłączami jest jego regulacja
 • Poziom 19  
  Właśnie o tym pisałem w środku tego postu. kwestia w tym ze jest tak rozregulowany iż nie wiem już w którą stronę go zamknąć. Powinienem kręcić w przeciwna stronę wskazówek zegara (stojąc przodem do kotła) ?? Ale żadnego oporu nie miałem wiec wróciłem do takiej pozycji jaka była. Ile obrotów max mogę wykręcić bez ryzyka rozszczelnienia układu ???
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Spróbuj go wpierw zakręcić przy szumiącej pompie jak go zakręcisz a pompa złapie obieg powinna się od razu uspokoić (nie pamiętam w która stronę)
 • Poziom 19  
  Na ta chwile Ci dziękuje. Jutro sprawdze. pozdrawiam
 • Poziom 30  
  Może trzeba wyczyścić filtr na powrocie CO
 • Poziom 19  
  Także sprawdze. chociaz z tego co mi mowil instalator co czyscił uklad ponoc czyscił. ale sie upewnie, bo faktycznie zawierzyłem.
 • Użytkownik obserwowany
  EkoGrzew napisał:
  Witam Szanownych Serwisantów:)


  No właśnie, serwisantów.. Skoro nie masz pojęcia o naprawie kotła Thema Plus zostaw naprawę dla serwisu Saunier Duval www.saunierduval.pl bo psujesz opinię o produkcie i robisz autoryzowanemu serwisowi koło piór, bajerując "swojego" klienta o swojej fachowości.
  Tak na marginesie.. Seria kotłów Thema i Thema Plus, to jedne z najbardziej odpornych kotłów na niewiedzę klientów i serwisu. Markowymi kotłami niech zajmują się przeszkoleni serwisanci, a nie przygodne osoby. Gdybyś miał serwisówkę Sauniera, to rozwiązałbyś problem w jakieś..no 10 minut. Ale dokumentacja taka dostępna jest po szkoleniu tylko dla serwisu i to po szkoleniu autoryzacyjnym, ostatnio chyba płatnym :)
 • Poziom 19  
  kowal:) ty się już nie pierwszy raz wszystkim wtrącasz i dlatego jesteś obserwowany :) a poza tym pojechałem po twoim dostawcy części zamiennych wiec w ramach odwetu merytorycznie klikasz co ci się w mózgu ubzdura. :) pozdrawiam miłej niedzieli ":)
 • Użytkownik obserwowany
  Faktycznie, powód awarii kotła jest banalny. Chętnie Ci pomogę, ale "niestety" za naprawy biorę kasę, jak zapłacisz to podpowiem Ci co i jak. Też nie moge Ci zabronić pisać tutaj pytań i twoich dywagacji na temat jakiejś firmy sprzedającej części zamienne bo sie obraziłeś, bo rabat był za mały :) A z moim mózgiem wszystko jest w porządku. Pozdrawiam

  Moderowany przez mirrzo:


  Forum jest miejscem nieodpłatnych porad. Żądanie zapłaty nie jest tu tolerowane. Zatem blokuję koledze konto